v- /ff 18 WEEKEND ETEN KLOK'UUS, 'S-HEER ARENDSKERKE j-V-'i U r, -''Ua ITL kt Als een hedendaagse Dante zijn Inferno' zou schrijven, had hij een aparte ring gereserveerd voor de binnenspeeltuin. De ergste van die speeltuinen plakken, echoën en ruiken naar oud trietvet. Het verbouwde Klok'uus in 's-Heer Arendskerke is gelukkig een ander verhaal. In speeltuinen delen ouders en verzorgers zich op in twee types. Type A zegt 'veel plezier jongens' en ploft neer met wifi, drank en een warme hap. Ouders van Type B hebben flesjes water en rijstwa- fels meegenomen. Ze verwachten elk moment een ongeluk en cirkelen rondom hun bloedjes als reddingshelikopters. Ik ben zwaar type B en schoot nog dieper in mijn rol toen ik de combine van het Klok'uus zag, die als ludiek decoratie-element bovenin de nieuwe speelschuur is geplaatst. Zoonlief vindt het prachtig en wijst vrolijk naar de grote wielen en de vele tonnen aan staal, van het ding en de veiligheidsconstructie rondom. Hij roept 'dag mama' en verdwijnt, samen met z'n zus van drie. Het Klok'uus stimuleert je om Type A te zijn. Door een geruststellende boerenomge- ving, met lachende varkentjes en melkem- mertjes in plaats van wasbakken op het toilet, dat opvallend schoon is na zo'n drukke speel dag. Tafels zijn robuust en hangen aan kettin gen, er zijn ook hoge tafels en zitjes bij een muur van fruitkratten. Buiten wacht een enorm terras op mooie dagen. De kaart ver meldt trots dat het vlees afkomstig is van sla gerij Mieras uit Wemeldinge, die rekening houdt met zout en allergenen. Vegetariërs kunnen hier borrelen, een unicum: er zijn bie- terballen, kaas uit Nisse en je kunt rauwe groenten dippen alsof het weer heerlijk 1988 is. Eetbarbaren Rond half vijf komt een avondploeg met eters binnen en dat zijn lang niet allemaal families met kinderen. De zeven chefs in de open keu ken krijgen het druk, op hun touchscreens zien ze precies wat ze moeten doen. Het high techsysteem raakt wel een cola kwijt, maar de serveersters zijn heel vriendelijk en overleg gen netjes wanneer de kindergerechten mo gen komen. Voor de kleintjes zijn er standaard snacks, maar staat ook een pannenkoek voor maar 3,50 euro op de kaart. En serieus eten: kibbeling, sparerib of verse kipnuggets, niet van kippenseparatorvlees. Mijn kinderen zijn helaas eetbarbaren en wensen friet met fri- kandel. Dat wordt geserveerd in een leuk hou ten kratje, op een namaakkrant. Frietsaus, ap pelmoes en een verrassing erbij, ze zijn dik te vreden. Papa bestelt de Zeeuwse visvelouté met mos seltjes en prei. Die zijn er in smaak, maar niet in gedaante. We lokaliseren wel visblokjes in een verder fluweelachtige en smakelijke soep. Ik heb een couscoussalade met kippendij in kerrie-olie. De kip is net zoals de couscous erg flauw en helaas ook net uit de koelkast ge haald, want erg koud. Mals is ie wel, en de blaadjes sla zijn knispervers en de salade heeft een lekker zure dressing. De koude spekreep jes bovenop zijn wonderbaarlijk knapperig. De serveerster vraagt eerst aan de kindjes of het lekker was en dat vinden we lief. Beleving, dat moet tegenwoordig in een restaurant en dat zit zeker in mijn hoofdgerecht: twee stuk ken sappige zalm, die op een cederplankje de houtskooloven in gaan. Het plankje fikt nog een beetje na op het bord, de houtsmaak is zo danig in de zalm getrokken dat het plotselinge verlangens losmaakt naar een reisje richting HET MENU WAAR REKENING Klok'uus Wissekerkseweg 61 's-Heer Arendskerke zaterdag 21 januari 2017 GO "v f A Naast kindergerechten staat er bij het Klok'uus onder meer ook carpaccio op de kaart. Goed eten en oefenen met Marloes Matthijssen A Even op krachten komen met de hapjesplank, foto's johan van der heijden In het Klok'uus kun je lunchen, snacken, borrelen en dineren. Voorgerechten va riëren van 4 euro (huisgemaakte to matensoep) tot 17,50 (voorgerech tenplankje voor 2 personen met o.a. carpaccio, kip en geitenkaas). Hoofdgerechten beginnen bij 9,95 (Klok'uus-burger met spek). Er zijn ook 'luxe hoofdge rechten' zoals run derlende met gan- daham (18,95 euro) of wilde zeebaars van de grill (19,50 euro). aps4news.eom/@Andes 3 koffie/thee 6,00 4 fris/sap 8,80 1 icetea 2,50 2 kindermenu 11,90 couscous 7,95 vis velouté 6,00 spareribs 17,50 zalm 16,50 ijs met peer en oreo 7,50 crème brülée 6,50 2 softijs klein 3,00 totaal 94,15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54