I I naar de toekomst kijken 31 Alleen AutoTrack checkt alle 170.000 auto's I I l Artsen zeggen dat ik wellicht over een halfjaar weer kan voetballen. Daar doe ik alles voor club voor de ramen en over balkons. Chapecó Is Chapecoense, een andere club is hier niet sinds in 1973 twee ri valen fuseerden. Niemand zal destijds de spectacu laire opmars vermoed hebben. Met beperkte middelen, slim aangetrok ken spelers en eigen jeugd klom de club vanuit de vierde divisie in 2009 in vier jaar tijd naar de hoogste afde ling. De vliegtuigcrash maakte een hard einde aan het beste seizoen in de historie: negende in de competitie en finalist in de Copa Sudamericana tegen Atlético Nacional uit Medellin. „Chapecó heeft veel gehuild", zegt radiojournalist Rafael Henzel. „Het nieuwe elftal zal beetje bij beetje de glimlach moeten terugbrengen. Het is een nieuw begin." Henzel weet waarover hij praat. Ook hij overleefde de ramp, als enige van de twintig meegereisde journalisten. Sinds 2012 is hij ook de vaste com- mentator bij de wedstrijden van 'Chape'. Hij voelt de emotie van zijn 'rentree' van vanavond al dagen aan komen. „De eerste goal zal moeilijk zijn. Dat geldt net zo goed voor de mensen binnen de club, die vrienden en collega's zijn kwijtgeraakt, maar ook voor de supporters die weer voor het eerst naar het stadion komen. De wederopbouw van Chapecoense is een proces waar we met elkaar door heen moeten." Mathieu. De aanstaande mon diale titelstrijd in Luxemburg be looft een titanenstrijd te worden tussen die jongste Van der Poel en de Belg Wout Van Aert. Vanwege zijn bemoeienis met het WK- parkoers in Luxemburg kwam Adrie vorige week ongevraagd in het oog van een Belgische medi astorm terecht. Volgens Niels Al- bert, coach van Van Aert, was de inmenging van vader Van der Poel bij de mondiale titelstrijd ongewenst en zelfs ongepast. „Ze proberen onrust te zaaien, maar ik vind dat zo'n onzin", zegt Van der Poel, die niet vergeten is dat Belgische supporters zijn zoon vorig jaar bij het WK in Zol der bekogelden met bekers bier en urine. „Ik kan wel tegen kri tiek, maar Albert had gewoon moeten bellen. Hij heeft mijn nummer. We hebben drie jaar in dezelfde ploeg gezeten. De par koersen van Valkenburg en Hoogerheide teken ik zelf, maar dat van het WK tekent iemand van de plaatselijke organisatie. Ik bouw slechts het parkoers vol gens de tekening die ik krijg." Ruzie zoeken, vader Van der Poel past ervoor. Maar hij is niet bang om zijn mening geven. Nooit geweest. Dus wil hij best wat zeggen over de knie blessure van Van Aert, waardoor die zondag niet mee rijdt. „Welke bles sure?" zegt Van der Poel smalend. Nog voor dat gisteren het officiële be richt kwam, hield hij al rekening met een afmelding. „Ja sorry hoor. In Rome afgelopen week einde reed Wout indrukwek kend. Die knieblessure heeft een functie in aanloop naar het WK. Hij blijft topfavoriet." In zijn doorwerkpak - de tem peratuur buiten schommelt rond het vriespunt - zou je haast verge ten dat Van der Poel een van de succesvolste wielrenners van Ne derland is. Tweede bij het WK op de weg (1983), gele trui (1984), Ronde van Vlaanderen (1986), twee Tour-etappes (1987, 1988), Luik-Bastena ken-Luik (1988), Am- stel Gold Race (1990) en wereld kampioen in het veld (1996). David en Mathieu (foto) vragen hem er amper naar. „Mensen geloven het nooit, maar bij ons thuis gaat het niet zo vaak over wiel rennen. Ik ben geen blaaskaak en ga niet van mezelf zeggen dat ik een groot kampioen ben. Ik werd twee keer vader, dat was twee keer echt iets unieks. Want een koers winnen kun je in principe elk weekeinde." CheckCheck AutoTrack zaterdag 21 januari 2017 - Neto (31), voetballer Chapecoense Vier jonge, nieuwe spelers van Chape coense hangen aan de lippen van Neto, die de crash overleefde. FOTO CHAPECOENSE ■4 Vagner Mancini is de nieuwe trainer bij 'Chape'. FOTOPHOTONEWS vaak over wielrennen' - 7f Van de aanschaf van een auto word je vrolijk. Daarom steekt AutoTrack extra veel tijd in het checken van alle auto's die bij ons op de site komen. Als enige site controleren we elke auto op meer dan 10 punten. Het is wel even een kluif, maar dat geeft een goed gevoel. Wel zo prettig, toch?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31