luisteren I|> Klaar voor de start en luisteren maar Podcast tips Hoe en wat? 3D geluisterd worden. Bovendien doen we, ook anders dan tien jaar geleden, steeds meer on de- mand. Kijk maar hoe snel Netflix en Spotify het media landschap hebben veroverd en veranderd. Podcast past precies in dat rijtje. In je eigen tijd Veel podcasts komen weke lijks uit, maar je kunt zelf bepalen waar en wanneer je luistert. „Dankzij podcasts heb ik nooit meer last van verloren momenten", zegt podcastfan Tom van Werven. „Wanneer ik op de bus sta te wachten, in de rij sta voor de kassa of in de wachtkamer van de tandarts zit, dan zet ik mijn wachttijd om in leer tijd met een podcast over bijvoorbeeld de nieuwste in's en out's op mijn vakgebied. „Dankzij podcasts heb ik nooit meer last van verloren momenten. Ik luister ernaar als ik op de bus wacht of als ik bijvoorbeeld in de rij sta voor de kassa" En soms luister ik naar een pod cast puur voor vermaak en om te lachen." Bij het kijken van een filmpje of het lezen van een blog dreigt afleiding door andere prikkels - bin nenkomende mail, facebook- posts, Twitter -, maar bij het luisteren naar podcast word je negen van de tien keer zo in het verhaal getrokken dat je niet meer kunt en wilt stoppen met luisteren. Vooral aan die 'driveway moments' dankt podcast de populariteit; het moment datje in je auto aankomt op de plaats van je bestemming en het audioverhaal is nog niet afgelopen en je blijft in je auto zitten om het verhaal af te luisteren. Luister je graag tijdens het koken? Dan kan het zomaar zijn dat het verhaal nog niet af is, maar het eten wel. magazine 23 Een podcast kun je luisteren via je computer of op je mobiel. Op Spotify staan ook podcasts en er zijn apps. Voor Android zijn dat: Stitcher (gra tis), Pocket Casts (€4) en Player FM (gratis). Voor iPho- nes zijn Overcast (gratis) of Pocket Casts (€5) goede apps. De app 'Podcast' staat er al automatisch op. In deze app zit de tab 'uitgelicht' waar je verschil lende podcast kunt ontdekken of je zoekt op categorie. Denk aan kunst, zakelijk, komedie, muziek, technolo gie of kinderen en familie. Vervolgens abonneer je je gratis op de pod cast of download je losse afleverin gen. Radiopro gramma's zijn ook terug te luisteren via deze app. Denk dan bijvoorbeeld aan het cultuur programma Nooit Meer Slapen, het nieuwsprogramma Met het Oog op Morgen of muziek van Sky Radio. Echt Gebeurd In Echt Gebeurd worden er mooie, bijzondere of grappige verhalen verteld door de men sen die het zelf hebben meegemaakt. Er wordt bijvoorbeeld verteld over list en bedrog, grote borsten of een nieuw begin. Ook leest er regelmatig iemand voor uit zijn of haar puber dagboek. 1 minuut Dit zijn waargebeurde radiosprookjes die niet langer dan één minuut duren. Bijvoorbeeld een verhaal van een meisje dat werkt in een café en opeens haar vader voor haar ziet staan in vrouwenkleding. Een verhaal in één minuut, het kan echt. MakersRadio Dit is een verhalende podcast over weten schap en cultuur. De laatste aflevering heet: Plastic jagers. Merijn Tinga heeft met zijn gezin in 2015 een zeilreis gemaakt over de Oostzee. Het gezin wil met deze zeilreis aandacht vragen voor het plastic afvalprobleem in onze zeeën. Maar na afloop van de reis werd Merijn voor de rechter ge daagd. Wat ging er mis? Serial Seizoen 1 van Serial gaat over een moordzaak uit de jaren 90. Adnan Syed zou zijn vriendinnetje van de middelbare school hebben gedood, maar is hij wel de dader? Onderzoeksjournalist Sarah Koenig probeert de dag van de moord te reconstrue ren, belt met Syed die in de gevangenis zit, praat met oud-klasgenoten en krijgt terwijl de show uitgezonden wordt nieuwe aanwijzingen binnen van luisteraars. Modern Love Voor de rubriek Modern Love in The New York Times schrijven lezers elke week een essay 7 over hun liefdesleven. In de /-* wekelijkse podcast worden de verhalen voorgelezen door beroemde acteurs. Aan het einde van iedere podcast vertelt de schrijver van het essay hoe het nu gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83