Vlissingen treft oude bekende die in vorm is Goal Boere, maar weer geen zege voor FC Oss BARRY VAN DER HOOFT 23 Van der Staal verricht loting ter, maar verzuimden we onszelf te belonen. Net als voor de winter stop tegen Jodan Boys en zaterdag tegen Ter Leede. Na rust hadden we de 2-1 moeten maken. Dat de den we niet en toen scoorden zij. We staan nu acht punten achter op de koploper, terwijl dat totaal onnodig is. We doen niet onder voor de teams boven aan de rang lijst, alleen zie je dat helaas niet te rug in de stand." Vandaag gaat Wilson met Hoek op bezoek bij Ajax, dat ook 23 pun ten heeft maar een wedstrijd min der speelde. Wat is het doel voor de komende weken. „Wij moeten niet meer over een kampioen schap of een periodetitel praten", weet de rechtsback. „We moeten van week tot week kijken, zorgen dat we punten pakken en dan over een tijdje zien waar we staan. Richting het einde van de compe titie kun je dan misschien eens kijken wat er nog mogelijk is. Zo heeft de trainer het deze week ook verwoord. We voetballen in fases gewoon goed, alleen trekken we een wedstrijd nog te vaak niet naar ons toe." In Amsterdam kan Tant vandaag nog geen beroep doen op Lionel Fitsch, die deze week weer meet- rainde nadat hij vijf weken in Aus tralië verbleef. Esmat Shanwary is nog niet fit en ontbreekt daardoor ook tegen Ajax. Hoek won de thuiswedstrijd eerder dit seizoen met 2-0, door goals van Kyle Does burg en Josimar Pattinama. HOEK De loting voor de achtste finales van de dis trictsbeker Zuid 1 vindt op zaterdag 4 februari plaats in de kantine van HSV Hoek. De zaterdag-hoofdklasser speelt die dag thuis tegen Swift. Na dat duel zullen KNVB-mede- werker Emile Achterberg en Hoek-voorzitter Art van der Staal de loting verrichten. Bij de laatste zestien zitten nog twee Zeeuwse clubs. Naast Hoek is dat zondag hoofdklasser Vlissingen. De twee clubs kunnen elkaar lo ten of aan Oosterhout, Zun- dert, Pelikaan, Sliedrecht, Ba ronie of Dosko worden ge koppeld. In de andere helft van het schema zitten nog acht clubs uit het oosten van Noord-Brabant. Hoek was in 2015 de laatste Zeeuwse winnaar van de dis trictsbeker, toen het in de fi nale in Dordrecht Kozakken Boys versloeg. ASWH won de districtsbeker afgelopen sei zoen. Het zijn niet de enige parallellen. Beide clubs hebben een profverle den, beide clubs hebben de kelder van het amateurvoetbal moeten zien voordat ze weer opkrabbelden. En de trainers die de opmars naar de hoofdklasse leidden, zijn ook nu trainer: Peter Sweres (Dosko) en Ruud Pennings (Vlissingen). Sweres is aan zijn laatste kunstje bezig bij Dosko,. Hij wordt opge volgd door Mart van Bree, die het seizoen begon als trainer van Zee- landia Middelburg. Pennings' toe komst is nog ongewis. Of hij blijft, hangt af van de spelersgroep die er volgend seizoen staat. In december leek Dosko aan een kansloze missie bezig. Eenzaam laatste met acht punten. Maar door zeges kort voor de winterstop en di rect erna staat de ploeg plots boven de rode degradatiestreep. „Vooral de winst zondag op Quick was knap", vond Pennings. „Het was de eerste thuisnederlaag voor Quick, wat geen verkeerd ploegje is." Vlissingen is gewaarschuwd. Het goede gevoel van de 1-0-zege afge lopen zondag op IFC en de 1-0-zege eerder dit seizoen op Dosko is geen garantie op nog meer succes. „We treffen een ploeg in vorm, maar wij zijn op volle oorlogssterkte. We hadden deze week op beide trainin gen 21 spelers op het veld staan." De consequentie daarvan is dat Pennings zondag opnieuw twee spelers moet teleurstellen. Drie spelers die niet bij de wedstrijdse lectie zitten. Afgelopen zondag wa ren dat Abdoe Abdenbi en Salim ben Sellam. „Zorg dat je erbij bent", heb ik de jongens gezegd. „Het is aan elke speler afzonderlijk om zich te bewijzen." Said Bouzambou (training met Oranje zaalvoetbalteam) en Roniel Uranie (blessure) zijn afwezig. Column Van kleins af aan hebben ze op zondagochtend ei genlijk geen keus. Mijn zoon vindt het prima en kijkt al tijd mee, mijn twee dochters hebben er heel weinig mee. Toch hebben ze met z'n drieën wel één ding gemeen: de begintune van Match of The Day