kiiken De noodkreet in defies Super Pablo Run Wereldfilm »app festival W¥ Je komt ogen en oren te kort Woensdag barst het International Film Fes tival Rotterdam weer los en kunnen filmliefhebbers en cinefielen zich twaalf dagen laven aan de beste arthouse-producties uit alle hoeken van de wereld. Ook de koning komt kijken, naar het op Curasao gedraaide Double Play. Met honderden premières zie je wellicht door de filmbomen het bos niet meer. Vul dan eerst de vragenlijst op de website IFFR.com/eerstehulp in zodat je computer je films kan tippen op basis van jouw voorkeuren. THRILLER De stroom Scandinavische misdaadfilms en -series houdt niet op. Zo is nu ook het derde deel van de boekenserie Qvan bestseller auteur Jussi Adler-Olsen verfilmd. Het onderzoek van inspecteurs Carl en Assad begint met een aange spoelde fles met een nauwelijks leesbare noodkreet. Al snel blijkt dat het gaat om een foute dominee die kinderen van een christelijke sekte ontvoert om hun ouders af te persen. Wees voorbereid op het kijken naar geweld tegen kinderen. De verhoudingen in dit misdaad drama zijn snel duidelijk. Enkele geforceerde plotwendingen doen het verhaal geen goed. Ab Zagt POLITIESERIE Brenda Blethyn is een van de kleur rijkste Britse actrices. Het grote publiek kent haar vooral door haar rol als Vera, de bruuske rechercheur op het Engelse platteland waar zij als een terriër probeert de vaak gru welijke misdaden te stoppen. In het vijfde seizoen, nu op dvd, krijgt Vera een jonge col lega met wie zij weer een in gewikkelde werkrelatie opbouwt. De serie boeit vooral door het com plexe karakter van Vera. Ab Zagt Mocht je even moeten wachten tot de stream genoeg is gebufferd, dan heeft Netflix een passend spelletje om de tijd te doden. Met personages uit de topseries kun je van links naar rechts gaan rennen, terwijl je objecten ontwijkt. Zo verfijnd als Super Mario Run is het niet. Hoeft ook niet. Een door de jungle vluchtende Pablo Escobar werkt geheid op de lachspieren. Zeker door de lullige 8- bitversies van de ope ningsnummers van het spel. flixarcade.netflix.io Samenstelling: Sanne Tegelaar Het verhaal van de eerste Gravity Rush- game was op zijn zachtst gezegd al zonderling. Nu is er een ambitieus vervolg. Wie deel 1 heeft gemist zal zich zeker achter de oren krabben bij het begin. Het spel troost zich nauwelijks moeite het voorafgaande uit te leggen. Maar het gaat je vooral duizelen door de nieuwe, kleurrijke locatie van een zwevend dorp en de unieke talenten van hoofdpersonage Kat. Zij kan op commando de zwaartekracht uit schakelen. Van het resultaat sla je steil achterover. Letterlijk en figuurlijk, want deze acrobatische heldin rent dan tegen muren op of knokt met robots en ander ge spuis óp het plafond. Er is soms geen touw aan vast te knopen, maar de buitenissige elementen, het Japanse stripstijltje en de panfluitsoundtrack maken Gravity Rush 2 toch de moeite van het spelen waard. —Anton Damen 14 zaterdag 21 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74