'Ik voel me meer tot mannen aangetrokken. Ik heb dat lang weggestopt in de hoop dat het over zou gaan' José Brand Frank van der Gaag Monique van Dorp Tjitske Loeffen Brabander Frank van der Gaag (43) is geboren en getogen in Helmond. Hij heeft moeite met het uiten van zijn emoties en vindt het lastig om hulp te vragen. Een 'binnenvetter', zo noemt hij zichzelf. Met David en Arjan gaat hij daaraan werken. „Een open boek zal ik nooit worden, maar ik wil wel graag iets meer van mezelf laten zien." Zijn vader werkte bij een lithografiebedrijf, zijn moeder was huisvrouw. Frank studeerde bedrijfseconomie en bleef tot zijn 25ste thuis. Daarna ging hij samenwonen met zijn toen malige vriendin. Maar dat duurde maar een paar maanden. „Mijn vriendin en ik hadden bijna zeven jaar een relatie. We deden veel leuke dingen, maakten uitstapjes, gingen eten met familie, hadden een hondje. Maar geleidelijk aan realiseerde ik me dat dit het toch niet voor me was. Ik voelde me meer tot mannen aange trokken. Ik heb dat lang weggestopt, in de hoop dat het wel over zou gaan, maar kort nadat we eenmaal samenwoonden, moest ik de knoop wel doorhakken." „Ze was verdrietig en teleurgesteld. Inmiddels is ze alweer jaren gelukkig getrouwd en is het contact tussen ons goed." „Veel van mijn vrienden vermoedden het al. Mijn ouders hadden er meer moeite mee. Die moesten nogal wennen aan het nieuwe plaatje. Erover praten hebben we nooit gedaan, dat is niet gebruikelijk in het gezin waar ik uit kom. Praktisch gezien staan mijn ouders altijd voor me klaar, maar over onze gevoelens hebben we het bijna nooit. Meer over koetjes en kalfjes. Maar ze zien wel dat ik gelukkig ben in mijn huidige relatie met Rob. Met hem ben ik nu vier jaar samen." „Ik zou me graag meer willen durven bloot geven. Dat ik zo gesloten ben, voel ik als een blokkade. Rob probeert me daar wel bij te hel pen, die is een stuk opener dan ik, maar dan nog vind ik het lastig om te vertellen wat er in me omgaat. Ik blijf altijd in algemene bewoor dingen hangen, vind het moeilijk de diepte in te gaan. Omdat ik dat van huis uit niet heb meegekregen, maar ook omdat ik bang ben voor de reacties van de ander. Wat zal hij of zij wel niet van me denken?" „Ik weet het niet. Afwijzing misschien. Daar zou ik graag achter komen." „Ja. Minder een binnenvetter. Ik ben een goeie luisteraar, maar zou zelf ook wat meer input willen geven. En ik zou dingen meer op hun beloop willen laten en hopen dat 't van zelf wel goed komt, meer mijn eigen mening en wensen kenbaar maken. Ik heb de nei ging de lieve vrede te bewaren en het goed te willen doen voor de ander, ook als ik daar zelf niet gelukkig van word. Al zal ik nooit een open boek wor den, ik wil wel graag iets meer van mezelf laten zien. Op werkgebied lukt me dat redelijk, omdat ik daar meer afstand heb, maar privé zou ik lekkerder in mijn vel kunnen zitten." „Ik was werkzaam als financieel analist, maar volgende maand begin ik in een nieuwe baan als manager accounting. Werken met cijfers én mensen, daar kan ik mijn passie en energie in kwijt." „Ja klopt, nu moet ik het alleen nog waarma ken. Ik hoop dat David en Arjan me kunnen helpen om ook in mijn persoonlijke leven minder volgend te zijn. In veel opzichten ben ik een perfectionist en probeer ik aan de ver wachtingen van mijn omgeving te voldoen. Dat maakt dat ik vaak en veel pieker, ook over dingen die nog helemaal niet aan de orde zijn, maar die zouden kunnen gebeuren - volgens het slechtste scenario." „Nadat ik het uit had gemaakt met mijn vriendin kreeg ik een relatie met een man. Dat duurde dertien jaar. Met hem heb ik een huis gekocht, dat nu al twee jaar te koop staat. Dat zorgt voor dubbele lasten en finan ciële zorgen. Het woningaanbod in de regio is groot. Hoewel ik nog helemaal niet weet hoe het met de verkoop van het huis gaat aflopen, kan ik daar nu al van wakker liggen." „Ik volg een schilder- en tekencursus, ga elke week met een vriendin naar de sportschool en ga vaak eten met vrienden. Ik heb een leuk sociaal netwerk in Helmond, ga graag naar het theater, con certen en geniet ook erg van gezellige week endjes weg met Rob." „Zeker! Maar ik zou mezelf beter willen leren uitdrukken. Minder tegemoet willen komen aan wat anderen denken, vinden of verwach ten en meer het heft in eigen hand nemen. Met de combinatie van theorie en praktijk die David en Arjan bieden, kunnen ze me hierin hopelijk coachen. Zodat ik relaxter word en me kwetsbaarder durf op te stellen." magazine 37 Waarom eindigde die relatie? Hoe reageerde je vriendin? En je omgeving? Juist omdat je zo moeilijk over je gevoelens kunt praten, heb je je aangemeld voor het jaarprogramma van David en Arjan. Waar ben je dan precies bang voor? Zou je assertiever willen zijn? Wat doe je voor werk? In het vinden van een nieuwe baan heb je dus wel degelijk zelf de regie genomen. Waar pieker je dan bijvoorbeeld over? Wat doe je om te ontspannen? Eigenlijk heb je best een prettig leven. Volgende week in deze serie maken we nader kennis met Monique van Dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 97