II 3 dgn IJsselmeer 7 Lodewijk Asscher wil positie van alle werknemers beschermen PvdA-leider Lodewijk Asscher vertelt nu eens niet wat er zo slecht is aan zijn concurrenten. Hij wil juist de krachten bundelen, opdat rechts niet aan de arbeidscontracten morrelt. Linkse partijen hebben een enorme traditie van elkaar niet helpen PACT Progressief Pact voor werk: „In de peilingen zijn we met z'n drieën ongeveer even groot als heel de PvdA nu (35 zetels, red.). Dat is een gigantisch gezamenlijk probleem. „Als we elkaar bestrijden en een steeds kleiner links groepje wor den, kunnen we onze idealen niet waarmaken. „Heel veel linkse kiezers zijn van plan om thuis te blijven bij de ver kiezingen. Doodzonde. Dat komt doordat we blijkbaar niet goed la ten zien wat het oplevert als links samenwerkt." „Juist dan houd ik vast aan de in houdelijke samenwerking, zodat we een progressief kabinet kun nen vormen. Er moeten weer goede tijden aanbreken voor links." „Ik denk dat het CDA zich hierbij kan aansluiten, in elk geval voor een deel. Ze zijn net als ik fel tegen het plan van de WD om de cao's af te schaffen. Zij willen ook de positie van zzp'ers verbeteren. D66 is wat mij betreft ook van harte uitgenodigd, al denken ze hier heel anders over." „Dit is geen strategiedingetje. Het komt ook niet uit de lucht vallen voor de andere partijen. Ik hoop dat we de komende tijd meer voorbeelden hiervan laten zien." bescherming, einde loos veel contracten en stoppen met de cao. Ik hakketakken. Samenwerking is de schoonste kunst als je ook iets wilt bereiken in de politiek. Dat wil ik in de praktijk brengen." „Het contact is tot nu toe minder frequent, maar daar moet je niks achter zoeken. We gaan binnen kort eten. Roemer en Klaver hoe ven ook niet te tekenen bij het kruisje. Ik heb gekeken wat ons bindt en een voorzet gedaan waarover we verder kunnen on derhandelen. Als we maar laten zien hoe we werk in de toekomst gaan vormgeven. Ik wil echt heel graag mensen weer perspectief geven." „Ik heb geen zin om erover te gaan zitten sippen. Je kunt nuffig wachten totdat de ander jou je zin geeft, maar zo is het al zo vaak ge gaan. Linkse partijen hebben een enorme traditie van elkaar niet helpen, met als gevolg dat veel kiezers het gevoel hebben dat ze straks een keuze hebben tussen WD en PW. Ik zou dat ontzet tend zonde vinden voor de toe komst van ons land." „Zeker, dat realiseer ik me heel goed. Ik geloof dat deze tijd er wel om vraagt. Als je ziet hoeveel onze kerheid er nu is en hoe links tegen elkaar uitgespeeld dreigt te wo- den." Deborah Jongejan Den Haag ^woensdagochtend AA «hebben zeal met elkaar gesproken, Lodewijk Asscher en Emile Roemer. In het monumentale Lloyd Hotel in Amsterdam legden de leiders van de twee grootste progressieve partijen de basis voor meer inhou delijke samenwerking. Beiden zijn ervan overtuigd dat ze elkaar nodig hebben om werkne mers meer zekerheid te bieden, nu rechtse partijen willen tornen aan het vaste contract en het ontslag recht. De huidige minister van So ciale Zaken doet vandaag een voorzet, het A4'tje is al af. Asscher wil een progressief pact sluiten over de arbeidsmarkt. Partijen die dat onderte kenen spreken af dat ze - ook na de verkiezingen - een ontslagvergoeding wil len voor flexwerkers, langer vaderschapsverlof en vanaf 18 jaar een volwassen loon. Asscher: „De onzekerheid over werk is heel groot. De WD wil minder ontslag- denk dat de 5 miljoen mensen met een vast contract dan slechter af zijn. Daarom moeten we als pro gressieve partijen voor de verkie zingen al laten zien dat het ook an ders kan." „Ik heb hem uitgenodigd om zich aan te sluiten. Hij reageerde posi tief op het idee, maar hij heeft zich er nog niet aan gecommitteerd. Ik hoop zeer dat hij dat gaat doen. Op dit onderwerp is GroenLinks een aantal keer van koers veranderd, zo waren ze in het verleden voor een kortere ww. Het is in het be lang van heel links als er nu duide lijkheid komt." „Mensen zijn heel sceptisch over de politiek. Dat komt ook doordat politici altijd vertel len wat er niet goed is aan de ander. De onzeker heid die veel men sen voelen, neem je niet weg door op links te www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg zaterdag 21 januari 2017 'Links heeft een gigantisch gezamenlijk probleem' 1. Niet tornen aan de be scherming van het vaste con tract. 2. Zzp'ers moeten zich verze keren tegen arbeidsonge schiktheid en pensioen op bouwen, deels collectief be taald. De verschillen tussen mensen met een vast en tij delijk contract worden kleiner door ze vanaf dag één recht te geven op een ontslagver goeding. 3. De ww-uitkering voor werk lozen blijft hetzelfde. Er komt een sectoroverschrijdend fonds waarmee werknemers zich kunnen omscholen. 4. Uitbreiding van het vader schapsverlof en betere mo gelijkheden voor werknemers om arbeid en zorg te combi neren. 5. Jongeren moeten vanaf 18 in plaats van 21 jaar een vol wassen loon krijgen. 6. Aanpassing van EU-regels om te zorgen dat Neder landse en Oost-Europese werknemers hetzelfde loon krijgen voor hetzelfde werk. 7. Het wordt aantrekkelijker voor werkgevers om mensen in vaste dienst te nemen, door een lagere belasting en minder lang doorbetalen bij ziekte. Is het niet een beetje makkelijk nu de PvdA in de peilingen de kleinste is van de drie linkse par tijen? Stel: de PvdA wordt straks toch weer groot. Houdt u in de forma tie dan vast aan de SP en Groen- Links? De kans is groot dat u toch moet samenwerken met VVD, CDA of D66. Wat blijft er dan van dit pact over? Eerder zei u: linkse samenwer king moet je niet via de krant doen om de kans op succes te vergroten. Bent u nu aan het pronken? Persoonlijke verhoudingen spe len in de politiek altijd een rol. Is het contact met Klaver minder goed dan met Roemer? Het lukte links al niet om een lijstverbinding aan te gaan voor de restzetels, omdat de SP wei gerde. Waarom zou dit stem busakkoord wel lukken? In het verleden hield de PvdA de boot af als het gaat om linkse samenwerking. Roemer is aan boord. Heeft u Klaver ook al gebeld? Waarom? Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Heerlijk hotel, gelegen in het Friese vissersplaatsje Makkum, direct aan het IJsselmeer! 2 nachten in 4* Beach Hotel de Vigilante (8,1) ——7 O 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet W^iYÏYft/ifl Gratis gebruik van wifi Mqb Prijs in april 54,50 p.p. Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7