Lamprou kan ze er niet zelf inschoppen Goals na teleurstelling over ADO zoekt goals: Tom Boere in beeld U 2 FEYENOORD KLEINE ZEGE IN DE KUIP A Feyenoorder Eljero Elia doet niet aan politiek correct: 'We moeten naar de Coolsingel.' Nee, Kostas Lamprou maakt zich al heel lang niet meer druk over cynische grappen over zijn geringe lengte. „Heeft Johan Derksen vrijdag bij Voet bal Inside gezegd dat Feye- noord alle balen hoog voor het doel moest gooien omdat ik dan geen kans zou hebben? Nou, je hebt het gezien hè." Inderdaad, als iemand geen schuld had aan de nederlaag van Willem II in de Kuip dan was het Lamprou wel. De Griek se sluitpost voorkwam met een reeks uitstekende reddingen dat het duel al vroegtijdig werd beslist. Voor rust dacht Eljero Elia te scoren, maar stak Lam prou daar met een katachtige sa ve een stokje voor. En ook Ste ven Berghuis stuitte vlak voor het Tilburgse doel op Lamprou, die een goed blok zette. In de tweede helft had de goa lie onder meer een prima reflex op een inzet van Jens Toorns- tra. Toch spuwden de ogen en de mond van Lamprou vuur na af loop. „Ja, het is jammer dat we niks overhouden aan deze wed strijd. Maar aan jammer heb ben we niks. Dit is doodzonde. Als we hier allemaal met veel meer overtuiging hadden ge speeld, dan hadden we echt kans gehad op minimaal een punt. We moeten uitstralen dat we dat per se willen. Dat het een uitwedstrijd tegen de kop loper is, moet niet uitmaken. Toevallig zijn we in de Kuip. Nou en? We hebben zeker voor rust heel veel ruimte gehad om te voetballen. Daar hebben we veel te weinig mee gedaan." Zeker in de laatste fase, bena drukte de keeper, die echter niet met de beschuldigende vin ger naar de aanvallers wilde wij zen. „Verdedigen en aanvallen doe je met z'n allen. Tegenhou den kunnen we goed, we krij gen heel weinig tegentreffers. Maar we moeten echt meer gaan scoren. In 19 wedstrijden hebben we 12 doelpunten ge maakt. Dat is te weinig." Toch denkt Lamprou dat het goed komt dit seizoen. „Ten op zichte van vorig seizoen, toen we zestiende werden, spelen we nu compacter. Geven min der weg. Daarom gaan we ho ger eindigen. Helemaal als we meer gaan scoren." Lamprou heeft, zo vertelde hij, al één gesprek met de clublei ding van Willem II gehad over contractverlenging. „We zijn er nog niet uit, maar de intentie om met elkaar door te gaan is er bij beide partijen." Aan jammer hebben we helemaal niks. Dit is gewoon doodzonde Eljero Elia staat op zijn slippertjes in de Maas hal, niet ver van de kleedkamers van de Kuip. „Ik heb het al tijd gezegd, al vanaf de eerste speeldag", zegt de voetballer. „Wij moeten kampioen worden. We moeten op die Coolsingel staan straks." Elia kan dat als geen ander: haast achteloos zeggen wat hij denkt, zonder omwegen. Niet zo zeer met bluf of vuur op de tong, eerder juist kinderlijk vrolijk en opgewekt, uitgesproken op een toon van vanzelfsprekendheid. Wat hij gaat doen als Ajax tegen FC Utrecht speelt, zondagmid dag? „Gewoon, wat leuks doen met de kinderen. Naar de kinder boerderij ofzo. Ik kijk bijna nooit naar voetbal op televisie." Elia, een jongen als een open boek. Als zijn ploeggenoot Dirk Kuyt aan de ene kant van het spectrum staat, dan staat Elia in meerdere opzichten precies aan de overkant. De linksbuiten uit Voorburg doet niet aan politiek correct, en verwacht van hem vooral geen leiderschapsrol, on danks zijn 29 jaar. „Ik ben een buitenspeler hè", zegt Elia. „Ik doe gewoon lekker mijn ding. Ac ties maken, assists, doelpunten. Laat andere jongens maar de baas zijn." Eerder op de avond heeft Elia een beslissende rol gespeeld in de wedstrijd van Feyenoord te gen Willem II (1-0). Feilloos was zijn voorzet na 32 minuten, op Jens Toornstra. Hij had voor rust minimaal één keer moeten sco ren, en zag na rust een doelpunt onterecht afgekeurd. Jammer, vindt Elia. Droog: „Want dan had ik nu een doelpunt meer gehad. Zeven in plaats van zes." Onopvallend Het publiek in de Kuip twijfelt bij Elia immer tussen haat en lief de, lijkt het wel. Het is inherent aan de voetballer die hij is: dan weer onnavolgbaar, dan weer ogenschijnlijk laks en totaal on opvallend. Hij geeft zichzelf dit jaar 'tot nu toe een 7'. „Ik begon heel goed, maar daarna kreeg ik die schouderblessure. Dat was wel een beetje dubbel, want zon der mij speelden de jongens nog beter dan mét mij." Zijn imago contrasteert enigs zins met de voetballer die hier nu in zijn korte broek staat, of die later op de avond uitgebreid op de foto gaat met iedereen die Ik doe gewoon lekker mijn ding. Laat andere jongens maar de baas zijn een selfïe wil. Van alle Feyenoor- ders is Elia misschien wel de meest opgewekte, immer vriende lijk en spontaan tegen supporters, pers