'UITRUSTEN KAN OOK BIJ EEN MOOI CONCERT „Het lijkt me héérlijk: op zondag ochtend wakker worden, in de uitgaanskalender kijken wat er te doen is en op de fiets sprin gen", fantaseert Ellen van Vliet. Zij en haar man Steef wonen nu nog in Broek op Langedijk, een dorp in Noord-Holland met on geveer 5.200 inwoners. „We zijn hier 25 jaar geleden voor de kin deren komen wonen, maar die zijn nu de deur uit. Ons plan is om zo snel mogelijk naar een leuk appartement in Amsterdam te verhuizen. De stad waar we al lebei zijn geboren." Steef kan niet wachten: „De tijd in het dorp was heel fijn, maar het is ook een beetje een gat waar weinig te beleven is. Straks is er weer leven in de brouwerij en kunnen we rustig een borrel drinken, omdat we niet met de auto zijn." Controle Toch hadden ze met kinderen niet in de grote stad willen wonen. „Zij hadden hier alle ruimte en konden lekker buiten spelen. Ik was ook blij met de sociale controle: iedereen houdt eikaars kinderen in de gaten. Dat gevoel van veiligheid gaf rust", vertelt Steef. Ook van hun grote, vrijstaande huis hebben ze jaren lang enorm genoten. „Maar het lijkt me nu juist prettig om klei ner te wonen, zonder tuin", zegt Ellen. „Dan kan ik mijn vrije tijd besteden aan leuke dingen, in plaats van schoonmaken en on derhoud. Lekker naar de bio scoop, het Concertgebouw, foodfestivals en naar musea als Foam, het Stedelijk en het Rijks." Hun omgeving reageert ver baasd op de verhuisplannen. Ellen: „'Gaan jullie echt in zo'n drukke, dure stad wonen?' vragen mensen ongelovig. Op onze leef tijd wordt dat schijnbaar een beetje gek gevonden. Maar wij kijken erg uit naar de veelzijdig heid en creativiteit van de stad. Alles en iedereen is altijd in ont wikkeling. Natuurlijk is het lek ker om wat rustiger aan te doen als we straks met pensioen zijn, maar uitrusten kan ook bij een mooi concert of op het terras." magazine 21 Ellen van Vliet (56): life- en business coach Steef van Vliet (63): bedrijfsanalist Kinderen: Jens (33), Iris (30) en Sophia (21) Gaan verhuizen: van Broek op Langedijk naar Amsterdam IMUiil "«llllllluu Diversiteit 'Wij kijken erg uit naar de veelzijdigheid en creativiteit van de stad.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81