'IK GENIET VAN DE LEVENDIGHEID' Het plattenland? „Van m'n leven niet meer", zegt Suzan Dijkerman lachend. Ze verhuisde na 36 jaar van een woonboerderij in Hors sen naar een appartement in het centrum van Nijmegen. „Het liefst blijf ik hier tot mijn dood." Toen haar man na de scheiding vertrok en haar drie kinderen op zichzelf gingen wonen, voelde de boerderij in het Land van Maas en Waal ineens te groot en te stil. „Vroeger vond ik die rust heerlijk. Horssen heeft maar 1.600 inwo ners. Ik ben opgegroeid in de stad en het was destijds helemaal in om buiten te gaan wonen en zelfvoorzienend te zijn. Ik begon een groentetuin en leerde kleren maken van mijn buurvrouw. Ook namen we schapen en varkens." Ze deed haar best om als stads meisje bij de dorpse gemeen schap te horen. „Ik deed vrij willigerswerk, startte een overblijfgelegenheid voor kin deren en zat in allerlei besturen. We werden al snel geaccepteerd, maar als je er niet geboren en getogen bent, blijf je toch een buitenstaander. We hebben een geweldige tijd gehad, maar nu ik weer in de stad woon, besef ik: hier voel ik me echt thuis." Sushi Haar ruime appartement zit in een prachtig oud herenhuis in een drukke winkelstraat. Dat er af en toe in het portiekje wordt geplast of overgegeven, noemt ze een kleinigheid. „Je gooit er een emmer sop overheen en klaar. Ik geniet ervan om de deur uit te stappen en meteen midden in de levendigheid te zijn. Ik loop graag een rondje door de stad, bekijk wat winkeltjes en drink tussen door een kop koffie met vriendin nen. Ik vind het heerlijk dat ik bijna alles lopend kan doen." Net appte ze haar dochter: 'Ik heb geen zin om te koken. Zullen we ergens een hapje gaan eten?' „Zo gezellig dat dit nu kan. Ik heb twee sushitentjes en een sa- ladebar in de straat en nog veel meer leuks in de buurt. Ik wil ook vaker naar de film. Je kunt een abonnement nemen op het film huis. Sinds de verhuizing zeggen vrienden: we zien jou alleen maar met een lach op je gezicht. Zo gelukkig voel ik me ook." Suzan Dijkerman (62): project coördinator bij het ROC in Tiel Kinderen: Michael (31), Rick (29) en Lara (26) Verhuisd van Horssen naar Nijmegen Dichtbij 'Heerlijk dat ik nu bijna alles lopend kan doen.' 18 zaterdag 21 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78