Nuchter trump president: &e eerste reacties Auto kopje onder na self ie Met de politie op stap via Facebook Voor miljard euro aan huizen verkocht P 2 MAIKEL HARTE Column ltij d als ik hoor zeggen dat Nederlanders een nuchter volkje zijn, ^^^^^moet ik gniffelen. We zijn allesbehalve nuchter. Kijk maar wat er gebeurt zodra het Ne derlands voetbalelftal zich plaatst voor een EK of een WK, dan heb ben we Oranjehysterie. Nu Max Verstappen furore maakt zijn we ineens gek van de Formule t en over een paar weken gaat half Ne derland weer verkleed als aap, leeuw of Pino hossend door de straten. Ik vind het allemaal even prachtig, maar noem ons alsje blieft niet nuchter. Misschien is het allermooiste voorbeeld daarvan nog wel het schaatsen. Zodra de temperatuur één graad onder nul komt, breekt de gekte los. Wie organiseert de eerste marathon op natuurijs, daar begint het dan mee. Zo'n mara thon is niet op een bevroren meer, kanaal of rivier. Nee, dag en nacht wordt er in plaatsen als Haaksber gen en Noordlaren met een gierkar op een skeelerbaan met druppel tjes gesprenkeld om uiteindelijk de benodigde drie centimeter ijs te krijgen. Is dat dan natuurijs? Op het weinige natuurijs dat er dan wel is wagen volwassen mannen hun leven, om toch maar even te kunnen schaatsen. Gary Hekman, één van de mara thontoppers van tegenwoordig, vertelde zelfs dat zijn draaiboek voor de Elfstedentocht al klaar lag. Nou, dat kan hij rustig laten lig gen. Dan moet het drie weken ach ter elkaar min tien zijn en dat ma ken ze tegenwoordig op de Noord pool al niet meer mee. Ik hoorde laatst dat een Eskimofamilie een vakantie van twee weken in Hee renveen had geboekt om in het Thialf toch nog eens te kunnen schaatsen. Ik denk trouwens dat een Elfste dentocht sowieso niet meer zou kunnen, dat zou bezwijken onder de drukte en de chaos. Gelukkig is het elders niet veel anders. Vorig weekend kon er weer eens geskied worden in de Ardennen. Het was één grote chaos. De Belgen zijn dus net zo. Dat is dan wel weer een hele troost. Nu Max Verstappen furore maakt zijn we gek van de Formule 1 DESTELLING Vandaag: Nederland heeft een links blok nodig Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Nieuwe opleiding Kindcentra Warburg directeur Zeeland Seaports Calvijn College issuperschool BRESKENS Tweede leven voor PSD-terminal NIEUWVLIET - De KNRM Cad- zand is donderdagmiddag uitge rukt voor twee auto's die vast zaten op het strand van Nieuwvliet. Eén van de auto's was niet meer te red den van de opkomende vloed. Nie mand raakte gewond. „Op het eerste gezicht zagen we enkel een witte bestelbus aan de vloedlijn vast staan", schrijft de KNRM op haar website. „Maar een tiental meter verderop zagen we een personenwagen kopje onder gaan." Omstanders hadden in de gaten dat het mis ging. „We zagen ze het ene moment selfïes maken met de auto en kort daarop hem proberen los te duwen", aldus een ooggetuige. Vrienden van de eige naar zagen het gevaar ook en had den de eigenaar van de bestelbus gevraagd de auto los te trekken. „Zonder er verder goed over na te denken is hij dus het strand opge reden om een poging te wagen. Dat kostte hem bijna zijn bestelbus en werkmateriaal, want hij zat vrijwel direct muurvast. De ooggetuige be sloot daarna meteen om hulp in te schakelen door te bellen naar 112", aldus de KNRM. „Aan de personen auto hebben we verder geen aan dacht gegeven omdat die al te ver onder water was. De bestelbus kon den we nog wel redden." De eigenaar van de personen auto, die in de strijd om zijn auto los te trekken behoorlijk nat gewor den was, is door de KNRM naar huis gebracht. Een avond lang op de voet volgen wat de politie allemaal doet? Het politieteam