1.500 lezen Gedetailleerd Bestseller Toedracht In de winkel nAABXVELOT. kLKHOFF C2 recensie knappe gymnastiekleraar Luuk Hagendoorn, die haar niet meer dan 'een gezellige kameraad' vindt, geen potentiële geliefde. 'Pim, idioot' spreekt Pim zichzelf toe, 'wees toch blij dat een man jou een gezellige kameraad vindt. Dat had je toch nooit gedacht.' Zo denkt ze er in het eerste deel althans over. Kwikzilver (1926) gaat over Bar bara (Babs) van Reede, die weinig anders hoeft uit te voeren dan op de divan liggen, theedrinken en dansfuifjes bezoeken, want echt genoot Harry brengt brood op de plank en dienstbode Klara houdt het huishouden draaiend. Dan wordt zakenman Harry ziek. Babs moet spoorslags steno leren en een betrekking vinden. Vooral voor Harry is dat een zware dob ber: 'Als ik weer beter ben, en ik heb een goede positie, dan zal ik niet meer toestaan, dat jij...' Babs valt hem vlug in de rede. 'Hoe middeleeuws. Word nu eerst maar weer helemaal sterk - dan praten we wel weer Har." De val die het gezin maakt, is meesle pend beschreven, de verwikkelin gen rondom Babs' kantoorbaan - de baas mag niet weten dat ze getrouwd is - zijn vermakelijk. 'Babs leunde tegen het bureau. Aanstonds barst ik in tranen uit, dacht ze. Dan bulk ik met het hoofd op het presse-papier.' This is where it ends van Marieke Nijkamp is een enorme hit in de Verenigde Staten. magazine 39 pond is de geschatte opbrengst van de veiling van een eerste druk van A Clock work Orange. Een medewerker van een Britse kringloopwinkel vond het boek. LVL& Schrijver en Literatuurrecensent Monica Soeting deed vele jaren onderzoek naar het Leven van Cissy van Marxveldt, die in 1889 in het Friese Oranjewoud werd geboren als Setske de Haan. Het resultaat, Cissy van Marxveldt. Een biografie is een kloek werk van meer dan 400 pagina's dat er mag zijn. Gedegen en goed onderbouwd, maar soms wijdlopig en gedetailleerd. Ook is het boek erg zakelijk geformuleerd - Van Marxveldt had een vlottere schrijfstijl dan haar biograaf. Nergens gaat Setske/Cissy echt leven voor de lezer. Wel een aanrader voor fans van Van Marxveldt en iedereen met interesse voor jeugdliteratuur uit de eerste decennia van de 20ste eeuw. —Charlotte van Genderen Kloek en zakelijk Biografie (AtlasContact, €35) Zoek deze boeken op tweedehands boekenmarkten of online op boek winkeltjes.nl, boekenverkoper.nl en marktplaats.nl. Waar ben je nu mee bezig? „Ik ben mijn tweede boek aan het herschrijven op basis van opmer kingen van mijn uitgever. Herschrij ven is een van mijn favoriete stappen in het hele proces. Daar naast ben ik druk met korte ver halen voor verhalenbundels." Valt er nog iets te dromen? „Oh, genoeg! Het lijkt mij fantas tisch om een van mijn boeken ver filmd te zien worden. En ik vind het geweldig om fan art te krijgen! Maar eerlijk gezegd droom ik vooral van verhalen die ik wil ver tellen. Er spoken zoveel ideeën rond in mijn hoofd. Er valt altijd over nieuwe boeken te dromen." Je boek staan al ruim een half jaar in de bestsellerlijst van The New York Times. Went het al? „Mijn agent en mijn uitgever Laten mij iedere week weten hoe de nieuwe lijst eruitziet en of mijn boek erop staat. Dat is steeds weer kicken. Het went absoluut niet." Het misverstand AUTOBIOGRAFIE In het nazi-Duits- land van 1933 wordt een Joodse oudoom van Peter Hein (die eerder De onderdui kers schreef) vermoord door een geloofsgenoot. Het kost Hein jaren om de ware toe dracht te achterhalen. Hij heeft haast, want de laatste getuigen zijn stokoud. Die urgentie is voelbaar in Het misverstand (Boekerij, €19,90), dat di lemma's niet schuwt. Met zijn boeken eert oud-docent en beeldend kunstenaar Hein zijn eigen familie. Des te moediger dat hij zijn ogen niet sluit voor de weinig fraaie rol die zijn fa milie heeft gespeeld bij de aan loop naar een moord. —Sandra Strik PATTY STENGER ROMAN Ze schreef eerder een thriller, Patty Stenger, en ook Vintage (De Geus, €20) heeft een sterke plot. Daarin worden eigentijdse le vensstijlen kluchtig verwerkt. Hier zijn het generaties die bot sen: ma heeft een meubelwin kel, zoonlief wil daar zijn eigen, hippe draai aan geven en doch ter houdt zich liever op in een shabby milieu. Zieke opa gooit roet in het eten maar zorgt ook voor gunstige ontwikkelingen, waarbij ex/pa en een grote zwarte hond assisteren. Over familiegeheimen, het familie bedrijf, familiaal gesteggel en ook over liefde en seks - een komische pageturner met ironi sche ondertoon. —Esther Wils

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 99