II Samen optrekken van belang voor sector De kerk krijgt een nieuw dak Slalommen tussen de graspollen 7 De ijsbaan aan het Jim Morrisonpad in Goes-Zuid is in slechte staat. Het gras groeit overal boven het ijs uit. Wat is er aan de hand? BH Het wil maar niet luk ken met de ijsbaan in Goes-Zuid. Terwijl in andere delen van de provincie al hier en daar een ijsbaan open gaat, laat de kwaliteit van de baan aan het Jim Morrisonpad flink te wensen over. Er ligt ijs, dat is waar. Maar als je er wilt schaatsen moet je slalommen tussen de graspollen. Wie is er nou eigenlijk verant woordelijk voor de ijsbaan in Goes-Zuid? Is dat de ijs- en skee lervereniging, de gemeente of de wijkvereniging Overturia? Op de Facebookpagina van die laatste wordt veel geklaagd over het ijs baantje. Toch laat de wijkvereni ging weten niet verantwoordelijk te zijn voor de baan. Schaatsver eniging De Poel dan misschien? „Onze betrokkenheid bij de ijs baan is nul", stelt voorzitter Els Mesu van SSC De Poel. „Maar ik ben maandag wel even wezen kij ken en hij lijkt niet onder water gezet te zijn. Alleen als het echt heel droog weer is dan skeeleren we er nog wel eens een keer. Een paar jaar terug hebben we het nog wel geprobeerd met de ijsbaan. Maar de baan is niet afgesloten en daardoor gebeurt het nogal eens dat er wat op gegooid wordt of dat mensen er te vroeg op gaan en er vervolgens doorheen zakken. Daarom hebben wij het maar aan de wijk gelaten." Hubrecht Janse is één van die wijkbewoners. Daarnaast is hij lid van ijsvereniging De Poel. „Die baan is van de gemeente en dus ben je ook afhankelijk van wat de gemeente doet. Het is nu een heel zielig ijsbaantje. Dat komt omdat het water te laag staat maar ook door al die gasten die er stenen en takken op gooien. De mensen die Het is een zielig ijsbaantje doordat het water te laag staat. zich daarmee bezig hebben ge houden hebben het losgelaten. We gaan ons er niet meer druk om maken." Maar wie maakt zich dan nog wel druk om de ijsbaan? De ge meente Goes? „We hebben de ijs baan wel onderwater gezet", laat Matthanja Schipper namens Goes weten. „Alleen is die baan altijd een beetje lek, dus dat duurt wat langer. Bovendien is de pomp die we voor de baan gebruikten stuk." Vandaar dus het groen dat overal boven het ijs uitkomt. Er is ge woon niet genoeg water opgespo ten. Kan er binnenkort dan wel ge schaatst worden? „We hebben een nieuwe pomp besteld, maar ja, dat duurt natuurlijk even voordat die er is. Bij de volgende vorstperiode zetten we de baan gewoon weer onder water. Met de nieuwe pomp." Eddie Barbé refereerde aan de tijds geest waarin uit onvrede wordt ge kozen voor iets nieuws. „Ook de mosselsector ontkomt niet aan die tijdgeest. Het bestuur van onze ver eniging wil proberen die onvrede om te zetten in punten waar we iets mee kunnen." Als voorbeelden noemde hij be tere prijzen voor de mosselen en de optimalisatie van de kweekperce- len. Onder invloed van de natuur is een deel van de kweekpercelen in de loop der jaren slechter gewor den. Door die kweekpercelen in te ruilen voor kweekgebieden waar de omstandigheden beter zijn, kan de sector weer vooruit. Niet meer hec tares, maar wel op betere plekken. Na jaren van stilstand komt dat proces nu weer op gang. „Mits wij met een collectief voorstel komen", waarschuwde Barbé. „Dit is voor alle betrokkenen een uitdaging. De uitdaging ligt in de schijnbare te genstelling van individuele belan gen en het sectorbelang. Ik vind dat de sector een grote vergissing zou begaan als dit dossier zou verzan den in rechtszaken en onderling gekissebis. Dit is naar mijn mening de enige kans op een duurzame en levensvatbare sector." KAPELLE De hervormde kerk in Kapelle staat al een aantal dagen in de steigers. Het ge bouw aan het kerkplein was toe aan nieuwe dakbedekking, laat voorzitter van de kerkrent- meesters Cees Slabbekoorn weten. „Er worden nieuwe leien op de kerk gelegd, want die waren aan vervanging toe. Als er kans op lekkage ontstaat dan moet je actie ondernemen. En dat hebben we gedaan. Ver der verkeert de kerk in uitste kende staat." De Kapellenaren zullen er aan moeten wennen, want de steigers blijven nog wel een tijdje staan rond de kerk. „Ik denk dat het wel maart wordt voor het klaar is. De andere kant komt ook nog aan de beurt, want het is best een hele klus", aldus Slabbe koorn. zaterdag 21 januari 2017 Kapotte pomp, dus geen mooi ij s Willem Adriaansens Goes Schaatsliefhebbers kunnen de ijsbaan in Goes-Zuid voorlopig beter even links laten liggen, fotoernestaverburg -Hubrecht Janse, wijkbewoner Samen de schouders eronder zetten. Dat was het thema van de jaarrede van voorzitter Eddie Barbé van Vissersvereniging Yer- seke. Melita Lanting Yerseke De hervormde kerk in Kapelle staat in de steigers, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 135