Brigadegeneraal neemt défilé af 'Behoefte aan goede huurwoningen' 18 WALCH Voorstel D66 naar aanleiding van proef D66-raadslid Ad van de Kreeke komt met een initiatiefvoorstel om de horeca in het Middelburgse cen trum toch toestemming te geven om tot 03.00 uur open te zijn. Hij doet dat omdat hij vindt dat de proef met een langere openingstijd ge slaagd is. „Terwijl burgemeester Ha rald Bergmann daar geen gevolgen aan verbindt." De burgemeester vindt juist dat uit de proef blijkt dat omwonenden van vooral de Vlasmarkt meer hin der ondervinden van de één uur lan gere openingstijd voor de horeca. Dat blijkt volgens hem uit de reac ties van omwonenden op die proef die van mei tot en met november 2016 duurde. Van de Kreeke wijst erop dat hooguit een paar klachten direct zijn te relateren aan de proef. „De andere niet. Hoe vervelend ook, maar bijvoorbeeld het vernielen van rozen van een bewoonster, dat kan iedereen gedaan hebben. Er is geen bewijs dat dat door de latere slui tingstijd komt." Hij stelt ook dat een aantal klachten direct verband houdt met het publiek van de nacht cafés. „Blijkbaar zorgt het publiek dat die bedrijven bezoekt, ook voor overlast. Daar moeten we dan ook iets aan doen." Van de Kreeke verwijst ook naar de verslagen van de boa's van de ge meente en de politie. Zij zijn positief over het verloop van de proef. Agen ten noemden het zelfs 'een uur lan ger druk en levendig in de binnen stad'. En volgens de boa's zorgden de café-eigenaren er ook voor dat rondom hun bedrijven werd opge ruimd. De troep die vervolgens toch op straat werd aangetroffen, aldus het raadslid,'komt van shoarmaza- Hooguit een paar klachten is direct te relateren aan proef ken'. Volgens de D66'er heeft een studentenstad als Middelburg een gevarieerde horeca nodig. Hij vindt dat in de verschillende rapportages over de proef er een te groot gewicht wordt gegeven aan bevindingen van de tegenstanders van een latere ope ningstijd. „Die hebben de kans ge kregen om de proefin een negatief daglicht te plaatsen." De burgemeester vindt juist dat omwonenden meer hinder ondervinden Ondernemer Thijs van den Berge van Café De Heeren van Middel burg, een van de deelnemers aan de proef, vindt ook dat in de evaluatie van de proef een verkeerd beeld wordt geschetst over het verloop. Hij benadrukt dat tot en met het laatste weekeinde van de proef zeven cafés langer open waren. En dat tegenstanders in een brief aan de gemeente een ander beeld schetsen alsof maar twee zaken toen nog tot drie uur open waren. Ook hij vindt het vreemd dat klachten van omwonenden die niets van doen hebben met de proef, wel betrokken worden bij de evaluatie. „Dat is toch wel vreemd", zegt de horecaonder nemer. Brigadegeneraal Frank van Sprang, de commandant van het Korps Ma riniers, komt zaterdag 10 juli naar Middelburg. Hij neemt dan tijdens de Zeeuwse Veteranendag het défilé af, meldde zaterdag een verheugde John Kouters tijdens de nieuwjaars bijeenkomst van de AVOM in Vlis singen Volgens de regionale voorzit ter van de Algemene Vereniging van Oud- en actief dienend personeel van de Koninklijke Marine, is het een grote eer dat hij naar Walcheren komt. Heel wat oud-militairen kwa men zaterdag bijeen in de restaura tie van het Vlissingse station. Om bij te praten en om vriendschapsban den aan te halen. De AVOM en col lega-organisatie COM (mariniers) willen steeds vaker bijeenkomen in de stationsrestauratie omdat in de loop van volgend jaar de Vlissingse marinekazerne sluit in verband met de geplande bouw van de nieuwe marinierskazerne. Kazernecom mandant Erik Veldhuizen weet nog niet of en wanneer de kazerne moet sluiten. Dat hangt volgens hem af van de bouwplannen. „En daarvan ben ik niet op de hoogte." Maar hij weet wel dat volgens de huidige plannen de nieuwe kazerne deels wordt gebouwd op het terrein waarop zijn kazerne staat. Tijdens de bijeenkomst stipte Kouters ook aan dat hij ziet dat steeds meer oud-militairen de nade lige gevolgen ondervinden van het feit dat ze in conflictgebieden zijn geweest. „We zien meer mensen met posttraumatische stressstoor nis." Hij