Leraar redt 13 kinderen uit brandende bus Ifc Middellandse Zee Cruises 'Bange blondines' gebaseerd op één quote 5 De bus met scholieren kwam uit Frankrijk en was zaterdag op doorreis. Bij San Martino Buon Al- bergo, niet ver van Verona, botste de bus op de A4 tegen de pijler van een viaduct, waarna het voertuig in brand vloog. Na de botsing zou den kinderen via kapotte ramen naar buiten zijn geklommen, maar anderen zaten vast in de brandende bus. Sportleraar György Vigh twij felde geen moment en besloot zijn leerlingen te gaan redden, nadat hij zelf uit de bus was ontsnapt. Hij hielp maar liefst dertien kin deren uit de bus, nadat enkele rui ten door hen waren stukgeslagen. Zelf in ziekenhuis De snelwegbeheerder van de regio Verona vertelt: „Hij heeft velen van hen gered door terug de bus in te gaan. Hij is zelf met ernstige brandwonden op zijn rug in het ziekenhuis opgenomen." Zijn eigen kinderen wist hij echter niet te redden. Vigh verloor zijn 30-jarige zoon en r8-jarige dochter bij het ongeluk. Ook zijn vrouw was mee op het school reisje. Ook enkele automobilisten gin gen poolshoogte nemen bij de bus. Eén van hen vertelt: „Ik stapte uit en ben te voet richting de bus gegaan om te zien of er hulp nodig was. Ik hoorde mensen schreeu wen en zag ze met hun handen naar het haar grijpen. Enkele per sonen stonden in brand, terwijl ze nog leefden. Vreselijke beelden, Ik hoorde mensen schreeuwen en zag ze met hun handen naar hun haar grijpen die ik nooit zal kunnen vergeten." Bij het ongeval vielen zeventien doden. Een persoon ligt momen teel in coma. Twaalf studenten raakten zwaargewond, dertien lichtgewond en twaalf bleven er ongedeerd. De Italiaanse politie heeft een nader onderzoek ingesteld naar het ongeval. De veroorzaker van het ongeluk kan mogelijk meer voudige doodslag ten laste wor den gelegd. HAAR VERSTOPPEN Compleet verzorgd! 8 dagen al v.a. 1049 maandag 23 januari 2017 Sportleraar György Vi'gh wist dertien kinderen uit een bran dende bus te redden na een ernstig ongeval bij het Itali aanse Verona. Maar hij verloor wel zijn eigen zoon en dochter. Karolien Koolhof Verona —Een omstander Familieleden van overlevenden omhelzen hun kinderen, fotoafp Wilders' uitspraak over vrouwen die hun blonde haren niet meer zouden durven tonen, leidde in Nederland zaterdag tot afkeer en hilariteit op sociale media. Wil ders' opmerking raakt aan een discussie die in Duitsland, waar hij de uitspraak deed, recent is opgelaaid. Uit een enquête van de krant Bild bleek deze maand dat vrouwen zich in Duitsland minder veilig voelen dan voor heen, zeker sinds de massale aanrandingen tijdens de vorige jaarwisseling in Keulen. 58 pro cent van de vrouwen stelde dat publieke ruimtes onveiliger zijn geworden. Het Duitse weekblad Focus vroeg daarop haar vrouwe lijke lezers te reageren, en publi ceerde een selectie. „Ik ben nog maar 17 en ben in het donker op de fiets aangewezen", was één van die reacties. „Ik verstop mijn blonde haren dan onder een muts, zo voel ik me iets veiliger." Dat leidde tot de kop boven het artikel op de site van Focus'Ik verstop mijn blonde haren'. Het AD liet vorig jaar onderzoek doen onder Nederlandse vrouwen. 40 procent gaf aan zich minder veilig op straat te voelen sinds 'Keulen'. Eén op de 25 vrouwen gaf aan een verdedigingswapen als pep- perspray bij zich te dragen. Geert Wilders maakt een selfie met frontvrouw Marine Le Pen van het Franse Front National (r) en AfD-europarlementariër Marcus Pretzell. foto getty images De wereld is Kras Cruise mee naar de zonnigste bestemmingen aan de Middellandse Zee per luxe cruiseschip. Bij Kras inclusief vliegreis per KLM, transfers en alle maaltijden aan boord! Cruise Westelijke Middellandse Zee Per MSC Splendida****, vanuit Genua naar o.a. Civitavecchia, Sicilië, Mallorca en Valencia. Nu met gratis drankenpakket en wifipakket! Bezoek de prachtige kathedraal van Mallorca Vertrek: apr. t/m okt. Zie: Kras.nl/37643 Cruise Spanje, Frankrijk Italië Per Freedom of the Seas****+, vanuit Barcelona naar o.a. Marseille, Capri en Mallorca. Spectaculair schip waar écht alles mogelijk is! Bezoek optioneel het eeuwenoude Rome Vertrek: mei t/m okt. Zie: Kras.nl/37627 Cruise Adriatische kust Griekenland Per Norwegian Star"*"1", vanuit Venetië naar o.a. Santorini en Mykonos of Dubrovnik. Nu met gratis drankenpakket en meer! Uniek: vertrek vanuit hartje Venetië Vertrek: apr. t/m okt. Zie: Kras.nl/37634 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5