Billie Seb Boek verrassing BILLIE &SEB verhaal over ziels verwantschap bol.com door cissy Advertentie B¥ Voor kleine en grote boekenwurmen van de week Lees meer over dit boek en vele andere boeken op lees.bol.com Ouderwets? Zeker, Tuttig? Nee! De boeken van Cissy van Marxveldt, over wie deze week een biografie verschijnt, zijn nog steeds fris. Ook de boeken die niet gaan over Joop ter Heul, haar bekendste personage. ie Cissy van Marxveldt zegt, zegt Joop ter Heul. De H.B.S.-tijd van Joop ter Heul, Joop ter Heul's problemen, Joop van Dil-ter Heul en Joop en haar jongen: niet voor niets doet deze humo ristische en ontroerende serie over een-rebelse-scho- liere-wordt-lastige-echt- genote-wordt-toegewijde- moeder bij velen nog een belletje rinkelen. Bijna alle andere boeken van Cissy van Marxveldt (1889-1948), ooit 's lands populairste meisjes boekenschrijver, zijn verge ten. Zonde! Trek oma's boekenkast leeg, struin boe kenmarkten af en surf door de krochten van internet op zoek naar deze drie titels. leuk', maar het is meer dan dat. Met hun vader, die burgemeester is, woont de 15-jarige tweeling Ju dith (Juut) en Jaap Storm van Waveren in een oersaai dorp. Ze hebben ook een moeder, maar die verveelt zich net zo erg als de tweeling en vertoeft liever bij 'grootma' in Amsterdam. De een zaamheid van Juut, die niet zo goed kan leren, is voelbaar. 'Ik balde mijn handen tot vuisten op de trapleuning. O, de ritsen onge zellige avonden, die weer zouden komen. Ik zou helemaal niet kun nen werken zonder maatjes aan moedigende stem, zonder maatjes lieve, schertsende woor den.' Intussen geeft het boek een prachtig beeld van een tijd waarin jongeren elkaar uitmaken voor 'lampepit' en een moord doen voor nougat-bonbons. Dit boek werd oorspronkelijk uitge bracht als De Stormers. Omdat de titel later associaties opriep met de nationaalsocialistische Jeugdstorm werd deze na 1940 omgedoopt. AMERSFOORT. VX! In Pim de stoetel (1937) maken we kennis met Wilhelmina (Pim) Heze, 19 jaar. Haar broer noemt haar 'stoetel', omdat ze zo onhan dig is. En dan is ze ook nog eens lelijk. Ze vertelt erover met zelf spot: 'Toen ik gisteren bij de tandarts was, want ik had een kies die moest worden geplom beerd, eigenlijk zonde van dat knaagdierengebit, las ik in een tijdschrift dat er in Den Haag een vrouwelijke dokter is opgestaan die je vervormt naar eigen keuze. Ik heb het tijdschrift op mijn knie laten zakken en ik heb gedacht, wat die vervorming bij mij dan wel niet kosten zou.' Pim ont vlucht haar bekrompen, liefde loze omgeving en neemt allerhande baantjes aan in de grote stad. Daar ontmoet ze de JOOPtkHEULs IVO VICTORIA Ivo Victoria 19,99 Een meesterproef in de melan cholieke sfeer van de Italiaanse schrijver Ammaniti, maar ook de ruige, rokerige ambiance van Kenneth Coock (Wake in Fright). De zeventienjarige Seb treurt om zijn zielsverwant Billie, die in coma in het ziekenhuis ligt. Het is hem verboden haar te bezoeken want 'jongens als Seb hebben rust en evenwicht nodig'. Hij stopt met school, sluit zich op in zijn kamer, en in zichzelf. Wanneer hij van zijn radeloze ouders een levensecht airsoftgeweer cadeau krijgt, gaat hij steeds verder op in de gevech ten die hij met zijn vrienden levert op het terrein van een afgelegen boerderij die steeds realistischer worden. Een verhaal over ziels verwantschap, over spel en ernst, maar bovenal over de vraag of we nog wel in staat zijn werkelijk te voelen in een wereld die niet meer bevochten hoeft te worden. Janneke Siebelink hoofdredacteur lees.bol.com 38 zaterdag 21 januari 2017 Samenstelling: Ellen den Hollander, Ruud Roodhorst Er is meer dan Joop ter Heul Tekst: Charlotte van Genderen w Burgemeesters tweeling (1925) wordt op de flap aan geprezen als 'gezellig en OOOR I Cissy VAN MARXVELDT WIKZI V. PROBLEMEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 98