vindt dat opvallend omdat militairen van zijn generatie, die ac tief waren in Nederlands Indië, 'daar geen last van hebben'. Makelaar Aard-Jan Verschuure geeft aan dat op voorhand twee van de koopwoningen zijn verkocht en al één huurder een contract te kende om straks een van die der tien te betrekken. Het gaat om woningen met een huurprijs vanaf 895 euro per maand en een koopsom vanaf 205.000 euro. Dat is volgens hem een prijs klasse waar veel vraag naar is. „Ze ker ook door huurders." Om die re den is hij dan ook niet bang dat het niet gaat lukken om kopers en Op voorhand zijn al twee koopwoningen verkocht huurders voor de panden te vinden. „Er is voor huurders niet veel be schikbaar in deze prijsklasse in Middelburg." Volgens hem is er een groep mensen die comfortabel wil wonen maar niet gebonden wil zijn aan een koopwoning. „Die snel willen verhuizen als dat nodig is maar niet in een smoezelige omgeving willen wonen waar nu veel huurwonin gen zijn te vinden." De makelaar van Schrijver Ver- sluys Makelaars heeft in Goes ook een aantal van dergelijke woningen verhuurd, 'onder andere aan twee advocaten, twee accountants en één psychiater'. De makelaar geeft ook aan dat er ook weer niet al te enthousiast dit soort huurwoningen gebouwd moet worden. „Er is geen behoefte aan honderd van dit type. Dan wordt de markt overvoerd." IN DE REGIO Parkinson café Spreekuur Gemeente en politie Verhalen vertellen in koffiehuis MIJN DORP, MIJN STAD maandag 23 januari 2017 WA 'Cafés Middelburg uur langer open' D66 komt met een voorstel voor verruiming van de sluitingstijden voor de Middelburgse horeca als burgemeester Harald Bergmann vasthoudt aan het oude regiem. Raadslid Ad van de Kreeke vindt dat de proef uitwijst dat één uur langer open blijven niet tot onoverkomelijke problemen zorgt. Emile Calon Middelburg Ad van de Kreeke, D66 Emile Calon Vlissingen In de nieuwbouwwijk Mortiere is aan de Poproute begonnen met de bouw van 23 eengezins woningen. Het gaat om dertien huur- en tien koopwoningen Emile Calon Middelburg MIDDELBURG Het maandelijkse Parkinson café in Middelburg wordt dit keer gehouden op donderdag 26 januari. Het café heeft als doel men sen met de ziekte van Parkinson, part ner en/of mantel- zorger bijeen te brengen om samen te zijn en informatie uit te wisselen. Het is bedoeld als tref punt voor lotgeno ten. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 16.30 uur en vindt plaats in Grand Café Buitenrust. ARNEMUIDEN In Arnemuiden vindt dinsdag 24 januari een gezamenlijk spreekuur plaats van gemeente en politie. Tijdens dit spreek uur met de naam 'bewonerstijd' kun nen inwoners vra gen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Inwoners kunnen bij de poli tiebus voor de Emté aan de Clasina- straat terecht met vragen, klachten, suggesties of com plimenten over hun wijk. Andere data voor dit spreekuur zijn donderdag 9 fe bruari van 16.00 uur tot 17.00 uur en vrij dag 10 maart van 11.00 uur tot 12.00 uur. MIDDELBURG Koffiehuis Isings in Middelburg houdt op vrijdag 27 ja nuari een vertel avond tussen 19.30 en 21.30 uur. Aan melden als verteller of een kaartje re serveren voor de vertelavond kan door een mail te sturen naar vertel- lenisings@gmail.co m. Ook het voorle zen van een ge dicht, het spelen van muziek, stand- up comedy of an dere kleinkunst is mogelijk. VLISSINGEN Hans Dorrestijn komt op zondag 29 januari met zijn nieuwe voorstelling naar CineCity in Vlissingen. Naast vrolijke verhalen zingt hij een lied over de zelfmoord poging die hij ooit deed. De voorstelling vindt plaats om 15.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa, bij Drvkkery Middelburg of op ccxl.nl. fotoroybeusker KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55-plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Archiefcafé Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur - Expositie over toerisme op Wal cheren; Cinema Middelburg, 18.30 uur - Vertoning 'Ul timo Tango' OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen. DORRESTIJN NAAR VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18