Lichtend lint door Hulst KEND Vierde school blijft welkom DJ Paul Elstak en Lil' Kleine op driedaags City of Dance De drie middelbare scholen in Zeeuws- Vlaanderen die samen verder willen, willen snel vooruit. Zwin College, De Rede en Reynaert College intensiveren hun samenwerking. Terneuzense Boys naar Sunderland zaterdag 21 januari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Harmen van der Werf Terneuzen Het Zwin College in Oostburg, De Rede in Terneuzen en het Reynaert College in Hulst, met ook de Prak tijkschool in Hulst, willen dit jaar flinke stappen zetten op weg naar intensieve samenwerking. Dat het Zeldenrust-Steelantcollege in Ter neuzen eind vorig jaar besloot uit de besprekingen over samenwer king te stappen, accepteren de be sturen als een gegeven. „Het Zeldenrust-Steelantcollege mag altijd nog aanhaken", houdt directeur-bestuurder Frank Neefs van het Zwin College de deur open. „Maar we willen en kunnen niet meer wachten", voegt zijn collega Piet de Witte van het Reynaert Col lege - en tevens interim-bestuurder van De Rede - toe. „Het heeft alle maal al lang genoeg geduurd." Het Zeeuws-Vlaamse middel baar onderwijs kampt met dalende leerlingenaantallen, een proces dat de komende jaren doorgaat. De fi nanciële basis wordt smaller. „Bo vendien", tekent De Witte aan, „onze scholen zijn landelijk gezien al klein. Het kost extra geld om los van elkaar te functioneren, met bij voorbeeld aparte personeels- en sa larisadministraties. We steken dat geld liever in het onderwijs." ook zo snel mogelijk de computer systemen op elkaar af te stemmen. Voor leerlingen is het belangrij ker dat de drie scholen nieuwe on derwij stechnieken willen ontwik kelen. Met een 'groot bedrijf, zoals De Witte het uitdrukt, wordt daar- Onze scholen zijn landelijk gezien al klein. Het kost extra geld om los van elkaar te functioneren - Piet de Witte (Reynaert College) De scholen willen dit jaar nog één advies- en dienstencentrum inrichten, waarin bestaande afde lingen opgaan. Dat biedt veel voor delen, volgens Neefs. Medewerkers kunnen zich specialiseren. En als iemand ziek is, kan dat gemakkelij ker worden opgevangen. Een doel is Het kan niet zo zijn dat Zeeuws-Vlaamse leerlingen minder te kiezen hebben - Piet de Witte (Reynaert College) en Frank Neefs (foto) (Zwin College) over gesproken. Het idee is onder wijs op afstand via computerver- bindingen aan te bieden in vakken waarvoor per school te weinig leer lingen zijn. De docent zal om en om op de verschillende schoollocaties lijfelijk les geven. Dat maakt het mogelijk een zo breed mogelijk vakkenpakket te blijven aanbieden. „Het kan niet zo zijn", stellen Neefs en De Witte, „dat Zeeuws-Vlaamse leerlingen minder te kiezen hebben dan bijvoorbeeld Rotterdamse." Intensieve samenwerking zal het, volgens Neefs en De Witte, ook ge makkelijker maken docenten aan te trekken die schaars zijn, zoals voor natuurkunde en wiskunde. De scholen kunnen hen samen eerder volledige dienstverbanden aanbie den. Alle bestaande schoollocaties in Oostburg, Hulst en Terneuzen blij ven, maar ze gaan, als het aan Neefs en De Witte ligt, uiteindelijk wel onder één bestuur vallen. „Leerlin gen en ouders zullen daar niks van merken. Het is intern wel veel effi ciënter." Duizend hardlopers en wandelaars trok ken gisteravond met lichtslangen en mijn werkerslampjes een lichtend spoor door de binnenstad van Hulst. De Hulst by Lightrun werd voor de derde keer gelo pen. Het evenement was al snel zo popu-K lair dat er een limiet van duizend deelne mers gesteld moest worden. Leo van Halen voelt zich in het Verre Oosten net zo thuis als in Middelburg Trainer Diederik Hiensch keert even terug naar de Engelse club waar hij de jeugdopleiding hielp vernieuwen It ZEELAND5 Drie scholen werken nog meer samen WEEKEND 14 ZEELAND 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141