Xpert Clinic Vrouw ontkomt aan overval nep-agent xpertclinic.nl 13 Stoffelijke resten MH17 'prioriteit' Voor het kabinet is en blijft het een prioriteit dat nabe staanden van de slachtoffers van rampvlucht MH17 per soonlijke eigendommen en stoffelijke resten van hun ge liefden terugkrijgen. Dat zegt minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie. De minister reageert daarmee op de vondst van een stukje bot van een van de passagiers van de rampvlucht en de on gerustheid die hierover ont stond bij nabestaanden. Van der Steur zegt dat de politie en het OM nog onderzoeken waar en wanneer de vondst door de Nederlandse Michel Spekkers is gedaan. Op basis van dit onderzoek wordt een inschatting ge maakt van de kans dat er meer stoffelijke resten gevonden kunnen worden. Het ramp gebied in Oost-Oekraïne was zo'n 50 vierkante kilometer groot. Met de lokale bevolking zijn afspraken gemaakt om achtergebleven resten en spul len van de slachtoffers in te leveren bij contactpersonen. Die afspraak wordt opnieuw onder de aandacht gebracht. Op deze erkenning van ons leed hebben we ons leven lang gewacht Eerste schip kan maandag de Maas op Vanaf maandag 8.00 uur is de Maas tussen Sambeek en Grave weer bevaarbaar voor de binnenvaart. Schepen met beperkte diepgang kunnen dan weer hun gewone route via de Maas varen. De scheep vaart lag sinds 29 december sti,l nadat een tanker de stuw bij Grave ramde. Later op de maandag is de Maas weer toegankelijk voor alle sche pen, verwacht Rijkswater staat. Blijf niet lopen met hand- en polsklachten. Kom naar Xpert Clinic, de specialist in hand- en polszorg. Alle operaties vergoed Meer weten of een afspraak maken? Kijk op xpertclinic.nl of bel 088-778 52 03. De specialist in hand- en polszorg „Het is een heel ander soort span ning. Bij zo'n debat leg je verant woording af over je werk en gaat het niet om winnen en verliezen. Bij zo'n quiz natuurlijk wel, dat is dan een dag lang heel belangrijk. Maar uiteindelijk is de uitkomst niet bepalend voor het land." „We hebben nooit een test hoe ven doen, dus dat weet ik niet. Vroeger heb ik mijn eigen IQ_ wel eens getest, maar ik weet niet hoe hoog het nu is." „Stef Blok kent heel veel feiten. En ik denk dat Jeroen Dijssel- bloem veel weet, vooral over die ren. Hij heeft kippen thuis." „Haha, dat ga ik niet zeggen. Het is nu ook niet meer aan mij, zij moeten mij uitdagen." „Ik denk vooral de breedte van mijn kennis. Er is altijd wel een uitzending waarin je niets echt weet, maar het toch wel op zijn plek viel. En in categorieën waar van je zou zeggen dat ik veel weet, staatslieden bijvoorbeeld, ging het juist vaak mis." „Van alle kanten. Vroeger thuis deden we al veel spelletjes, met mijn broertjes en ouders. In mijn studententijd heb ik eens een lelijke mok gewonnen met een Ddvicmr-competitie, die heb ik nog steeds. Sowieso heb ik wel In mijn studententijd won ik al eens een lelijke mok met een Triviant-competitie talent voor het opslaan van nutte loze kennis. Meestal heb je daar niets aan, nu wel. Toch had ik er best mee kunnen leven als ik niet had geweten dat de mannelijke leden van ABBA Björn en Benny heten. Of dat Bloemetjesgordijn een carnavalshit is van Wim Kersten De Viltjes." „Gelukkig vond de helft van de opnames op zondag plaats. Op de andere dagen was het schikken en plooien. Dat was een kwestie van 's ochtends wat eerder begin nen en 's avonds wat langer door werken. Niemand had er last van." „Niet aan Mark Rutte. En de uit nodiging kwam binnen via de partij. 