Marathonzege Mesu €100 kan het weer! Zorgmijden om kosten is trend De tulp is populairder dan Walcheren Aanvalslust Niels Mesu wordt eindelijk beloond op het ijs in Groningen Huisartsen doen nog meer pogin gen om patiënten te helpen die de rekening niet kunnen ophoesten. 77 procent van de huisartsen houdt hier rekening mee bij vervolgon derzoeken, 35 procent verwijst deze patiënten minder snel door, en ruim de helft kiest voor goedkopere medicatie of behandelingen. Niet alleen huisartsen, maar ook apothekers zien dat patiënten steeds vaker zorg mijden of medi cijnen niet ophalen wegens de hoge kosten. Dat blijkt uit twee onder zoeken onder 300 huisartsen en bijna 400 apothekers, die vanavond worden gepresenteerd in een uit zending van het Nationale Zorgde- bat. Het onderzoek werd uitgevoerd in samenwerking met de Vereni ging Praktijkhoudende Huisartsen (VPH) en apothekersorganisatie KNMP. Het weggeven van overgebleven medicijnen mag formeel niet, maar volgens een dokter in Tilburg - die om deze reden anoniem wil blijven - is de nood bij veel patiënten hoog. „Het gaat om de groep die nog geen tientje in de maand kan missen." De restanten, die eigenlijk ver nietigd moeten worden in de apo theek, krijgt hij van nabestaanden van overleden patiënten, ouderen die naar een verpleeghuis gaan of van patiënten die niet tegen een be paald medicijn blijken te kunnen. Uit het onderzoek blijkt dat pa tiënten vanwege de rekening vooral afzien van fysiotherapie, medicatie, bloedonderzoek en bezoek aan een specialist. Ook laten ze echo's, rönt genfoto's, MRI's en andere scans aan zich voorbijgaan. Bijna één op de zeven huisartsen ziet dat patiën ten zelfs operaties laten schieten. Tot korting p.p. Kras.nl/actie of bel 0900-9697 70 cpg Athy Thijen uit 's Heer Abtskerke (links) en Diana de Bad uit Domburg genieten van het natuurijs op het Noordervroon bij Westkapelle. „Het is een mooie gladde baan." zeeland 2 Nieuwsmedia SPORT 14 Arts spaart pillen voor arme klant Eén op de vijf huisartsen be waart overgebleven medicijnen voor patiënten die de hoge zorg- kosten niet kunnen betalen. „Om kosten te besparen, spelen mensen met hun gezondheid en soms met hun leven." Hanneke van Houwelingen Amsterdam »P11 Zie kras.nl/actievoorwaarden maandag 23 januari 2017 4°C In de ochtend mistig en glad pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1