Paul de Leeuw IS vernielt weer deel Syrische eeuwenoude stad Palmyra I I 9 \m J 19 Een paar weken later besluit hij toch een eind aan onze relatie te maken Schietende cafébaas vrijuit pharosreizen All You Need Is Love bestaat 25 jaar en is in deze tijden be langrijker dan ooit. 25 seizoenen. Acht afleveringen per seizoen met zo'n tien liefdeszaken per afleve ring. Dan heeft Robert - Doctor Love - ten Brink er zo'n tweedui zend liefdeszaken doorheen ge jast. Door All You Need Is Love heeft mijn relatie ooit zwaar on der druk gestaan. We zijn een klein jaar bij elkaar en kijken op een avond naar AYNIL. Daarin wil een man, wiens relatie op de klippen dreigt te lopen, zijn vrouw verrassen. Hij wil haar opnieuw ten huwe lijk vragen boven op de Eiffelto- ren. Terwijl hij snikkend met zijn vrouw boven op die toren staat, zakt mijn vriend weg in een lief desdepressie. Twijfelt over onze relatie. Ik begrijp er niks van, maar dan komt het hoge woord eruit: 'Dat gevoel wat ik bij dat stel op de Eiffeltoren heb, voel ik met jou niet.' toost: 'Bedankt Eikeltoren'! Hij gaat naar huis en ik neem me voor nooit meer naar AYNIL te kijken. Mijn man wil naden ken over de toekomst en ik zeg hem dat ik als een trouwe beer blijf wachten. Een paar weken la ter besluit hij, na lang twijfelen, toch een eind aan onze relatie te maken. Hoe we dan weer bij elkaar zijn gekomen? 'Maestro, muziek met violen en daar gaan we!' Mijn man heeft al snel spijt van zijn beslissing, maar hoewel ik diep van binnen besef dat hij toch echt de ware is, heb ik tegen die tijd al contact met twee an dere leuke jongens. Op een zomeravond, vlak voor dat ik op vakantie ga naar Spanje, gaan we saampjes gezellig naar de film. Een Franse film waarin twee jongens el kaar leuk vinden, maar van wie er één ook twijfelt en de ander blijft hopen op hun liefde. Aan het eind van de film nemen de jongens afscheid van elkaar en lo pen ieder hun eigen kant op. De hoopvolle jongen loopt weg en telt zachtjes tot tien in de hoop dat twijfelkontje zich omdraait, wat het bewijs is dat ze voor el kaar bestemd zijn. Dat gebeurt en ze leven nog lang en gelukkig. film, en zuchtend verlaten we de bioscoop. We drinken een biertje en voor zijn huisdeur nemen we afscheid met een lange zoen. Een dame komt langs en zegt: 'Dit is echt het perfecte weer om te zoe nen.' Daarna wandel ik weg. En denk: wat jammer dat hij zo twij felt, ik vind hem top. Ik tel zachtjes tot tien in de hoop dat hij voor z'n deur is blij ven staan. Bij tien draai ik me om, en hij staat er nog, grijnzend, en hij zwaait. Zes weken later besluiten we om weer iets met elkaar te begin nen. Twee weken daarna vraag ik hem: 'Zullen we gaan samenwo nen?' Hij zegt dat hij er even over na moet denken. Dat duurt an derhalve maand. All you need is tijd. DAMASCUS De terreurgroep Isla mitische Staat (IS) heeft in de eeu wenoude ruïnestad stad Palmyra in het oosten van Syrië meerdere an tieke gebouwen verwoest. Volgens het Syrische hoofd anti quiteiten Maamoun Abdulkarim zou het onder meer gaan om de voorzijde van het Romeinse theater en een vierzuilige Tetrapylon. IS veroverde Palmyra in december voor de tweede keer op het Syrische regeringsleger, dat zich toen con centreerde op de herovering van Aleppo in het noorden van Syrië. Eerder verwoestte IS al verschil lende gebouwen in de oude stad, waaronder de Tempel van Baal- Shamin, gebouwd in de eerste eeuw na Christus. In de afgelopen jaren kwam het al vaker voor dat IS cultureel erfgoed in Syrië en Irak vernielde. De VN- organisatie UNESCO noemt dat een oorlogsmisdaad. IS beschouwt de pre-islamitische cultuur als hei dens. De stad Palmyra staat