BINNENKIJKEN Op het gebied van huis vesting zijn Baudy Wiechers (50) en Ar- noud Kas (52) nogal flexibel. Ze woonden in een stadspand, een boerderij, een bungalow, een huis in Frankrijk en, de afgelopen zes jaar, in een Mongoolse tent. „Vooral in die laatste periode hebben we ervaren dat klein wonen fijn is", vertelt Baudy. „Het geeft zoveel ruimte als je geen rotzooi meer hebt. En het dwingt je te bedenken hoe belangrijk je het vindt om iets te hebben. Hoe meer spullen je hebt, des te meer zorgen je erover hebt. Ik steek mijn energie liever ergens anders in." Baudy en Arnoud hebben vorig jaar in een bos bij Soest een loghouse laten bouwen, een huis van gestapelde stammen van naaldbomen uit Roemenië. Van top tot teen ecologisch, verwarmd door resthoutverbranding, met een dak van sedum. En achthoekig, wat waarschijn lijk uniek is in de wereld. Ze wonen er met dochter Talinka (18) en zoon Yonian (16). De oudste zoon is al uitgevlogen. De kinderen hebben boven ieder een eigen kamer, vader Elke week kijken we binnen bij een inspirerend huis. Deze keer is dat een houten huis in Soest. en moeder slapen in de woon kamer, het bed een beetje afgeschermd door een kast. „We hebben het huis gekocht op de krimp, over een paar jaar wonen we met z'n tweeën. Nu hebben we weinig privacy, maar de kinderen gaan naar hun eigen kamer als wij naar bed willen of als er beneden iets is." Dat komt nogal eens voor, want het huis is multifunctioneel: zij houdt er trainingen en orga niseert yoga-avonden, hij - muzikant - geeft soms huis concerten. In de woonkamer zijn ook twee werkhoeken. Zwart staal en accenten van roestvrij staal moeten tegenwicht bieden aan de veelheid aan hout. Het zit bijvoorbeeld in de kozijnen, de kachel en de gordijn roedes. „Hout is warm en zwaar, staal is koel en licht." Zeven Perzische tapijtjes brengen wat kleur in de kamers. Baudy: „Voor alles hou ik van het hout. Je ruikt het. Het is simpel, maar ik mis niks. En het is een magnifieke plek." Tekst: FLorien van Rees Foto's: Marco Okhuizen Unieke achthoek tussen de bomen 28 zaterdag 21 januari 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88