O O) 0) O :2^derlandaï~ 20 ZEELANI Duo Groene Ster bij Oranje onder 17 De Bruijn superieur in volgende ronde Van Duijn van Veere naar Schipluiden Diederik Hiensch keerde vorige week als trainer van Terneuzense Boys terug naar Sunderland, naar de club waar hij de jeugdopleiding opnieuw hielp inrichten. HIENSCH IN SUNDERLAND Twee jeugdspelers van zaalvoetbalvereniging Groene Ster Vlissingen zijn uitgenodigd voor een selectie-activiteit van Oranje onder 17 jaar. Keeper Youssef Ben Sellam en Nabil Az- zanagui moeten zich op dinsdag 31 januari op de KNVB Campus in Zeist melden. De voet balbond heeft in totaal 52 spelers uitgenodigd en wil zo een beeld krijgen van talenten die geboren zijn in 2000 en 2001. Youssef Ben Sellam speelt bij Groene Ster Vlissingen onder 23 en traint met het eerste team. Op het veld keept Ben Sellam bij de On der 17 van )VOZ. Nabil Azzanagui voetbalt als middenvelder in de Onder 17 van RCS en traint in de zaal mee bij Groene Ster. Met een royale overwinning in de derde ronde op Jeffrey Jorissen uit Den Haag heeft drie- bander Jean Paul de Bruijn zich verzekerd van een plaats in de kwartfinale van de Kling Mas ters. Donderdag won de Hulstenaar al van Thérèse Klompenhouwer, maar verloor hij van titelverdediger Raimond Burgman. In die partij kwam De Bruijn wel tot het uitstekende gemiddelde van 1.850. In de derde wedstrijd van gisteren tegen Joris sen was minimaal een gelijkspel nodig om verder te gaan op dit NK en dat bleek geen probleem. Sterker nog, De Bruijn was een klasse beter en won met 40-26 in 21 beurten. Voetbalverenging Veere en trainer Marcel van Duijn gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. Dat gebeurt in goed onderling overleg, meldt de club. „Van Duijn kan zich op sportief niveau aanmerkelijk verbeteren." Die verbete ring luidt W Schipluiden, een zaterdag-der deklasser uit Zuid-Holland. Van Duijns op volger bij de zaterdag-vierdeklasser wordt binnenkort bekend. De uit Katwijk afkomstige Van Duijn trainde in Zeeland eerder Zierikzee, Colijnsplaatse Boys, Domburg en Hansweertse Boys. m Oefenduel Basketbal De tourbus rijdt weg van de haven van Huil, naar Sunder land, langs verkeers borden die de weg wijzen naar Durham, en stopt na een kleine tweeënhalf uur bij de Academy of Light. De spelers en stafleden van zaterdag-tweede klasser Terneuzense Boys stappen uit, pakken hun trainingskleding uit het bagageruim en kijken hun ogen uit bij de trainingsaccommo datie van Premier League-club Sunderland. Voor één passagier voelt het als thuiskomen. Trainer Diederik Hiensch was er tussen 2003 en 2005 in totaal vijftien maanden werkzaam, als assistent academy director. Hiensch stapt een kleine twaalf jaar na zijn gedwon gen vertrek één van de kleedkamers binnen, alsof hij er gisteren voor het laatst de deur ach ter zich dicht trok, en stiefelt al snel weer de gang terug in. De cios-le- raar loopt, zonder bestem ming. Hij stopt even, draait om, kijkt om zich heen en stamelt: „Mijn hart gaat open.Hij is terug op de plek die hij in zijn optiek veel te vroeg verliet. In 2003 vroeg Kees Zwamborn hem mee te gaan naar Engeland. Zwamborn werd weggeplukt bij Ajax, waar hij hoofd opleidingen was, om de jeugdopleiding van Sunderland in te richten volgens de Ajax-filosofie. Daar kon hij wel wat vertrouwelingen bij gebruiken. Naast Hiensch vroeg hij ook Bra bander Harry Biemans mee te gaan. Beiden zeiden 'ja'. Later kwam daar ook Bert-Jan Heijmans als externe kracht bij. Voor Hiensch betekende zijn 'ja' een tussentijds vertrek bij Kloe tinge, maar de omstandigheden waren gunstig: een vierjarig con tract, een vrije hand en veel ver trouwen van het bestuur. Maar am per twee maanden na hun aan komst begon het al te rommelen in de toch al grauwe Engelse lucht. „Het eerste elftal degradeerde uit de Premier League", blikt Hiensch nu terug op de wittebroodsweken in Noord-Engeland. „Nu had dat niet direct gevolgen voor ons, omdat