Middelburgs poppodium krijgt status kernpodium B 21 De Spot in Middelburg is als eerste en enige in Zeeland door het Fonds Podiumkunsten erkend als kernpodium B. Het heeft daarmee dezelfde status als bijvoorbeeld 013 in Tilburg. V8Ü$ A Blof tijdens een verrassingsconcert in de Spot (archieffoto), foto lex de meester De erkenning houdt in dat De Spot wordt beschouwd als een professio neel en goed geleid podium met een brede program mering en een belangrijke regio nale functie. Het Fonds Podiumkunsten ver langt dat De Spot ten minste twintig Nederlandse bands en artiesten per jaar laat optreden en dat die gemiddeld 134 beta lende bezoekers moeten trekken. Als op die optredens verlies wordt geleden, dekt het Fonds dat gat. De subsidie bedraagt maximaal duizend euro per op treden. De toekenning van het predi kaat kernpodium B komt juist in het jaar dat De Spot het tienjarig jubileum viert. „Het voelt ook echt als een erkenning voor wat we al lang aan het opbouwen zijn: een volwaardig poppo dium", zegt Willemien Clement. Tof gevoel „We zijn beoordeeld en goed be vonden. Dat geeft een ontzet tend tof gevoel. En de gemeente Middelburg heeft nu gewoon een kernpodium, hoe mooi is dat!?" Het voelt ook echt als een erkenning voor wat we al lang aan het opbouwen zijn: een volwaardig poppodium De Spot is het enige kernpo dium in de categorie B in Zee land. In de A-categorie vallen geen Zeeuwse podia. Het dichtstbijzijnde A-podium is Ge bouw T in Bergen op Zoom. Wel hebben De Piek in Vlissingen en 't Beest in Goes de C-status. De toekenning is gebaseerd op de bestaande werkwijze en pro grammering van De Spot. Dat betekent dus ook dat die niet in grijpend zullen veranderen nu verliezen op optredens van Ne derlandse acts deels worden ge compenseerd, zeggen Willemien Clement (coördinatie) en Lineke Broos (promotie). Clement: „Nu we structureel maandelijks subsidie krijgen voor verliesgevende concerten, blijven we wel geprikkeld om te durven programmeren." Broos: „Het doel hoeft niet al tijd te zijn om uitverkocht te zijn. We doen juist ook veel aan talentontwikkeling en bieden beginnende regionale bands een podium. Het is mooi om jonge veelbelovende acts te program meren. Dat kunnen we nu nog iets gemakkelijker doen." Als kernpodium wordt het ook gemakkelijker om bands naar We programmeren in De Spot gemiddeld honderd activiteiten per jaar. Die twintig Nederlandse acts halen we met gemak Middelburg te halen, voorspelt Broos. „Boekers en managers ne men je serieuzer." Verschuiven Voor concurrentie met De Piek is Clement niet bang. Mare Maque- lin doet de programmering voor beide podia en kan bands simpe ler verschuiven van het ene naar het andere podium. „Maar De Piek is kernpodium C. Dus dat krijgt ook subsidie voor verliesgevende concerten van Nederlandse acts. En we pro grammeren in De Spot gemid deld honderd activiteiten per jaar. Dus die twintig Neder landse acts halen we met ge mak." PZC ONLINE De @KNVB verandert de jeugdopzet! Wij zien alleen maar tegenstanders KNVB zegt 82% is voor! Onbegrijpelijk! Laten tegenstanders verenigen maandag 23 januari 2017 PC De Spot op dezelfcle hoogte als Tilburgse 013 Maurits Sep -Willemien Clement, coördinator - Willemien Clement, coördinator UW REACTIE Wij plaatsten een verhaal over Punt Westeen luxe resort uit de koker van de man die ook achter het plan Brouwerseiland zit. Dat riep veel sterke reac ties op. J. Bijsterveld oogstte veel bijval met de zijne: „Zeeland is een unieke plek in de wereld en het is fantastisch zoals het nu is. Miljoenen toeristen komen juist voor de weids heid, rust en ruimte die ze hier nog vinden. Er is geen behoefte aan luxe resorts, dure bungalows en hotels en pretparkachtige toe standen. Op die manier verjagen we juist de toeris ten, mensen die soms al 60 jaar hier komen." TWITTER VC Vlissingen @VCVIissingen Pupillen krijgen vanaf het seizoen 2017-2018 in het amateurvoetbal nieuwe wedstrijdvormen voorge schoteld. In Vlissingen zien ze dat duidelijk niet zitten... ONLINE TOP-5 1. Schaatskoorts: het ijs kraakt, maar het is fantas tisch (video) 2. Zeehond strandt bij Vlis- singse boulevard (video) 3. Man fietst dronken door Vlaketunnel 4. Is Zeeland klaar om Ibiza te zijn? 5. Aanleg bedrijventerrein De Poel V in Goes komt toch weer in beeld Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie B facebook.com/depzc fs) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21