Zeeuws-Vlaanderen biedt donderdag 26 januari die mo gelijkheid via een 'live volgdienst' op Facebook. Tijdens de dienst geven de poli tiemensen alle meldingen, voor zo ver mogelijk, op de Facebookpagina van het team weer. Bewoners kun nen ook meldingen of andere sug gesties op de pagina zetten. De agenten proberen deze mee te ne men in hun dienst. De pagina is niet bedoeld om noodgevallen te melden. Daarvoor is 112 het aange wezen kanaal. Het politieteam wil met de 'live volgdienst' belangstel lenden meer inzicht geven in zijn werkzaamheden. Wie op Facebook bij het evenement op 'aanwezig' klikt, ontvangt die avond alle upda tes met foto's en informatie van het team in zijn tijdlijn. De politie geeft steeds vaker een digitaal kijkje achter de schermen. In diverse regio's in het land zijn de af gelopen tijd al ervaringen opgedaan met live volgdiensten op Facebook. De huizenverkoop in Zeeland is weer op het niveau van tien jaar ge leden. In 2016 werden in de provin cie 5106 bestaande huizen verkocht. Dat is bijna twintig procent meer dan het jaar ervoor en het hoogste aantal sinds 2007, blijkt uit gege vens die het CBS en het Kadaster gisteren naar buiten hebben ge bracht. De gemiddelde verkoop prijs is voor het eerst sinds acht jaar weer boven de twee ton uitgeko men: ruim 202.000 euro. Dat is 9000 euro hoger dan vorig jaar. De prijs piekte in Zeeland in 2008, toen gemiddeld 207.000 euro voor een woning werd neergeteld. De totale verkoopopbrengst van de huizen in de provincie passeerde afgelopen jaar nipt de grens van een miljard en kwam uit op r.033.000.000 euro. Dat is een kwart meer dan in 2015. In 2013, op het dieptepunt van de markt, was het totale bedrag nog 587 miljoen euro. De cijfers zijn in lijn met de gege vens die makelaarsvereniging NVM vorige week publiceerde. Die zijn gebaseerd op hun eigen transacties. zaterdag 21 januari 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik let niet op mijn gewicht 603 reacties IK ZIE EISENL.IJK WEINIS \jv* TERNEUZEN Scalda in Terneuzen biedt vanaf maandag een nieuwe opleiding: Peda gogisch Educatief Pro fessional. Die is bedoeld voor mensen die werken in de kinderopvang en het basisonderwijs. Steeds vaker werken die samen, waarbij de grens tussen tussen on derwijs en opvang ver vaagt. De opleiding is een initiatief van verschil lende organisaties. TERNEUZEN Marjolein Warburg wordt per 1 maart commercieel directeur van havenbedrijf Zeeland Seaports. Ze wordt verantwoordelijk de ontwikkeling van het com merciële beleid, onder meer het clusteren van bedrijven in het havenge bied. Warburg is nu nog di recteur van de Rotterdam Port Promotion Council. In die functie is ze verant woordelijk voor de interna tionale commerciële pro motie van de Rotterdamse haven. Warburger werkte eerder bij Twijnstra Gudde en Endemol. MIDDELBURG Twee afdelingen van het Calvijn College zijn door weekblad Elsevier uitge roepen tot superschool. Het gaat om de vmbo-t afdeling in Middelburg en de havo-afdeling in Goes. In het jaarlijkse onder zoek zijn scholen beoor deeld op het percentage zittenblijvers, het aantal leerlingen dat afgezakt is ten opzichte van het ba sisschooladvies en het gemiddelde cijfer voor het centraal examen. 45 scholen zijn aangemerkt als 'superschool'. Petra Selis runt in het oude PSD-pand aan het voormalige veerplein een biologische koffie- en theeschenkerij onder de naam Qi Biotaria. Als het aan Selis ligt, komen er in het pand nog meer nieuwe initiatieven. Een tentoonstelling zit al in de pijplijn. ZEELAND 7 De KNRM trekt de bestelbus los, terwijl op de achtergrond de personenauto kopje onder gaat. fotoknrm Rolf Bosboom Terneuzen Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2