'Dat is iets voor jou', zeiden ze. Het is geen echte campagne activiteit, de verkiezingen gaan over de inhoud, maar het helpt mensen een completer beeld van je te krijgen. Als staatssecretaris heb ik serieuze dossiers: vluchte lingen, gevangenissen, cyber security. Daar zit geen luchtig kantje aan. In het programma zien mensen ook een andere kant, ben ik een beetje zoals thuis. Dat helpt het publiek om mijn uitspraken als staatssecreta ris beter te plaatsen." „Het spelletje is zo ingericht dat een grote voorsprong aan het begin niet per se leidt naar de overwinning. Daarin schuilt denk ik ook de aantrekkings kracht. Toch had ik me voorge nomen om vanaf het begin een grote voorsprong op te bouwen en dat lukte. Uiteindelijk slonk het gat wel, maar het werd niet zo klein dat het nog echt spannend werd. Dat was wel fijn. Als je slechts twee punten voorstaat, weet je ineens een stuk minder, kan ik je vertellen." Twee nepagenten hebben gister ochtend geprobeerd een 44-jarige Almelose te overvallen. De man nen droegen het nieuwste politie pak, met de felgekleurde streep over de borst. Maar de vrouw liet zich niet overdonderen. De nepagenten probeerden het huis binnen te komen door hun gezag te laten gelden. Nadat zij hadden aangebeld, liep de Alme lose via de achterdeur naar de agenten toe. Dat zinde de twee niet. Het slachtoffer, dat anoniem wil blijven: „Als er gebeld wordt, loop eigenlijk altijd even naar de ach terpoort. Maar die agenten vertik ten het om naar me toe te komen. Eentje riep: 'Doe je deur open, doe je deur open. We willen je ID-be- wijs zien'. Die ander zei tegen mij: 'Dat is jouw auto hè?' Maar hij wendde z'n hoofd zo af, dat ik niet in zijn gezicht kon kijken. Ik dacht: hier klopt iets niet." Toen zag de vrouw ook een Volkswagen in de straat staan met lopende motor. „Achter het stuur zat een man met een bivakmuts op. Ik rende naar binnen en riep: 'Ik bel 112!'" Hoe de nepagenten aan de uni formen kwame, is onduidelijk. Vo rig jaar raakten 41 kledingpakket- ten van de politie vermist. De politie heeft op politie.nl sig nalementen vrijgegeven van de twee verdachten. zaterdag 21 januari 2017 GO DEN HAAG Margaret McGuckin (59) werd misbruikt en mishandeld in een opvanghuis in Noord- lerland. Mogelijk waren dui zenden kinderen slachtoffer, staat in een nieuw rapport. NIJMEGEN Effectieve behandelingen van de hoogste kwaliteit Korte wachttijden 15 vestigingen in NederLand Dijkhoff: 'Talent voor opslaan van nutteloze feitjes' A Eric Corton viel af in de halve finale, Stefano Keizers ging met Klaas Dijkhoff door naar de eindstrijd, fotokro-ncrv Klaas Dijkhoff, de VVD-staats- secretaris van Veiligheid en Justitie, won gisteravond De Slimste Mens. In de finale versloeg de 35-jarige Breda- naar favoriet Hiske Versprille en Stefano Keizers. Sander van Mersbergen Hilversum Meneer Dijkhoff, wat was er spannender: het debat over de bonnetjesaffaire of de finale van De Slimste Mens Donald Trump zei dat er nooit een kabinet was met zo'n hoog IQ als het zijne. Hoe zit dat met onze regeringsploeg? Welke collega uit het kabinet zou u vrezen in De Slimste Mens En welk lid van het kabinet kunt u sowieso hebben? Welke kennis heeft u de winst bezorgd? Hoe komt u aan al die kennis? Kon u de quiz wel combineren met uw werk? Heeft u aan de premier of uw partij toestemming gevraagd om mee te doen? Was de finale spannend? Lucien Baard Almelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13