MIJN WEEKEND Daar knapt een kind van op magazine 5 Tekst: Leo van Marrewijk Foto: Koen Verheijden Huiswerk, zeurende ouders en Leerkrach ten, je beltegoed dat op is, meiden- en jongensgedoe: denk nou alsjeblieft niet dat het leven van een kind anno 2017 alleen maar een lolletje is. Dus wat doe je na een week buffelen op school? Lekker ontspan nen. Althans, als je in de buurt van Oss woont, want het plaatselijke Spahuys is de eerste in Nederland die serieuze wellness voor kinderen aanbiedt, zoals Guusje van den Hurk (links, 9), en Eva Janssen (9) ondervin den. „Heel relaxed", zegt Eva, die zich even een prinsesje voelt. „Ik heb het van mijn moeder gekregen als verjaardagscadeautje." Guusje en Eva ondergaan onder meer een voetmassage, het haar wordt mooi gedaan en de nagels krijgen een uitvoerige behande ling ('wel vijf laagjes'). Voor alle duidelijkheid: ook Spahuys-eige- naar Wendy Vogels (38) vindt dat kinderen vooral lekker buiten moeten spelen. „Maar het blijkt gewoon dat ouders én kinderen van dit soort speciale momenten kunnen genie ten. Een van de leukste reacties was van een meisje dat spontaan zei: 'Hier knapt een kind van op'. Dat is precies de bedoeling. Maar natuurlijk is wellness voor kinderen geen eerste levensbehoefte." Guusje en Eva zijn het daarmee eens. Eva: „Ik hoef dit niet altijd te doen, want dan zou het niet meer speciaal zijn." Dat is het nu nog wel, dus proosten ze na een feestelijke nagelbehandeling met alcoholvrije bubbels. En prijzen zich gelukkig dat kinderen van 9 jaar lang niet alle 'volwassen' behandelingen - denk aan de anti-aging - nodig hebben. Komt best uit: kunnen ze straks weer buiten spelen. SWilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65