kennen ze uit hun hoofd en neuriën ze mee. Afgelopen zondag besloot mijn oudste dochter weer eens mee te kijken naar de samenvattingen uit de Engelse Premier League. Na een paar minuten trok ze een conclusie waar ik weinig tegenin kon brengen. „Eigenlijk is voet bal heel simpel hè." Ze had gelijk, al willen we het soms wel doen voorkomen alsof we het over hogere wiskunde hebben. Toen ik als puber in de jeugd van Terneuzen speelde, hoorde ik nooit iemand over looplijnen of kantelen. Nu zijn er E-pupillen die al precies weten wat ze bij het horen van die laat ste term moeten doen. Na de uitspraak van mijn dochter dacht ik ook meteen aan de trainerscursus die ik in het seizoen 2010-2011 volgde. Trai ner/Coach 3, dat nu Uefa C heet, is het eerste trainersdiploma dat je kunt halen, je staat onder aan de ladder. Ik zat in een mooi klasje, met jongens van het cios en mannen als Harro Hazelaar, Ruud Verbeek, Huseyin Dogan, Erwin van der Woerdt, André Siereveld, Len Eversdijk en Mar cel van Duyn. We kregen op vrij dagmiddag les van Dolf Roks en Arie van der Zouwen, we maak ten wedstrijdanalyses en discus sieerden over ons favoriete spel- Hetwaseen leerzame periode let je. Vaak knikten we als de er varen rotten iets uitlegden, soms ook niet. Ik liep stage bij Diederik Hiensch, toen trainer van Ter- neuzen, en ontdekte dat hij tij dens wedstrijden veel meer zag dan ik. Het was een leerzame pe riode, ook voor mijn werk. Ik ging vanaf de tribunes anders naar wedstrijden kijken en be greep soms meer waarom een trainer een bepaalde keuze maakte. En ik kwam - opnieuw - tot de conclusie dat een trainer vooral afhankelijk is van zijn ma teriaal. Je kunt het nog zo mooi uitleggen, je kunt een uitgekiend tactisch plan hebben, maar als trainer ben je altijd afhankelijk van de uitvoering van je spelers. Een belangrijk aspect dat tijdens die cursus (nog) niet aan bod kwam was: hoe zorg je ervoor dat je een echt team krijgt? Met jongens of meiden die het samen doen, die elkaar accepte ren en corrigeren, die van egoïs ten teamspelers maken. In veel gevallen kan dat de basis voor succes zijn. Maak er een hecht team van, hoe moeilijk dat tegen woordig soms ook is. En als dat lukt, dan kan voetbal inderdaad een heel simpel spelletje zijn. VLISSINGEN Het houdt maar niet op: Tom Boere maakte gis teravond alweer zijn 24ste doel punt van het seizoen. Maar de Terneuzenaar won wederom niet met FC Oss. De eerstedivisionist ging met 2-1 onderuit bij Hel mond Sport. In de Brabantse derby kwam Helmond Sport al na twee minu ten op voorsprong. Boere, met grote voorsprong topscorer op het tweede profniveau, had in de ze ventiende minuut een antwoord daarop. Hij kopte raak uit een voorzet van Fatih Kamaci. Daarna - en vooral in de tweede helft - nam de equipe van de Mid delburgse trainer Roy Hendriksen de overhand. Nadat al snel na rust Helmond Sport met tien man kwam te staan, scoorde die ploeg twee keer. Bij FC Oss werd Vlis singen Istvan Bakx nog wel inge bracht, maar ook dat bood geen soelaas. Het gevolg: FC Oss leed voor de elfde keer een nederlaag. Helmond Sport deed met de winst goede zaken en klom naar de subtop. FC Oss staat nog steeds in het rechterrijtje. Ook de andere Zeeuwse trainer in de Jupiler League, Gérard de Nooijer, won. Hij zat gerieflijk op de bank bij de wedstrijd van zijn FC Dordrecht tegen Jong FC Utrecht. Al voor rust stond het 3-0. In de tweede helft werd er vervolgens niet meer gescoord. FC Dordrecht wipte daardoor over Jong FC Utrecht heen naar de achttiende plaats. Telstar, met Goesenaar Thomas van den Houten na rust binnen de lijnen, speelde met 1-1 gelijk tegen Helmond Sport. zaterdag 21 januari 2017 van week tot week bij Hoek blijft. FOTO MARK NEELEMANS Nog geen tien jaar geleden zaten Vlissingen en Dosko ook bij elkaar in de competitie. Maar niet in de hoofdklasse. Sterker, het was in de derde klasse. Vlis singen werd kampioen en bleef klimmen tot de hoofdklasse. Dosko volgde later in het kiel zog. Morgen kruisen hun paden weer in de hoofdklasse. Rudy Boogert Vlissingen @Barryvdh9 Simne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 149