of clubmensen. Nooit te be roerd voor een babbeltje. Tegelijk lijkt er altijd wel een bij zaak te spelen rond de linksbui ten. Hij heeft sinds kort zijn eigen cocktailbar. Hij is mede-eigenaar van kledingmerk BALR. In maart vorig jaar zat Elia nog vast wegens mishandeling, een zaak die uitein delijk in een boete resulteerde. Een jeugdvriend kwam eind 2015 om het leven bij een schietpartij, een drama dat hij openlijk ver werkte, zowel op het veld als in de media. En vorige week tegen Roda JC vierde Elia zijn doelpunt nog met een 'handboeigebaar'. De aanval ler deed alsof zijn polsen aan el kaar waren geketend, en rukte ze vervolgens los boven zijn hoofd. Een actie die bedoeld was voor zijn vrienden van SFB, de populai re rapformatie die momenteel vastzit in Paramaribo, op verden king van seks met een minderja rig meisje. „Onterecht", zegt Elia stellig. „Ik weet dat honderd pro cent zeker, anders zou ik het echt niet voor ze op gaan nemen. Na tuurlijk niet. Ik heb zelf drie doch ters hè." Flierefluiter Bij het huidige Feyenoord kan het allemaal, Elia's geslinger over zij paden. De huidige spelersgroep is ervaren en in balans. Tegenover el ke flegmatieke buitenspeler staat - bij wijze van spreken - een club je van drie serieuze modelprofs. Elia heeft zijn eigen rol in dat col lectief, als de onbezorgde fliere fluiter met wie je lachen kunt. Een voetballer die het leven als prof op zijn manier heus wel se rieus neemt - 'Voetbal staat bij al les wat ik doe op nummer één' - maar ook weer niet doodernstig. „We zijn gewoon een heel hecht collectief', vindt Elia. „Ie dereen respecteert elkaar. Als Ka- DEN HAAG In de zoektocht naar een nieuwe spits speurt ADO Den Haag ook nadrukkelijk in de eer ste divisie. Behalve Tom Boere van FC Oss, die vrijdag door trai ner Zeljko Petrovic werd bekeken in Helmond, is ook De Graaf schap-topscorer Piotr Parzyszek in beeld bij de Hagenaars. „We kijken naar spelers die in de eerste divisie boven het maai veld uitkomen", zegt de nieuwe manager voetbalzaken Jeffrey van As. „Boere volgen we al langer. Hij speelde niet goed tegen Helmond Sport, maar maakte wel weer een goal. Ook Parzyszek staat op ons lijstje. Of die jongens haalbaar zijn voor ons ligt aan veel omstan digheden." ADO, dat zaterdag in eigen huis met 1-2 verloor van directe concur rent PEC Zwolle, houdt nog altijd rekening met een vertrek van Ger- vane Kastaneer. De 20-jarige aan valler liep tegen PEC Zwolle een kneuzing van zijn oogbol op na dat hij een bal in zijn gezicht ge kregen had. Kastaneer wordt van daag verder onderzocht. Trainer Gérard de Nooijer heeft zijn contract met FC Dord recht met twee jaar verlengd. De Souburger heeft ook nog een op tie voor een derde jaar in zijn con tract staan. Met twee benutte strafschoppen tegen Roda JC (2-0) schoot Gre gor Breinburg zijn ploeg naar het linkerrijtje. „De meeste spelers melden zich in dit soort gevallen ziek", zei Breinburg. „Of ze kie zen voor een boycot. Zo ben ik niet." De 25-jarige Arnhemmer had vorige week na het uitduel bij Willem II (0-1) nog een goed ge voel. Hij zag een leven tussen de sterren van Hollywood helemaal zitten, dacht dat de winterse over gang wel rond zou komen. Het liep anders. NEC legde afgelopen week ook het tweede bod van LA Galaxy naast zich neer. De club haalde na de afwijzing van NEC de middenvelders Jermaine Jones en Joao Pedro. Breinburg liet na de wedstrijd tegen Roda JC weten dat tot zijn teleurstelling de winterse trans fer niet doorgaat. „Natuurlijk ben ik boos geweest op NEC. Maar ik wil niet te veel wijzen naar NEC en LA Galaxy. Ik moet het accep teren, heb toch geen grip op dit soort dingen. Ik was even teleur gesteld, maar ik heb me er snel overheen gezet. Ik heb afgelopen week een goed gesprek gehad met de coach (Peter Hyballa, red.). Ik ga dit seizoen alles geven voor NEC." De frustratie deed hem giste ren blijkbaar goed. Breinburg maakte namelijk in zijn 81ste wedstrijd zijn eerste en tweede doelpunt in de eredivisie. De aan voerder benutte in de zevende minuut de eerste strafschop, na dat Daryl Werker een lichte over- maandag 23 januari 2017 Kostas Lamprou voorkwam met een aantal reddingen dat het duel in de Kuip al snel ge lopen was. Maar hij kan de bal len er aan de andere kant van het veld niet zelf inschoppen. Max van der Put Rotterdam —Kostas Lamprou vnj zinnig Elia: Sjoerd Mossou Rotterdam FEYENOORD WILLEM II Eljero Elia Natuurlijk was er woede. Teleur stelling. Gregor Breinburg zag afgelopen week zijn droom- transfer van NEC naar LA Ga laxy afketsen. De aanvoerder van de Nijmeegse eredivisionist haalde gisteren meteen zijn gram. Julian Droog Nijmegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30