GELD GELUK Y 'We lijden geen honger, het ergste is de woonruimte L van 55 m2' A Antje van Oostrom (50) Jeroen van Oostrom (52) €0-€2000 €2000-63500 €3500-65000 Antje: „De vrijwilligers- vergoeding gaat daar in de pot, daar zien we niets van terug." Jeroen: „Een keer per jaar een etentje." Antje: „Een barbecue." Jeroen: „Ik zou er met behoud van uitkering 750 euro per jaar voor kun nen krijgen." Antje: „Ik heb ook nog een beroerte gehad afgelopen voorjaar." Jeroen: „Door de stress natuurlijk." Antje: „En Jeroen is vorig jaar geopereerd aan zijn enkel. Hij heeft eigenlijk fysiotherapie nodig, maar ja, we zijn niet aanvullend verzekerd." Jeroen: „Het leven zonder geld is heel duur. We hebben een bij standsuitkering. Omdat er besla gen op liggen, worden we gekort en hebben we per maand 1310 euro te besteden met ons gezin. Als je ziet wat zo'n directeur van een woningbouwvereniging verdient..." Antje: „240.000 euro. En hij kan niks." Jeroen: „Iedereen heeft aan ons verdiend, en wij zijn alles kwijt. Als je geen geld hebt, kun je je in een rechtszaak niet eens verdedi gen." Antje: „Hopelijk komt er een advocaat die onze zaak op een toevoeging wil doen. Daar krijgt hij maar 1.000 euro voor. Dat is eigenlijk niet te doen voor zoiets complex, tegen zo'n grote partij." Jeroen: „We hopen op een gesub sidieerde advocaat." Antje: „We horen niet in deze ellende te zitten." Antje en Jeroen wonen in een houten huurhuisje op Marken, met hun kinderen Bart (21), Joep (19) en Duifje (16). Jeroen: „Geld en geluk hebben we niet. Maar gelukkig heb ben we elkaar nog en dat gaat goed. Wel een cliché." Antje: „We hebben acht tien jaar aan twee projecten gewerkt. We hadden mooie plannen met de loods waarin we woonden. Er zou onder meer horeca in komen. En we hadden een project ontwik keld voor de bouw van een terp op Marken met 35 woningen." Jeroen: „Maar de corporatie waarmee we werkten, was geen stabiele partij. Ze bleek in korte tijd 68 miljoen schuld te hebben opgebouwd." Antje: „Ze hebben ons uit de loods gezet en we verloren ons inkomen. Nu eisen ze enorme bedragen van ons, zoals 17.000 euro voor het ontruimen van de loods en 4.500 euro voor het afvoeren van het puin." Jeroen: „We hebben niks meer. We wonen met zijn vijven op 55 vierkante meter. Eerst op 1.100." Antje: „Joep van 19 en Duifje van 16 slapen bij elkaar op de kamer. Bart, van 21, moet wel een eigen kamer, want hij werkt als nacht portier, om zijn vwo te kunnen betalen. Hij doet volwassenenon derwijs. De andere twee zitten op het gymnasium, in Amsterdam." Jeroen: „We halen eten bij de voedselbank in Purmerend." Antje: „Die zit op een industrie terrein, waar je met het openbaar vervoer niet komt, daarom lenen we wekelijks een auto." Antje: „Soms zit er ook katten voer bij. We hebben drie katten." GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP Jeroen: „Ze kosten bijna niks, want ze kunnen goed jagen. Met kerst hebben we van iemand wilde gans en haas gekregen." Antje: „We lijden geen honger, het ergste vind ik die kleine ruimte." Jeroen: „Ik had een enorme werkplaats, met machines en een studio. Doordat ik die ben kwijtgeraakt, kan ik niet meer werken. Dat vind ik vreselijk." Antje: „Jeroen werkt nog wel met kankerpatiënten en bij de reddingsmaatschappij Jeroen: „Tijdens het schaatssei zoen is het druk bij de KNRM." magazine 31 O OOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst: Edith Andriesse Foto: Dingena Mol Leven zonder geld is duur Studeert rechten Fotograaf Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Antje: houten keet van €15.000 - geen vergunning voor wonen Jeroen: tweedehands espressoapparaat van €200 - hij deed het niet Antje: naaimachine Jeroen: splinternieuwe saxofoon voor 150 gulden WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 91