Wild women K Europees jongerenproject kweekt begrip Dronken man fietst door Vlaketunnel 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Het gaat er de laatste tijd erg wild aan toe op onze dijk. Ze schotelen u idyllische plaatjes van brave buren met brave honden voor en vertellen u mooie verhalen hoe leuk het er aan toe gaat in ons buurtschap. De werkelijkheid is echter an ders. Nepnieuws is het! Allemaal gelogen! Moord en doodslag is schering en inslag hier. En ik kan het weten, want ik zal eerlijk zijn, ook ik heb bloed aan mijn handen. Gister nog en een paar dagen daarvoor ook. Een haast onbeschrijfelijke beestach tige boel was het. Het begon met zwijnen. Inder daad die van de soort waar Obelix zo dol op is. Iemand had er één, nou vooruit twee geschoten en die kende weer iemand die iemand kende die het beest wel kon slach ten. En die iemand die iemand kende, kende ik toevallig ook en zo had ik opeens vier poten van een everzwijn en zwijnenstoofvlees in mijn koelkast liggen. De poten werden onderworpen aan een bouillonmarathon, zeer geconcen treerd. Van het vlees dat overbleef maakten we wildkroketten en ra gout. Inderdaad 'van heel het var ken' zoals mijn moeder zaliger al zei. Maar nog voordat de zwijn- bouillonmarathon erop zat, arri veerden er weer nieuwe buurtbe woners. Twee fazanten aangebo den door een vriendelijke jager. Dezelfde moeder die voor iedere gelegenheid een uitdrukking had, draaide er haar hand niet voor om welk beest dan ook te slachten. Maar ik haalde daar toen mijn neus voor op. Tja en dan sta je daar opeens op een zaterdagavond met twee dooie fazanten. Waar laat je die boven dien zo gauw? De vegetarische dochter had een goede ingeving. De kussenkist van de tuinstoelen! De kussens eruit en de fazanten erin. Het vriest gelukkig. De volgende dag krijgen de flexitarische dochter en ik vil-, slacht- en snij-instructie van onze buur. Bloeddorstig zijn we alle maal hier. We liepen niet mee met de Wo men's March maar de kranten van zaterdag lagen op tafel tijdens de slacht. Tja en dan sta je daar op een zaterdagavond met twee dooie fazanten DESTELLING Vandaag: Schaatsen op natuurijs is nog onverantwoord Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SCHAATSBOND WAARSCHUWT VOOR bUN IJS TJONSE» WERKELIJK ALLES EN IEDEREEN BLIJFT NESATIEF &OEN OVER WILbERS... Inschrijving Giro geopend Calvijn College redt het niet op NK Debatteren Rabo voorspelt groei economie In Polen trekken jongeren naar de grote steden, omdat ze een betere opleiding willen volgen. Hoe zit dat in Nederland? Dat is één van de vra gen die zaterdag aan de orde komt in de ZB. De Zeeuwse jongeren blij ken andere redenen te hebben om hun provincie te verlaten. Ze willen feesten en genieten van het studen tenleven in steden als Leiden of Amsterdam. „Als je aan Zeeland denkt, dan denk je niet meteen aan welvaart en carrière. De provincie heeft een imagoprobleem", vindt Sanne Fransen (16) uit Vlissingen. „Ik ken mensen die naar Zeeland komen om watermanagement te studeren aan de HZ, maar toch wil ik weg, omdat ik het idee heb dat andere provincies meer te bieden hebben", zegt Joy Schroevers (17) uit Arnemuiden. 'Our Democratie Europe' is een Europees project voor jongeren uit Nederland, Denemarken, Polen en België. Ze ontmoeten elkaar ko mend jaar vier keer tij dens interna tionale seminars in de deelne mende landen. Sanne en Joy, die allebei op de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg zitten, willen graag hun mening geven en leren van leeftijdsgenoten. „We le veren een paar vrije zaterdagen in voor dit project, maar je krijgt er heel veel voor terug. Ik hoop dat ik mensen uit andere landen beter ga begrijpen en mensen niet meer meteen in hokjes stop", zegt Joy. Sanne: „Ik merk dat ik nu vaak vooroordelen heb over landen. Ik Ik hoop dat ik mensen uit andere landen beter ga begrijpen en niet meer meteen in hokjes stop hoop dat dar verandert door dit pro ject." 'Our Democratie Europe' leidt jongeren tussen 14 en 18 jaar op tot ambassadeurs. Honderd jongeren uit heel Europa doen mee. Tijdens de aftrap, zaterdagochtend, waren ze even met elkaar verbonden via Skype. De Zeeuwse jongeren ko men van SSG Nehalennia in Mid delburg, de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middel burg, het Scheldemond College in Vlissingen en mbo-school Scalda. VLAKE - De Vlaketunnel in de A58 was in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw het decor van een opmerkelijk incident. Dit keer geen kettingbotsing of verloren hoog werker zoals eerder deze maand, maar een fietser die in beschonken toestand van de ene naar de andere kant probeerde te komen. Dat meldt de Kapelse wijkagent Silvan Vael op Twitter. Volgens hem is het 'best knap' dat de man met twee promille alcohol in zijn bloed (wat gelijk staat aan zeven tot vijftien glazen bier) nog omhoog kon fietsen. Het is niet bekend of de man in de richting van Goes of Kruiningen fietste. Hij is ter ont nuchtering overgebracht naar ge vangenis Torentijd in Middelburg. maandag 23 januari 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Nederland heeft een links blok nodig 450 reacties ZIERIKZEE Fietsliefhebbers kunnen zich weer inschrijven voor de Giro di Schou- wen-Duiveland. Het eve nement vindt dit jaar plaats op zondag 6 au gustus. Deelnemers kun nen net als vorige jaren 25, 50 of 100 kilometer fietsen. De opbrengst van de Giro gaat onder meer naar de Delta Ride for the Roses. De afgelopen vier jaar fietsten ruim zeshonderd mensen mee. Inschrijven kan via www.girodischouwen- duiveland.nl. GOES Het Calvijn College is za terdag op de één na laat ste plek geëindigd in de finale van het NK Debat teren in Utrecht. Teams van de 32 beste scholen van Nederland streden tegen elkaar. Het Utrechts Stedelijk Gym nasium werd kampioen. „De 31e plaats is een te genvaller", zegt Judith van Eek (16) uit Goes, vwo-leerlinge van het Calvijn College. „Maar het gaf een kick om mee te doen." VLISSINGEN De economie van de regio boven de Wester- schelde groeit in 2017 harder dan die in de rest van Nederland. Dat blijkt uit een prognose van de Rabobank. De bank voor spelt een groei van 1,9 procent voor Walcheren, Bevelanden en Schou- wen-Duiveland, ten op zichte van 1,8 procent landelijk. Voor Zeeuws- Vlaanderen voorspelt Ra bobank 1,5 procent. Deel 11: De tuinman en de fakir O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant Deze bon is geldig t/m 27 januari 8 710114 003423 Zeeuwse scholieren discussi eerden zaterdag in de Zeeuwse Bibliotheek (ZB) in Middelburg over werkgelegenheid en onder wijs. Ze doen mee aan het jon gerenproject 'Our Democratie Europe'. Cornelleke Blok Middelburg -Joy Schroevers CSW-scholieren Joy Schroevers (17) uit Arnemuiden (links) en Sanne Fransen (16) uit Vlissingen doen mee aan 'Our Democratie Europe', omdat ze willen leren van leeftijdsgenoten, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2