Waterschap baggert sloten op Walcheren 6 Bouw huisjes niet afhankelijk van kustvisie Fietsring Middelburg niet veilig Red Nollebos-Westduinpark en Behoud Nollebos-Nollepark Vlis singen maken zich sinds eind vorig jaar al weer op om actie te voeren. Voor veel ramen in de stad hangen posters die uitschreeuwen 'Ons bos-ons park- geen huisjes' en Vlis- singse raadsfracties maken zich ook al op om hun, al dan niet veran derde, standpunt zo goed mogelijk voor het voetlicht te brengen. Wethouder John de Jonge beves tigde deze week nog eens dat B en W van Vlissingen in maart met een voorstel naar de raad komen. Over welke richting het voorstel op gaat, hield hij zich vooralsnog op de vlakte. Wel benadrukte hij nog eens dat het Nollebos en het West- duinpark binnen de bebouwde kom van Vlissingen, achter de dui nen, liggen en daardoor niet hoeft Het Nollebos ligt dan wel in Vlissingen, maar moet wel bij de Kustvisie passen te voldoen aan voorwaarden, die momenteel in de Zeeuwse Kustvi sie worden vastgelegd. In die kustvisie zijn gemeenten, provincie, recreatieondernemers en natuurorganisaties erin geslaagd om samen een 'ideaalplaatje voor de kustlijn' te maken, waarin alle belangen zoveel mogelijk recht worden gedaan. De Jonge gaf zelf nog eens het voorbeeld dat een be langrijk argument om strandpavil joen Kon Tiki fiks te laten uitbrei den de mogelijkheid geeft om in de kustvisie vast te leggen dat het 'lege stuk strand tussen Westduin en het Nollebos ook leeg blijft'. Als het aan veel Vlissingers ligt, blijven ook het Nollebos en aan grenzend Westduinpark vooral ter beschikking staan aan allerlei re creatiebestedingen (wandelen, jog gen, paardrijden, picknicken, mountainbiken) behalve verblijfs- recreatie. Tot nu toe stelden college leden en vertegenwoordigers van enkele fracties dat er -intussen meer dan tien jaar geleden- belof ten zijn gedaan aan ondernemers om recreatiewoningen in het bos te mogen bouwen. Of diezelfde on dernemers nog achter die plannen staan is onduidelijk en over aantal len te bouwen huisjes is nooit iets vastgelegd, betogen tegenstanders. VLISSINGEN Sloten in Oostka- pelle, Domburg, Aagtekerke en delen van Vlissingen (waaronder de wijken Paauwenburg en Ro zenburg en de Schuitvaartgracht) worden dit voorjaar in opdracht van Waterschap Scheldestromen uitgebaggerd. Het schap heeft drie jaar gele den een baggerplan voor het on derhoud van waterlopen binnen de bebouwde kom opgesteld en het komende kwartaal worden onder meer de waterlopen in deze Walcherse gebieden aangepakt. Het onderhoud is noodzakelijk voor de doorstroming en de wa terkwaliteit. Bagger is een verza meling plantenresten, ingewaaid blad en zand dat zich op de bodem van een sloot verzameld en de ca paciteit als opvangplek aantast. Dat kan tot wateroverlast leiden. Als er geen ruimte voor is, wordt de bagger direct afgevoerd, maar als het even kan wordt de opgegraven baggerspecie op de oever te drogen gelegd. Omdat er zuurstof bij komt, kan dat tijdelijk tot wat stankoverlast leiden. Eerst is even een kale oever te zien, maar 'na enige tijd ziet u weer een mooie, begroeide oever', laat de gemeente Vlissingen op haar website weten. Op scheldestro- men.nl staat het baggerschema. Dé lampenwinkel van Zeeland Kanaalstraat 45 De Middelburgse fietsring is on veilig. Dat is de conclusie van een rapport van een student van de HZ over de fietsring die leidt langs de vesten van Middelburg. De kruispunten op die route moeten volgens dat rapport worden aangepakt om het fiet sen over de ring veiliger te ma ken. Volgens het rapport moeten ze feitelijk geheel worden ver nieuwd om een goed resultaat te krijgen. En de kruispunten met de Koestraat en Stadhuisstraat moeten dan als eerste worden aangepakt omdat die prioriteit hebben. Volgens het onderzoek brengt het kruisend autoverkeer op al die kruispunten de gebrui kers van de fietsring in gevaar. Volgens het rapport is ook niet duidelijk hoeveel fietsers nu ge bruik maken van ring. Het ad vies luidt betrouwbare metin gen uit te voeren om daarachter te komen. En dan vooral over een langere periode, bijvoor beeld een maand lang. Wegwijzers De fietsring is enkele jaren gele den