nioyhotels of bel 0049 2953 9626 580 17 Vakanties wet naar voor uw geld! ï>aar wordt u vrolijk van! Kijk voor meer informatie op enjoyhotels.nl «nds Tot de dood van haar man Henk gingen ze samen altijd naar De Kuip. Ze namen hun eigen koffie mee en dronken dat op de tri bune, met een beetje melk en sui ker. Zo kwam het dat mevrouw Schouten de overgebleven suiker klontjes aan de politiepaarden gaf. Ze moest wel wat overwin nen. „Ik was vroeger bang voor paarden. Maar inmiddels ben ik er gek op." Haar man hechtte zoveel waar de aan de traditie, dat hij haar op zijn sterfbed vroeg ermee door te gaan. „Vergeet de paarden niet, zei-ie. Dat is 25 jaar geleden. Ik ga nog steeds, door weer en wind." Ook bij de bereden politie zijn ze dolblij met Jopie Schouten. „Ik weet niet beter dan dat mevrouw Schouten suikerklontjes komt brengen", vertelt Mar ja Ververs (52), chef van de bereden politie in Rotterdam. „De paarden vin den het fantastisch. Die spotten haar vaak eerder dan wij en be ginnen met hun hoeven over de grond te schrapen. En voor ons is het ook echt een lichtpuntje." Met haar suikerpot in het mandje van haar scootmobiel rijdt de Rotterdamse elke thuis wedstrijd in tien minuten naar De Kuip. Alleen late wedstrijden slaat ze over. „Ik wil niet in het donker terug." Bij risicowedstrij den is ze extra voorzichtig. „Als ik denk dat het fout gaat, ben ik weg." Vergeet de paarden niet, zei-ie. Dat is nu 25 jaar geleden. En ik ga nog steeds, door weer en wind Supporters ontdooien spontaan als ze het tafereel zien en na een actie vormt Jopie Schouten een welkome afleiding voor de rui ters. „Ik heb haar ook wel eens moeten wegsturen, omdat de trein met supporters tegelijk aan kwam met de bus van de tegen partij. Ik riep: mevrouw Schou ten, wég! Ze stak haar duim op, begreep het echt gelijk." Na haar ronde langs de paarden haast Schouten zich naar huis om de wedstrijd te volgen via de ra dio. En 's avonds volgt ze de ver richtingen van Feyenoord nog een keer op tv. Haar jubileumjaar zou wel eens heel mooi kunnen worden, nu de Rotterdammers fier bovenaan staan. „Ik hoop dat ze kampioen worden natuurlijk!" Feyenoord Ze breit Feyenoordsokken voor haar achterkleinkinderen. De club is haar dierbaar, maar er gaat niets boven de paarden. „Ik blijf het doen zolang het kan", zegt ze stellig. Toen Schouten slecht ter been werd, legden de ruiters geld bij elkaar voor een aangepaste fiets. Het tekent de bijzondere band die is ontstaan met 'oma Jo pie', zoals ze ook wel wordt ge noemd. Ververs: „Na de geboorte van mijn zoon kwam ze met haar dochter een zelfgebreide trui brengen met een trekker erop. Het is echt een geweldige vrouw." Gisteren verraste de bereden politie haar bij haar huis met vier paarden, een bloemetje en een groot stuk chocola vanwege haar 25-jarige jubileum. „Gekke mei den!" lacht mevrouw Schouten, waarna de paarden gretig op de suikerpot aanvallen. Ververs: „Ze hoort bij ons." alles inclusief Nederlandse All-inclusive vakantiehotels in de vnooiste gebieden van Duitsland! 3 daagse All-inclusive vakantie in Hotel Lochmühle Locatie: Eifel - Mayschoss Vraag ook onze gratis brochure aan! yV AwaTds^i <- GOLDEN AWARD WINNER! zaterdag 21 januari 2017 De politiepaarden bij De Kuip zien mevrouw Schouten graag komen, foto sanne donders Suikeroma (95) is lichtpunt voor politiepaarden De hoogbejaarde Jopie Schou ten (95) uit Rotterdam deelt bij elke thuiswedstrijd van Feyen- oord suikerklontjes uit aan de politiepaarden bij De Kuip. Een belofte die zij 25 jaar geleden deed aan haar man, een fana tieke Feyenoordsupporter, voor hij overleed. Marjolein Groenendijk Rotterdam —Jopie Schouten hotel COLD AWARD 5 daagse All-inclusive vakantie in Hotel Erica 3* Locatie: Moezel -Treis Karden Inbegrepen Ontvangst met warme lunch of koffie en gebak 4x overnachting 4x "Enjoy"ontbijtbuffet 4x lunch 4x keuzediner Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS NIEUW: koffiecorner, koffie en thee gehele dag GRATIS Veel avondentertainment, o.a.: live muziek, quizavond en meer! Gratis leuke dagtocht per luxe touringcar door de Moezelregio Inbegrepen Ontvangst met warme lunch of koffie en gebak 2x overnachting 2x "Enjoy"ontbijtbuffet 2x lunch 2x keuzediner Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS NIEUW: koffiecorner, koffie en thee gehele dag GRATIS Veel avondentertainment, o.a.: live muziek, quizavond en meer! 5 daagse All-indusive vakantie in Schlosshotel Sophia 3* Locatie: Sauerland -Teutoburgerwald Inbegrepen Ontvangst met warme lunch of koffie en gebak 4x overnachting 4x "Enjoy"ontbijtbuffet 4x lunch 4x keuzediner Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS NIEUW: koffiecorner, koffie en thee gehele dag GRATIS Veel avondentertainment, o.a.: live muziek, quizavond en meer! Gratis leuke dagtocht per luxe touringcar door het Sauerland w gesproken Voor alle Enjoyhotels geldt geen aanbetaling, geen boekings-, en reserveringskosten, geen 1-persoonskamer toeslag. Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17