«awj/| Vae<*iSrees 4 CORDEJONGE 112 NIEUWS Man slaat busbeveiliger Twee stropers gearresteerd Brand in chalet op camping Column gebruiker. Ik rijd minstens 66 kilo meter per week onder water van wege mijn werk bij de PZC. Die kosten kan ik declareren, maar zelfs bij het invullen van zo'n de claratieformulier bekruipt mij al een gevoel van weerzin. Als ik naar de Media Markt in Middelburg wil, moet ik een kleine acht euro aftikken. En ook als mijn vrouw het in haar hoofd haalt om naar meubels te gaan kijken in Poort vliet of als mijn dochter uit moet korfballen (want alle uitwedstrij den zijn aan 'de overkant'). En ge voelsmatig nog erger: ik moet ook altijd weer betalen om thuis te ko men. Toch is het niet zo dat de tol mij weerhoudt van al die uitstapjes. Sterker nog, door het gemak van de Westerscheldetunnel zijn die juist toegenomen. Als de veren nog hadden gevaren, had ik mij waarschijnlijk wel bedacht om in Vlissingen te gaan werken. De tunnel heeft mijn mogelijkheden écht vergroot. Zakelijk, maar ook privé. Want aan de overkant kun je lekker winkelen, aan de overkant zijn binnenspeeltuinen: oftewel, aan de overkant zijn veel meer aantrekkelijke voorzieningen. Had Zeeuws-Vlaanderen die maar. Maar ja, die tunnel hè. We komen er zo gewoon niet uit. We worstelen met een discus sie waarin emotie en ratio het nooit van elkaar zullen winnen. Op basis van de feiten denk ik dat de tol nooit meer is terug te draaien, zelfs niet in verkiezings tijd. En toch hoop ik van ganser harte dat de strijd van Liefting een suc cesvolle wordt. Dus roep ik op recht, uit volle borst: Hup Cees, zet 'mop! Ik rijd minstens 66 kilometer per week onderwater VvESTfRSCHflPÉTfNNfL lrl Nadat het nieuws bekend werd dat de Terneuzense PvdA-wethouder Cees Liefting het voor elkaar had gekregen om een tolvrije tunnel op het landelijke verkiezingspro gramma van zijn partij te krijgen, volgden er terechte, kritische vra gen. Een van de belangrijkste ant woorden: het tolvrij maken van de Westerscheldetunnel kost een half miljard euro. Da's fijn om te we ten, het is goed om een breed ge dragen emotie te nuanceren met cijfers. Maar ik koop er helemaal niets voor. En daar zit 'm volgens mij precies de woede van al mijn streekgenoten. Wij moeten beta len om ons eigen land te bereiken. Punt uit. Ik heb sinds de opening van de tunnel in 2003 mijn t-tag talloze keren horen bliepen bij de tol- poortjes. Ik ben namelijk een veel- Ik snap het. Ik voel het. En ik hoor het. Overal, telkens weer. En om maar meteen even kort door de bocht te gaan: alle argumenten en ver klaringen waarom de Wester scheldetunnel wel of niet zonder tol kan, zullen mij eigenlijk worst wezen. Het gaat om het beginsel: ik moet betalen om vanuit mijn woonplaats de rest van Nederland te bereiken. Altijd, telkens weer. Daar is natuurlijk al heel veel over gezegd en geschreven. Ook deze week weer. zaterdag 21 januari 2017 PC TERNEUZEN Een 20-jarige Terneuzenaar is donderdag bij busstation Buitenhaven opgepakt voor het slaan, schoppen en beledigen van busbeveiligers. De man had geen geldig vervoersbewijs en ontstak in woede toen hem werd gevraagd de bus te verlaten. Agenten brach ten hem naar het politiebu reau in Terneuzen. Het slachtoffer deed aangifte van mishandeling. De man kreeg een dagvaarding en proces-verbaal. Rond 21.00 uur mocht hij het politiebu reau verlaten. IJZENDIJKE Twee stro pers uit de gemeente Sluis zijn donderdag om 23.30 uur opgepakt op de Mid denweg tussen IJzendijke en Schoondijke. De stro pers hadden een dubbel loops en een enkelloops hagelgeweer bij zich, plus 28 patronen, lampen, en een vossenstrik. Beide mannen waren in het bezit van een jachtakte. Een van de geweren was illegaal en stond niet op de jachtakte. Na zonsondergang mag er niet gejaagd worden. Ook is het gebruik van een me talen strik verboden. De stropers zijn opgepakt en meegenomen naar het bu reau in Oostburg. Daar kre gen ze een proces-verbaal. BURGH-HAAMSTEDE De brandweer van Burgh- Haamstede heeft donder dagavond laat een brand geblust in een chalet op camping Duinrand. De brandweer werd rond 23.30 uur opgeroepen voor een binnenbrand aan de Hogeweg in Burgh-Haam- stede. Bij aankomst op camping Duinrand bleek dat een slaapkamer van een chalet in brand stond. In verband met de afstand tot de waterwinning had de alarmcentrale ook direct een waterwagen gealar meerd. Het hele chalet is door de brand onbewoonbaar ge worden. Ik moet alti d tol betalen Raymond de Frel uit Terneuzen, chef regioverslaggeving van de PZC, reist elke dag door de Wes terscheldetunnel. Hij draagt jaar lijks zeker 1.500 euro bij aan de afbetaling van de tunnel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40