in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat minder fiet sers dwars door het centrum rij den. De ring moet een aantrekke lijk en veilig alternatief zijn om van noord naar zuid en omge keerd te rijden. Ook wordt gead viseerd om fietsers met behulp van wegwijzers op die fietsring te wijzen. IN DE REGIO Schilder workshop Concert Anne Soldaat enYorickvan Norden Optreden Elly en Rikkert MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 21 januari 2017 WA Raad besluit zelf over het Nollebos Of er al dan niet vakantiehuisjes mogen worden gebouwd in het Nollebos en aangrenzend West duin is aan de gemeenteraad van Vlissingen. Omdat het natuurge biedje in de bebouwde kom ligt, hoeven de plannen niet te vol doen aan Kustvisie en/of Kust- pact. René Hoonhorst Vlissingen -Els Verhage, GroenLinks www.lichtenleuk.nl Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! Oost-Souburg Emile Calon Middelburg VLISSINGEN Beeldend kunste naar Karin Star mans geeft zondag 22 januari een workshop schilde ren in Café de Con current in Vlissin gen. De workshop duurt van 16.00 tot 18.00 uur en kost 27,50 euro. MIDDELBURG Muzikanten Anne Soldaat en Yorick van Norden geven zondag 22 januari een concert in res taurant Kloveniers doelen in Middel burg. Het concert begint om 15.30 uur, de deuren zijn ge opend vanaf 15.00 uur. Tickets kosten tien euro en zijn te verkrijgen bij de Drvkkery in Middel burg. OOST-SOUBURG Elly en Rikkert tre- KOUDEKERKE Galerie de Pastorie, 12.00-17.00 uur - Expositie van kleur rijke portretten door Juliette Korse MIDDELBURG Voorkant NS-Sta- tion, 10.00 uur - Start fietsexcursie over duurzame ont wikkeling; Podium 15,10.00-13.00 uur - Open dag Scalda; Zeeuwse Concert zaal, 12.00 uur - Pi anist Nicolas Hor- vath geeft 12-uurs marathon ter ere van Philip Glass; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur - Vertoning Layla M en Ultimo Tango; City Alive Church, Ravesteijnweg 1A, 19.30 uur - Healing Miracle Meeting door City Alive; Doopsgezinde Kerk, 19.30 uur- Concert organist Mark Christiaanse en violiste Jeanine Melis en hun leerlin gen; Middelburgs Minitheater, 20.00 uur - Toneelvereni ging Pauze speelt het stuk Hallo ben ik al bruin?; Schouwburg Mid delburg, 20.00 uur- Voorstelling Dance Center Dazzle NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, 20.30 uur - Optreden Jan Rot OOST-SOUBURG Historische Kerk, 20.00 uur - Optre den nieuwe muziek groep Revolve; Po dium Razzmatazz, 20.30 uur-Con cert Le Grand Bateau VLISSINGEN Falckstraat 4, vanaf 08.00 uur- Recreatieve wan deltocht variërend van 5 tot 30 kilome ter; Edisonweg 4A, 10.00-13.00 uur- Open dag Scalda; Theater Spoetnik, 19.30 uur - Thea tervoorstelling Sophie door de Zeeuwse Komedie; den woensdag 25 januari op in Oost- Souburg. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar zijn welkom met een begeleider. Na afloop van het optreden is er een meet greet met Elly en Rikkert. Het optreden be gint om 15.00 uur en vindt plaats in de Protestantse kerk Open Haven, Oranjeplein 2 in Oost-Souburg. Gratis kaarten zijn te bestellen via de website zingenindekerk.nl. Cine City, 21.00 uur -Vraaggesprek met regisseur Mar tin Koolhoven, voor afgaand aan de film Brimstone MIDDELBURG Cinema Middel burg, vanaf 13.00 uur - Vertoning Siv gaat logeren en Ul timo Tango; Mini- theater, 14.30 uur - Toneelvereniging Pauze speelt het stuk Hallo ben ik al bruin? VLISSINGEN Ter Reede, 11.30 uur - Pianoconcert Luis Rabello; 14.30 uur - Optreden Ac- cordeola; Majoraat, 14.00 uur - Lezing Juglen Zwaan over Gezond leven in deze moderne tijd; Spoetnik, 15.00 uur - Theatervoorstel ling Sophie door de Zeeuwse Komedie; Panta Rhei, 17.30 uur - Optreden Full Blast PZC-OMROEP ZEELAND VLISSINGEN Hoewel dit weekend de meeste wedstrijden in het Zeeuwse amateurvoetbal zijn afgelast, werd gister avond in Vlissingen een echte kraker gespeeld. De PZC en Omroep Zeeland betraden het kunstgrasveld aan de Irislaan. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter Jo-Annes de Bat, tevens gedeputeerde van Zeeland. Hier tossen de aanvoerders Jan-Jaap Corré (I) en Mitchell Minnaard. Het werd uiteindelijk 9-2 voor de PZC. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42