i 16 D66-leider roept collega lijsttrekkers op elkaar niet te schreeuwerig te bevechten in de verkiezingscampagne. Vakantie op jouw manier Nu volop vroegboekkorting Karin's^^0 BRUGGENBOUWER ALEXANDER PECHTOLD Hij beseft: een oproep tot een posi tievere campagne maakt hem het braafste jongetje van de klas. En roept dus onherroepelijk reacties op. „Dat zal wel", zegt Alexander Pech- told. „Iedereen gaat over zijn eigen terminologie, maar ik wil voorko men dat mensen de dag na de verkie zingen wakker worden en vooral we ten wat hun partij niet wil en met wie niet. Dan hebben we straks een onbestuurbaar land." „Nee, het zorgt alleen maar voor cha grijn in de toekomst. Al die beloftes kunnen die partijen niet waarmaken. Er is straks weer een coalitie nodig." „We kunnen ons het echt niet meer veroorloven. Kijk alleen maar hoe veel partijen er nodig zijn om tot een coalitie te komen die ook een meer derheid in de Eerste Kamer heeft. Maar SP, PvdA en GroenLinks heb ben in verschillende bewoordingen de WD uitgesloten. Het CDA gaat tekeer tegen Rutte. Of de breekpun ten: SP heeft er al één, soPlus heeft er al één. Asscher (PvdA-leider, red.) heeft het erover dat Rutte de mid denklasse 'verraadt'. Dat Rutte de mensen 'in de rug aanvalt'. Ze verto nen nu al trekjes van Wilders met uitsluiten en breekpunten." „Dat is een reactie op zijn actie. Hij heeft ónze partij uitgesloten. Mij in persoon." „Hij plaatst zich buiten alles en ie dereen door te discrimineren en hele bevolkingsgroepen buiten te sluiten. Dat is van een andere orde. En ik sluit zijn kiezers niet uit. Ze zoeken hun heil bij de PW, maar met hen ga ik het gesprek aan. En over het alge meen roep ik dus ook op dat we als politici niets zeggen wat we niet kunnen waarmaken. Ik doe er niet aan mee, want de kiezer heeft er zo tabak van." „Ik wil vooral zoeken naar samen werking. Dat hebben meerdere par tijen recent ook nog laten zien. Kijk naar het lenteakkoord met VVD, CDA, D66, GroenLinks en Christen- Unie. Dat is toch ook een bijzondere combinatie, maar we haalden wel re sultaat. We hebben het sinds het herfstakkoord ook gezien. Wie had ooit gedacht dat we met SGP, Chris tenunie en D66 jarenlang construc tief problemen zouden oplossen? Ik wil in die sfeer door." „Ja, maar laten we het hebben over wat we wél willen. Ik wil een herha ling van 4,5 jaar geleden voorkomen. De WD vertrouwde de PvdA de Sahara nog niet toe, want dan zou het zand opraken. Andersom had de PvdA het over 'rechts rotbeleid'. Asscher gaat weer die kant op. Daar wordt niemand warm van, want om met een volgend kabinet tot oplos singen te komen, moet iedereen weer over zijn eigen gelijk heen stap pen." „Dat zal ik in het debat ook niet uit de weg gaan. Maar ik wil ook benoe men waar ik overeenstemming zie met partijen." „Ik denk dat we die rol de laatste ja ren vaker hebben vervuld. En dan halen we er ook punten uit voor ons. Zie wat we hebben binnengehaald voor het onderwijs." „Ik loop al wat langer mee en ik denk dat mensen zien dat ik meer ben dan het stereotype D66, ik kan mensen en partijen verbinden." „Ja, maar dan moet ik wel een das om hebben, haha. Ik zeg er ook bij: ik ben erin gegroeid. Bovendien denk ik dat mensen zien dat we op belangrijke momenten hebben samengewerkt met partijen en veel voor elkaar kre gen. Dat is precies wat ik bedoel: je kunt met bijzondere combinaties van partijen tot beleid komen. Dan helpt het niet als we elkaar nu al on geloofwaardig gaan uitsluiten." Altijd inclusief vlucht verblijf huurauto www.karinschoice.nl 1020 - 44 99 470 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? En wil je vooral geen gedoe met boeken? Kijk dan op www.karinschoice.nl y Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 21 januari 2017 'Stop met het uitsluiten van partij en' Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag Als partijen elkaar uitsluiten, geven zij toch ook duidelijkheid? Partijen zeggen nu vast eerlijk met wie ze dat niet willen. U sluit Wilders zelf ook uit. Maar u hem ook. Bij D66 weet de kiezer niet of de partij linksom of rechtsom wil na de verkiezingen. r Alexander Pechtold: „Ik kan mensen en partijen verbinden." foto pim ras Partijen zetten de verschillen toch gewoon aan in een campagne? U schuwt in het debat toch ook niet om de tekortkomingen bij an dere partijen te benoemen? U werpt zich op als de bruggen bouwer? Zegt u dat ook omdat uit een pei ling bleek dat kiezers u van alle lijsttrekkers het meest geschikt vinden voor het premierschap? Gelooft u in het premierschap als u 's ochtends voor de spiegel staat? 8 dagen vanaf Spanje - Andalusië - Alcaucin Castillo de Zalia Appartementen Italië - Toscane - San Donato in Poggio Residence la Pieve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16