'WE KUNNEN DOEN WAAR WE ZIN IN HEBBEN' Bioscoop om de hoek, op de fiets naar het café en geen grote tuin meer om te onderhouden. Deze 50-plussers genieten enorm van hun tweede leven in de stad. „Ik heb het gevoel alsof ik weer midden in het leven sta", zegt Petra Terhell stralend. Sinds een jaar woont ze met Lex in de lichttoren in Eindhoven. „Het mooiste gebouw van de stad, zeggen veel mensen. Het was vroeger de Philips-lichtfa- briek. We hebben een prachtige moderne loft met hoge ramen en een gezamenlijk dakterras." Het was een grote overstap: van hun vrijstaande woning in de rustige Kerkstraat naar de drukke binnenstad. „We leefden in Waalre vooral in en om het huis", vertelt Lex. „De school van de kinderen en de sport- en muziek- clubs waren vlakbij. Uitstapjes maakten we weinig, want we hadden geen zin om in de auto te stappen." Toen hun zoon naar Amster dam vertrok en hun dochter naar Tilburg, was er geen reden meer om in het dorp te blijven. „Het leek ons heerlijk: spontaan doen waar je zin in hebt. De deur uit lopen en meteen bioscopen, res taurants, winkels en sportscholen tegenkomen. Ook de kinderen waren dolgelukkig met onze ver huisplannen, want dan hoefden ze de barre tocht met de bus naar Waalre niet meer te maken." Gezellige drukte Petra: „Naar de Dutch Design Week en het lichtkunstfestival Glow ging ik vroeger nooit, want het was al een gedoe om de stad in te komen. Nu spring ik gewoon op de fiets. Ik geniet van de gezel lige drukte in de stad en van de tijd voor mezelf. Onze loft is nieuw, snel schoon en heeft geen tuin, dus daar ben ik geen tijd aan kwijt. Ik ben gaan studeren en heb een nieuwe baan gevon den als maatschappelijk werker." Ze is blij dat ze het hebben aangedurfd: een andere manier van leven. „We ondernemen veel meer, ook met de kinderen. Som mige vrienden zijn aangenaam verrast als ze op bezoek komen en anderen begrijpen het hele maal niet. Mijn moeder vond het grappig genoeg fantastisch. Ze zou het ook wel willen, zei ze. 'Lekker dicht bij de Bijenkorf.'" magazine 17 NIEUW LEVEN in de stad Tekst: Anne Bonthuis Foto's: Marco Okhuizen Petra Terhell (52): maatschappelijk werker Lex van Oerle (53): manager sales support bij Ericsson Kinderen: Freek (22) en Wietske (21) Verhuisd: van Waalre naar Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77