u M 13 Port Zélande maal niets uitgehaald. De gemeente luistert niet naar haar mensen, maar kijkt alleen naar het grote geld. Alles was al beklonken." Klachten die ook klinken op Schouwen- Straks worden we net zo'n dorp als Renesse. Sorry, maar dat is ons schrikbeeld Duiveland. „Dat ze daar tegen Brouwersei land zijn, snap ik heel goed", zegt Rijnbrand. „Waarom moet de kust toch zo nodig wor den volgebouwd? We worden werkelijk overspoeld met vakantieparken. Straks wor den we net zo'n dorp als Renesse. Sorry, maar dat is ons schrikbeeld." happy few die er een huis kopen, of huren. En dat zijn er 's winters niet zo veel. De grote drukte begint pas weer in maart. Dat is in andere parken echt niet anders hoor. Met kerst liep er zo'n mannetje stiekem rond te kijken. Ik zag hem al, met z'n hondje. Paar uur later stond er weer een verhaal op Face- book, dat Punt West uitgestorven is bla-bla- bla. Pure jaloezie." Zo spraakzaam als Van Antwerpen is, zo gesloten zijn ze in Ouddorp zelf. Of ze nou voor of tegen Punt West zijn, bijna niemand durft met zijn naam in de krant. Een bewo ner legt uit waarom. „Een kennis van mij heeft op een inloopavond een keer gezegd dat hij het een mooi plan vond. Gelijk zeiden ze: ik kom bij jou nooit meer om aardappe len!" winkel. Maar we hebben nu wel genoeg parken hoor. Laat de kust maar weer even met rust." Daar denkt een ondernemer aan de zelfde Kerkring anders over. „Van mij mogen ze de hele Grevelingen opspui ten. Ja, echt. Voor ons is het super. De mensen die op Punt West zitten, hebben toch wat meer te beste den. Dat zie ik hier in de winkel terug. Ze kopen luxere producten en met kerst hebben we er acht, negen mooie bestellingen naar toe gebracht. Dat is toch even anders dan de toeristen die hier de hele zomer in hun caravan zitten en de hagelslag van thuis meenemen." Punt West gaf ook werkgelegenheid, zegt hij. „Tijdens de bouw heeft ie mand uit het dorp er met zijn machines gewerkt. So wieso vaart Ouddorp wel bij toerisme. Toen de Spar hier sloot, kon het personeel terecht op de parken. Dat ver geten mensen nog wel eens." Maar ja, als hij dat hardop zegt, lopen de Ouddorpers zijn winkel voorbij. „Het ergste is: er wordt zo veel onzin rondgebazuind. En het wordt nog geloofd ook. Dat de natuur bij Punt West niet zou worden gecompenseerd. Terwijl ze al lang aan het graven waren. Dat er met kerst maar één huis bezet was. Terwijl ik er toch echt acht, negen bestellingen naartoe heb gebracht. Typisch is trouwens dat het al lemaal import is, die tegen is. Mensen die hier veertig jaar geleden voor de rust naartoe zijn gekomen en het liefst zien dat we ons hier nog steeds met paard en wagen voort bewegen." strand. Ja, een stukje terug was strand. Dat is nog steeds strand. De mensen die daar kwamen, die komen er nog. Ik kan ze zo uit tekenen. En ik kan het weten, ik woon hier drie minuten vandaan." Hij spreidt een plat tegrond uit over tafel. „De stranden links en rechts van het resort zijn nog gewoon toe gankelijk", legt hij uit. Ook op het strand voor de villa's, die rond een uitgegraven baai zijn gebouwd, mogen gewone stervelingen hun handdoekje nog neerleggen. „Alleen niet op het eilandje, nee. Tenzij ze de beach- club bezoeken." Leren bedjes De beachclub, dat is Werelds aan het strand: Een restaurant zoals je dat niet vaak ziet aan de kust. Met kolossale koperkleurige bier tanks aan het plafond, trendy boomstamta fels en leren loungebanken. Een Moét Chandonkoeler doet dienst als pennen- bak. Wie er aanmeert, kan zich naar de club laten varen en neervleien op beige leren bedjes met standaard wijnkoeler. Met niet zelden zicht op een strandhuwelijk; in het seizoen wordt het houten trouwprieel om de drie dagen gebruikt. Met witte bal lonnen, witte stoeltjes in het zand en een witte katheder. Ibiza aan de Grevelingen, zoals Zeelenberg het graag zegt. Maar dat is 's zomers. Van de 175 zitplaatsen binnen en 200 buiten zijn er op deze druilerige donderdagochtend maar zes be zet. Al was dat de laatste weken wel even anders, toen er een ij sbaan op het terras stond. Met sneeuwma- chine en schmink. Alles gratis, twee ënhalve week lang. „We merken dat de mensen denken dat het restaurant louter bedoeld is voor de Van mij mogen ze de hele Grevelingen opspuiten. Ja, echt. Voor ons is het super Punt West ligt gevoelig vanwege het strandje dat hen in de ogen van sommige Ouddorpers is ontnomen. „Als klein meisje ging ik er altijd naar het strand", zegt een vrouw achter de toonbank van de bakker. „In de zomer woonden we daar zes weken. En met mijn eigen kinders kwam ik er ook altijd. Het was er fijn, beetje beschut. Dat is nu weg." De komst van Punt West is te merken in het dorp, vindt ze. „Het is drukker. Ook bij ons in de Beklonken Behalve Toos Rijnbrand, dan. „Ik ben een geboren en getogen Goereese. En ik ben te gen. Ik heb de petitie getekend, ik heb pro testavonden bezocht. Maar het heeft alle- zaterdag 21 januari 2017 Henk van Antwerpen van Punt West: „De stranden links en rechts van het resort zijn nog ge woon toegankelijk" -Toos Rijnbrand, Goereese -ondernemer Ouddorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49