O CD Un, deux, trois bij jubilerende Supercross 13 SUPERCROSS 25STE EDITIE A De motorcrosser uit Heikant haalt zowel op vrijdag als zaterdag het podium bij de Supercross in Goes. Pleijte Cyprus !s Goes onder al te veel voorberei ding („Ik was vier maan den geblesseerd") en zon der indoorervaring („Dit was mijn allereerste Su percross") stal Roy Gijsel de show in de Zeelandhallen. De coureur uit Hei kant eindigde bij de 25ste editie van het Goese evenement tweemaal op het podium. „Ik geloof dat ik niet mag klagen", zei de Zeeuws-Vlaming met gevoel voor understatement, nadat hij de champagne op de zaterdagavond had laten knallen. Nu is Gijsel (26) geen kleine jongen. Hij is oud-prof en reed in het verle den Grand Prix-wedstrijden. Maar an no 2017 is het crossen bijzaak. Hij is uitvoerder bij Sagro en heeft derhalve een drukke baan. Doordeweeks rijdt hij nooit meer. „Ik heb gewoon geen tijd om het bij te houden. Wat ik hier in Goes laat zien, is puur gebaseerd op routine." De Zeeuws-Vlaming sport overi gens nog wel. Hij voetbalt bij Steen 4 („Het 'bierde', haha") en loopt hard. Hij is in voorbereiding op de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen. Daarbij vormt hij met Jan Kint een team voor de estafetteloop. „We doen het dus met z'n tweeën. We lopen allebei een halve marathon." De afgelopen maanden was het sporten overigens een beetje behel pen. Gijsel blesseerde zich bij het voet ballen. Hij had een verkleving in zijn bovenbeen en bleef daar wat langer dan verwacht mee sukkelen. „Ik had al maanden niet echt serieus op de motor gezeten", vertelde hij. „Voor de Supercross heb ik afgelopen week twee keer getraind op het circuit. Dat was heel mijn aanloop naar dit evene ment." Toch manifesteerde de crosser uit Heikant zich uitstekend. Op het smal le, korte baantje - de rijders deden on geveer een halve minuut over een ron de - kwam hij verrassend goed voor de dag. „Zo'n indoorcross is totaal an ders dan een buitenwedstrijd. Dat ve le draaien en die sprongen kort achter elkaar ben ik niet gewend, maar het ging toch allemaal goed." Vrijdaga vond schreef de Zeeuws- Vlaming de klasse 'nationalen open' op zijn naam. Bij de fmale daarvan gebeurde er eerst iets opmerkelijks: een deel van het starthek viel niet en een paar coureurs bleven verbaasd achter. Onder hen was Gijsel. Bij de herstart stoof hij meteen weg. Hij rondde als eerste de eerste bocht en gaf daarna zijn koppo sitie niet meer uit handen. Een dag later was hij wederom alert. Hij kwam goed door de voorron des van de SXi, de één na hoogste klas se, en ook in de finale reed hij sterk. Hij kon alleen de Britten Steven Bixby en Connor Hughes niet bijbenen, waardoor hij derde werd. Met enige regelmaat krijgt Gijsel te horen dat het er bij hem allemaal zo gemakkelijk uitziet. Zaterdag gebeur de dat weer. „Maar dat is gewoon mijn stijl", vertelde hij. „Het lijkt of ik er op de baan weinig voor hoef te doen om zo hard te gaan, maar dat is niet zo. In die wedstrijden moet ik er echt hard voor werken." Wat wel meehielp, zo zei hij, was dat hij op een fraaie KTM zat. En dat hij sinds kort weer bij een team zit. „Ik reed heel 2016 voor mezelf. Ik was, nadat ik er jaren uit was geweest, weer lekker gaan crossen. Maar sinds deze maand zit ik weer bij een ploeg. En weet je wat mooi is: ze hebben me helemaal geen doelen opgelegd. Ik mocht gewoon komen rijden. Tja, mis schien heeft dat dit weekeinde wel meegespeeld. Dat ik zonder druk lek ker mijn races kon rijden." Gijsel stuurde z'n vehikel naar een eerste en een derde plaats en kreeg het 3000 koppen tellende publiek op de banken. Hij werd luider bejubeld dan de winnaar bij de Inters. „Die toe schouwers waren echt super", zei de Zeeuws-Vlaming. „Da's ook het mooie van zo'n indoorwedstrijd. Dat iedereen er zo dicht bovenop zit en de sfeer zo goed is." GOES Waar voorheen de Britten, Amerikanen en Bel gen de Supercross domineer den, was het bij de 25ste edi tie de beurt aan de Fransen. In de hoogste klasse, de In ters, legden ze zaterdagnacht beslag op alle drie de podium plaatsen. Charles Lefrancois, de win naar, was een klasse apart. Hij reed met veel grandeur door de Zeelandhallen. De 26-jarige Suzuki-rijder was zó behendig op zijn motor, dat niemand in zijn buurt kon komen. Zelfs oud-win naars als Jurgen Wybo, Mike Kras en Ross Johnson kon den hem geenszins bijhou den. Vrijdagavond dicteerde Le francois al de Americano Ra ce, een spectaculaire afval- koers. Vijf keer stond hij ach ter het starthek en ook vijf keer finishte hij als eerste. Za terdag was het niet anders bij de échte wedstrijd. De cou reur uit Bretagne zat in de voorrondes constant van vo ren, zette de snelste kwalifica- tietijd voor de finale neer en reed in die eindstrijd over zestien rondes ook constant aan de leiding. Lefrancois wist maar al te goed dat het lastig passeren was op het iele circuit. Een flitsende start was een daal der waard. Vol concentratie pakte hij in de finale kop- start, waarna hij alleen maar uitliep. Achter hem wissel den de coureurs ook weinig van positie, of het moest door een stuurfoutje zijn. Lu- dovic Macler en Julien Le- bleau lagen al snel tweede en derde en eindigden ook op die plekken. Mark Boot, die prima voor rondes reed, haalde in de fina le de eindstreep niet en werd twaalfde. De crosser uit Burgh-Haamstede, die al vaak in Goes de slotrace haal de, lag aanvankelijk rond de tiende plek, maar viel half- koers uit. maandag 23 januari 2017 1 Zeeuws cross kampioen Tim Pleijte (foto) maakte zijn faam als trailspecialist waar in de Polar Beartrail in de omgeving van Teuven. Net als vorig jaar ver teerde hij de 22 kilometer lange wedstrijd als snelste. De tweede plaats was voor Erwin Adan uit Vlissingen. Bij de vrouwen wedstrijd finish te Mirthe Over- kamp op de der de plaats. Voetballer Adre- ano van den Driest maakt het seizoen af bij ENAD Polis Chrysochous, dat in de tweede divi sie van Cyprus speelt. De uit Mid delburg afkomsti ge aanvaller speelde driejaar geleden bij FC Eindhoven, maar raakte daarna uit de picture. Vorig jaar speelde hij nog in zijn geboor teland Angola. ■c o a. Onvoorbereide Gijsel oogst meeste applaus Roeland van Vliet In de SX2 legde Joey de Wulf uit Oostburg beslag op de tweede plaats. Hij moest de overwinning za terdagavond laten aan Brad Bijtjes. De derde plaats was voor Alexandre Coyard. Roy Gijsel kreeg het publiek op de banken bij de Supercross in Goes, fo- TO J0HAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41