Noodkreet: Vrijwilligers gezocht! Drie generaties fotografen in Schotse Huizen Huldiging sportkampioenen 7 Ontroerende, verrassende en grappige beelden van het stadje Veere, gemaakt door leerlingen van De Magdalon. Zij legden hun eigen woonplaats vast op foto's. VOOR DE BESTE SERVICE zoals zij hun woonplaats voelen en beleven." Zo laat Nienke minicamping Plantlust zien. Tegen de onder gaande zon fotografeerde ze een speelhuisje met een silhouet van een kind erin: 'Ik vind het leuk om op de camping te spelen en ik vind het de leukste plek van heel Veere en Zanddijk'. De glinstering van het Veerse meer lokte Jesse: 'Als je iets in het water gooit, spiegelt dat omdat het glinstert. Het stroomt zo mooi en maakt lekker natuurlijk geluid'. Julie vindt de sluis waar ze vlakbij woont 'het mooiste stukje van Veere. In de zomer is het best druk. Leuk om bootjes te kijken'. En Joep? Die fotografeerde koeien in een weiland. 'Omdat ik koeien stoere dieren vindt en ik ernaast woon. Heel mooi'. De kleurenfoto's van de kinderen in de Schotse Huizen aan de Veerse Kaai leve ren een vertederend beeld van het stadje op. Van de Kaai en de Campveerse toren tot koeien in de wei aan de Veerse- weg, het mijnenmagazijn langs het Kanaal door Walcheren en de speeltuin. Ruim twintig leerlingen van de groepen vijf en zes van basisschool De Magdalon tonen hoe zij Veere zien. Zij richtten hun lens op tal van onderwerpen. Ieder kind kreeg eind vorig jaar een dag lang een camera van school en kon daarmee aan de slag. De kinderen vervolmaken met hun beelden de expositie Drie ge neratiesfotografen die tot eind maart in Museum Veere is te zien. De Duitse fotografe Ilse Bing, Vee- renaar Leonard den Beer Poort- ugael en de Bevelandse Ilona Kamps tonen in die tentoonstel ling een tijdsbeeld van het stadje. Van de haven en vissersvloot be gin jaren dertig in de mono chrome beelden van Bing tot de werkende man in het Veere van de jaren vijftig in zwart-wit van Den Beer Poortugael en het huidige Veere in kleur gevangen door Kamps. De kinderen voegen daar nu de vierde generatie fotografen aan toe. Lasse bijvoorbeeld: 'Ik heb een foto gemaakt van de Campveerse to ren omdat je die in de zon niet goed ziet, maar in de schaduw wel'. Die toren is een geliefd onderwerp bij de leerlingen. 'Omdat oma er werkt en het een mooi plekje is', verduide lijkt Gijs zijn foto. Loek vindt het gewoon 'een grappig en vrolijk ge bouw meteen mooi uitzicht'. De Kaai, steigers in de mist, de Grote kerk en het Veerse Meer leveren ook mooie, sfeervolle plaatjes op. De Magdalon werkt vaker sa men met Museum Veere, vertelt leerkracht Iris van Liere. „We hebben bijvoorbeeld ook meege daan aan de Kinderkunstweek. Voor deze fototentoonstelling zijn de kinderen op stap gegaan met een camera van school. Die moch ten ze een dag mee naar huis ne men. Onze directeur Ruud van Leerzem heeft de kinderen het hele project begeleid. Ze konden fotograferen wat ze wilden. Ze hebben prachtige en soms heel verrassende foto's gemaakt. Echt Nieuwe Vlissingseweg 62, til) ]C Middelburg STICHT1NGVMW@GMAIL.COM VLISSINGEN Vlissingen huldigt vrijdag 27 januari de gemeente lijke sportkampioenen van het af gelopen jaar. De genomineerden voor sport vrouw: Andrea Verberkmoes (jiu jitsu), Nancy van de Ven (motor sport); sportman: Ruden de Rid der (zwemmen), Tim Pleijte (atle tiek), Sam van 't Westeinde (judo); sporttalent: Shura Poppe (tennis), Moira Jozwiak (turnen), Hicham El Kaddouri (zaalvoet bal). Seolto, Groene Ster en Zeeuwse Kust zijn de genomi neerde sportploegen. UW WASMACHINE DEFECT? ELECTRO zaterdag 21 januari 2017 WA Kinderen op stap met de camera Annemarie Zevenbergen leerlingen van basisschool De Magdalon. Veere gezien door de ogen van De Stichting Vakanties Minima Walcheren zet zich in voor een belangrijk en nuttig doel. We willen mensen met een minimum inkomen eenmaal per jaar een fijne vakantie aanbieden tegen een kleine vergoeding. Op deze wijze halen we hele gezinnen uit hun sociaal isolement. Om dit voor elkaar te krijgen verricht een klein bestuur veel werk. Afgelopen jaar hebben we dit, ondanks opengevallen posten, opgelost. Echter meer mensen zullen afscheid gaan nemen. En dan komt het punt dat het bestuur vreest niet meer de kwaliteit te kunnen leveren, die het zich als norm gesteld heeft. Vandaar deze noodkreet. Op de website van Stichting Welzijn kunt u alle vacatures vinden. We zoeken enthousiaste mensen (bij voorkeur met enige bestuurlijke ervaring) die op Walcheren wonen en zich in willen zetten om mensen die vaak buiten hun schuld in financiële problemen zijn gekomen tenminste eenmaal per jaar een paar zorgeloze dagen te bieden. Kijk op de website en neem direct contact met ons op, zodat we samen iets moois van kunnen maken. Bestuur Stichting Vakanties Minima Walcheren /WA Kanaalstraat 44 Oost-Souburg - 0118-471777 - www.avaelectro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43