ze er bij Sunderland heilig in geloof- den dat ze het seizoen erop alweer terug zouden keren. Maar dat ge beurde niet en ruim een jaar na onze komst werden wij om die re den plotseling op straat gezet." Een week geleden keert hij er voor het eerst sinds zijn laatste bootreis terug als trainer van Ter neuzense Boys, dat er een trai ningsweekend belegt en onder meer mag trainen op de trainings accommodatie van Sunderland. Windkracht 8 en metershoge gol ven slaan tegen de boot. De magen van vele Terneuzenaren draaien, pokerfiches rollen over de vloerbe dekking, maar Hiensch geeft geen kik. Pas als de ferry in rustiger vaar water is en de kapitein klaar is om aan te meren, krijgt hij het be nauwd. „Nu begin ik te tollen op mijn benen", dolt hij. Er waren nog wat losse eindjes bij de afronding van zijn contract en dat weerhield Hiensch er al die ja ren van om nog eens de Noordzee over te steken. Maar nadat hij de po lice control is gepasseerd zonder de alarmbellen te doen rinkelen, valt de angst voor een lastpost die nog een rekening met hem wil vereffe nen van zijn schouders. Hij kan voorin de tourbus gaan genieten van de trip down memory lane en in alle rust herinneringen ophalen. Aan die onstuimige eerste weken bijvoorbeeld. Bedenkelijk niveau „Ik weet nog dat ik de trainin gen die er gegeven werden van een bedenkelijk ni veau vond", vertelt hij. „Die waren niet volgens onze visie of die van Ajax. Ze trainden niet wedstrijd- gericht, maar vooral condi tioneel. Dat viel ons als eer ste op. Maar wat ons ook opviel, was de mentaliteit van die gasten. Ze willen alles winnen." Maar juist dat is een van de rede nen dat met name het amateur voetbal maar niet van de grond wil komen in het Verenigd Koninkrijk, zeggen Hiensch en Heijmans nu in koor. Heijmans verzorgt het week end voor de Terneuzense Boys en is nog altijd werkzaam voor Sunder land. Hij is voor de Zeeuws-Vla mingen een supergids, die in de bus, bij het Stadium of Light en zelfs voor het buffet bij een Azia tisch restaurant het woord neemt en de groep dan plechtig toespreekt als een Mart Smeets uit de polder. „In Engeland kennen ze zaterdag 21 januari 2017 ZAALVOETBAL BILJARTEN A Marcel van Duijn. fotoxxxxxx VOETBAL De voetbalbond KNVB heeft voor vandaag alle wedstrijden in de B-categorie afgelast. De bond zag zich daartoe genoodzaakt door de aanhoudende vorst die de velden onbe speelbaar maakt. De afgelasting geldt voor wedstrijden van de jeugd en lagere senioren. De duels van de Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Vlissingen vallen onder de landelijke sectie van de KNVB. De zwemmers Piet Schop (De Bevelanders), Jan Brink en Marijke van Hoek (beiden DZK) verdedigen dit weekeinde hun nationale titels bij het NK kortebaan voor masters. Vorig jaar kwam Schop zelfs met vijf titels naar huis. De plaats van handeling is dit weekeinde het Geusseltbad in Maastricht. Behalve zwemmers van De Bevelanders en DZK doen er ook van Scheldestroom mee. Het duel tussen de Zeeuwse eer steklassers Goes en Kloetinge is de interessantste krachtmeting in het oefengeweld van dit weekeinde. De hoofdklassers Hoek en Vlissin gen spelen alweer competitie, maar de andere Zeeuwse clubs bereiden zich nog voor op de her start van hun competities vol gend weekeinde. Het duel op sport park Het Schenge in Goes wordt om 14.30 uur op gang gefloten. I De basketballers van BC Vlissingen kunnen morgen een stap omhoog zetten in hun eer ste wedstrijd van 2017. De ploeg ontvangt in de eerste divisie nummer laatst The Jumpers uit Den Haag. Een zege maakt de huidige nummer acht een serieuze kandidaat voor de tweede plaats, achter koploper Virtus. Vorige week werd het duel van BC Vlissingen afge last vanwege de toestand op de wegen. 'Het is hier niet Mitchell Minnaard Sunderland m ui Diederik Hiensch en Kees Zwunk. amborn het seizoen 2003/2004^ ^-* MITCHELL MINNAARD a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 146