O Recensies Jett Rebel The XX Je gelooft je oren niet On demand radio bestaat al meer dan tien jaar. Pas sinds vorig jaar lijken de luisteraars het echt te ontdekken. Maar waarom nu pas en wat is podcast nou eigenlijk? Sinds kort heeft zelfs onze premier een politieke podcast waarop hij in gesprek gaat met mensen die in zijn ogen rolmodellen van Nederland zijn. Podcasts. Je hoort er steeds vaker over. Podcastfan en -maker Elfie Tromp snapt dat wel: „Het is net alsof er iemand een geheim in je oor fluistert wanneer ik er met mijn koptelefoon op naar luister." Ze luistert al jaren naar het populaire This American Life - een weke lijkse podcast waarbij verha len over gewone Amerikanen, op meeslepende en intieme wijze worden verteld. „Ira Glass, de presentator van de show, voelt voor mij zelfs als een intieme vriend", zegt ze. Uitleggen wat er zo leuk is aan podcast, aan iemand die er nog nooit een geluisterd heeft, is hetzelfde als uitleg gen wat er zo leuk is aan boe ken aan iemand die nog nooit een boek heeft gelezen. Niet te doen. En toch is het het proberen waard, want de keuze is zo uitgebreid dat er voor iedereen iets tussen zit: documentaires, talkshows, hoorspelen, verdiepende interviews, podcasts over moordzaken, podcasts waar bij wordt voorgelezen uit pu berdagboeken, podcasts met spookverhalen, podcasts over nieuws, kunst muziek, sport en ga zo maar door. Er zijn podcasts van vijf minuten en podcasts van een uur. Het is haast zo gek niet te bedenken of er bestaat een podcast van. En waarom het dan nu pas zo populair wordt? Dat is te danken aan de opkomst van de smartphone. Daarmee kan, anders dan met de mo bieltjes van tien jaar geleden, immers altijd en overal POP/SOUL Met Super Pop erbij heeft Jett Rebelin een jaar drie platen uitgebracht. Daarvan ging Truck ten onder aan zijn - bewust-ongepolijste productie. Opvolger Don't Die on Me Now was het talent van zijn maker waardig en dit slotdeel zit kwalitatief tussen beide in. Weer speelt Rebel (Jelte Tuin- stra, 25) alle instrumenten zelf. Knap uiteraard, maar één strenge eindredacteur in zijn thuisstudio had niet misstaan. Van de 13 songs klinkt op z'n minst de helft onaf. Interessante ideeën voor broeierige soul of r&b-songs, maar onvoldoende aangescherpt en daardoor on prettig om te beluisteren. Het is zonde: Rebel is wellicht Neder lands grootste belofte en hij had één werkelijk monumentaal album in handen als hij gerichter met zijn productie was omge gaan. —Stefan Raatgever INDIEPOP Als de vooruit gesnelde singles On Hold en Say Something Loving maatgevend waren geweest voor de kwaliteit van het derde album van The xx, dan zouden we I See You nu al uit kunnen roepen tot album van het jaar. Beluistering van het hele album tempert die jubel iets. Niettemin is het ronduit prettig dat de muurbloempjes pop van de Britse groep minder introvert en weifelend, en daarmee dwingender en urgen ter, klinkt dan ooit. —Mark Roos P0DCAST5, ALTUDEN OVERAL! Tekst: Babette Rijkhoff 22 zaterdag 21 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82