sinds 1980 op de werelderfgoedlijst van UNESCO. De directeur-generaal van UNESCO Irina Bokova noemt de verwoestingen 'nieuwe oorlogs misdaden'. „Het is een immens ver lies voor het Syrische volk en voor de mensheid", zei Bokova gisteren in een verklaring. De culturele zui vering door extremisten ontnemen volgens haar niet alleen het verle den van het Syrische volk, maar ook hun toekomst. Eerder heeft IS gevangen gedood bij het vernielde Romeinse theater De jihadisten van IS beschouwen de eeuwenoude bouwwerken en beelden in Syrië als afgoderij en als uiting van veelgodendom die zo snel mogelijk moeten worden ver wijderd. Onthoofd Donderdag executeerde IS in het Romeinse theater - dat nu deels is vernietigd - nog meerdere gevan genen. Volgens het Syrische Observato rium voor de Mensenrechten wer den zij opgepakt toen zij probeer den te ontsnappen uit Palmyra. Vier leraren en ambtenaren werden onthoofd op de binnenplaats van het Palmyra Museum. De andere gevangenen, vier op positiestrijders en vier regeringsge zinde militairen, werden doodge schoten in het theater en daarna onthoofd. Auteur Robert Anker overleden Ga je mee naar Zweden? Je gaat op bezoek bij Pippi Langskous in attractiepark Astrid Lindgrens Varld. Hop van eiland naar eiland in Stockholm en neem een duik in het Vanernmeer. Een rondreis die je niet snel zal vergeten! Je logeert op de Astrid Lindgrens Varld camping bij Astrid Lindgrens Varld in Vimmerby. Daarna reis je door naar Scandic Hotel Star Sollentuna in Stock holm, bij het strand. Je laatste bestemming is Duse Udde Camping aan het Vanernmeer. ""l - r ^7|j Prijzen 2-p 3-p 4-p 23/05-12/06 13/06-19/06 20/06-26/06 27/06-03/07 04/07-31/07 01/08-07/08 08/08-14/08 15/08-22/08 729 555 435 829 625 489 839 635 499 865 655 515 969 739 579 945 709 555 895 669 525 799 605 475 Visit Sweden W- 12-daagse rondreis Zweden zaterdag 21 januari 2017 AYNIL Tijd voor troostwodka en een Ik denk: dat kan alleen in een tv MAASTRICHT De 57-jarige man uit Kerkrade die bijna twee jaar geleden op leden van motorclub Bandidos schoot, is vrijgesproken van alle rechtsvervolging. Hij handelde uit noodweer, oordeelde de rechter giste ren. De man, uitbater van een café in Sittard, schoot vanuit het raam op Bandi- dos-leden die in mei 2015 voor zijn kroeg aan het vechten waren. Drie men sen werden buiten mishan deld door Bandidos-leden. De kroegbaas pakte een geladen pistool en schoot richting de knokpartij. AMSTERDAM In zijn woon plaats Amsterdam is giste ren schrijver en dichter Ro bert Anker (70) overleden. Zijn nieuwste boek, de his torische roman In de we reld, zou aanstaande woensdag worden gepre senteerd. Zijn poëzie is be kroond met de Jan Cam- pert-prijs en de Herman Gorterprijs en werd ook twee keer genomineerd voor de VSB Poëzieprijs. Hij won de Libris Literatuur Prijs met de roman Een soort Engeland (2001). AUTOVAKANTIES VAN ANWB aniub Inbegrepen 9x overnachting (deels in kamer en deels in vakantiewoning) 3x ontbijt (Hotel Scandic) entree Junibacken mu seum en Astrid Lindgrens Varld (beide 1 kaart p.p.) overtocht Travemünde- Trelleborg met TT Line en overtocht Göteborg-Kiel met Stena Line beide voor één auto 2x overnachting in een binnenhut ANWB-wegenkaart Zweden-Zuid boek 'Pippi Langkous' Zie onze site voor de voor waarden. Prijzen in p.p. Vertrek op dinsdag. Niet inbegrepen: res. kosten (€20,-) en kosten Calamitei- tenfonds (€2,50). Wijzigingen voor behouden. www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen 023-5542870 I ZOEKCODE 17466 Fredrksbetg Karlstad. Saffie Va Iter n iteborg 1 Vimmer NEMARKEN Inpenhai MalmoJ lense

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19