Organisatie vreest voor een verkeersinfarct Van Wallenburg wint op koelbloedige Hugo Van Damme net op tijd weer fit Wie gaat er dit jaar naar de Weissensee? 13 veel mensen op af gaan komen, ook uit Vlaanderen. Hulst presenteert zichzelf namelijk als de meest Vlaamse stad van Nederland." VTM Hageman rekent op ruim 7.000 bezoekers en gemiddeld een half miljoen kijkers uit België (VTM) en Nederland (Omroep Zeeland). Ha geman: „Natuurlijk hoop ik dat bij voorbeeld een Mathieu van der Poel, die net als Wout van Aert heeft toe gezegd te komen, gaat genieten op dit parkoers. Maar het gaat ons niet alleen om die dag zelf We hopen dat er in België mensen naar de tv kijken die denken: we gaan eens een dagje naar Hulst." En in Hulst hopen ze dat de Ves tingcross een terugkerend evene ment wordt. Mulder: „Als dit goed gaat, hebben we al een draaiboek voor de komende jaren. Ook voor de paaltjes op het parkoers." Burgemeester Jan-Frans Mulder, wethouder Jean- Paul Hageman en organi sator Kurt Vernimmen hebben er alle vertrouwen in dat de Vestingcross 'een volksfeest' wordt. De drie heren delen nog wel één zorg: het verkeer. „Het grote voor-, maar ook nadeel van deze cross is: het is een geweldige locatie, midden in de stad", vertelt Vernimmen. „Op televisie gaat deze cross on voorstelbaar mooi zijn. Maar qua vervoer- en parkeerplanning en doorstroming van het verkeer wordt dat lastig. We hebben 56 verkeersregelaars, want het mag geen verkeersinfarct worden, na tuurlijk." Burgemeester Jan Frans Mulder roept dan ook op om bui ten de stad te parkeren op de gratis parkings. „Juist de mensen die denken: wij kennen de weg wel in Hulst, ik kan mijn auto nog wel ergens kwijt, daar ga je de verkeersinfarc- ten door krijgen." Vanaf de parkeerplaats aan de Gentsevaart in Kapellebrug rijden shuttlebussen af en aan naar het parkoers. De andere parkeerplaat sen zijn op loopafstand. Toegangs kaarten kosten in de voorverkoop 10 euro, aan de kassa gaan ze voor 12 euro over de toonbank. Voor meer informatie: www.vesting- cross.nl. Van Wallenburg stuurde in de klasse Li de fraai bergopwaarts ga lopperende vosruin Hugo met 65,83 procent naar de overwinning. „Ja, het kan raar lopen", vertelde Wil lem van Wallenburg. „We kochten dit paard een jaar geleden voor mijn dochter Merel. Hij was net zadel mak. We hadden hem pas toen hij geblesseerd raakte. Mijn dochter is toen op mijn paard Zip gaan rijden. Een half jaar geleden ben ik met Hugo, toen hij weer blessurevrij was, gestart." Van Wallenburg vervolgt: „Hugo is een fijn paard om te rijden. Een lief karakter, koelbloedig, veel sou plesse in zijn lichaam en een goed achterbeen. Een paard met veel po tentie." Laura Vuik (Kamperland) op de vosmerrie Hosaline en de Middel burgse Chantal Overbeek met de ruin Amalia's Huub eindigden ge lijk (64,33). Dankzij de beslissende onderdelen - rijvaardigheid en har monie - sleepte Chantal Overbeek de tweede plaats in de wacht. In de klasse L2 was Marijke van Giesen de beste van de sterke kop groep. De amazone uit Zaamslag liep met de fijn schakelende merrie Hickory naar een score van 67,50 procent. Van Giesen: „Hickory bleef bij de les en gaf mij een goed gevoel. Ze maakt progressie." Maaike Zeeveld uit Driewegen stuurde de met veel front en afdruk door de baan gaande hengst Hum mer naar de tweede stek (66,16) in de klasse L2. In Nederland vriest het deze week, maar meer dan die ene na- tuurijsmarathon in Noordlaren zit er niet in. Vandaar dat de beste marathonschaatsers van het land - en in hun slipstream vele hon derden amateurs - komende week gewoon weer naar het zuiden van Oostenrijk trekken, waar op een langgerekt meer uitgebreid 'ge koerst' kan worden. Voor de toprijders en beloftes als Van Damme zijn er op de Weissensee drie wedstrijden: het open Nederlands kampioenschap, de Alternatieve Elfstedentocht en de Aart Koopmans Memorial. Voor Rico van Damme is het de bedoeling ze alle drie op een fat soenlijke manier uit te rijden. „Ik kijk nog niet naar uitslagen. Daar is het nog veel te vroeg voor. Eerst maar eens het goede gevoel terug krijgen." Toen Van Damme (19) aan het einde van de vorige winter zijn schaatsen aan de kant legde, bond hij zijn skeelers onder om in con ditie te blijven. Daarbij kreeg hij voor het eerst serieus last. Zowel in zijn linker- als rechterbeen ver krampte zijn scheenbeenspieren. „Het is lastig te omschrijven wat ik precies voelde. Het viel niet echt onder 'pijn'. Het is meer dat m'n spieren niet meer wilden." Het bleek dat in de winter van 2015- 2016 zijn spieren gegroeid waren, maar dat de vliesjes eromheen zich niet in dezelfde mate hadden ontwikkeld. Die knelden de spie ren daardoor af. Er kon bij een flinke inspanning onvoldoende bloed heen. „Ik ben naar een zie kenhuis in België gegaan en daar zagen ze meteen wat er aan de hand was. Het mooie was: ik kon de volgende dag al meteen geope reerd worden. Bij beide spieren hebben ze het vliesje gekliefd." Dat was op 10 november. Al vrij Ik kijk nog niet naar de uitslagen. Daar is het nog te vroeg voor snel daarna mocht de Yersekenaar weer gaan sporten. En dat ging zo goed, dat hij half december alweer zijn rentree maakte in het belofte peloton. Tijdens de KPN Vier daagse reed hij in twee wedstrij den mee. Zijn negentiende plek eerder deze maand bij een mara thon in Eindhoven was eveneens bemoedigend. „Ik merk nog wel dat het niet helemaal gaat zoals ik gewend ben", zegt Van Damme. „En mis nog het wedstrijdritme. Ik stap halverwege het seizoen in en de anderen in het peloton zijn al een stuk verder. Normaal heb ik juist die aanloop naar de winter - we staan al vanaf half september op het ijs - nodig om in vorm te komen. Die periode heb ik juist gemist." VLISSINGEN Terwijl in Neder land het natuurijs dun blijft, ver heugen tientallen Zeeuwen zich op een fraaie schaatsweek in Oos tenrijk. Zij vertrekken een dezer dagen naar de Weissensee, waar mooie tochten gegarandeerd zijn. Op het grote meer wordt voor het 29ste jaar op rij de Alternatieve Elfstedentocht gereden. Het is dé natuurijswedstrijd voor de mara thonschaatsers, mits er in Neder land geen natuurijsraces zijn. De Middelburgse broers Erwin en Niels Mesu hadden de eer om 'm in respectievelijk 2015 en 2016 te winnen. En ook op 1 februari be horen ze weer tot de favorieten voor de winst in de uitputtende tocht over 200 kilometer. Rond de Alternatieve Elfste dentocht voor de toprijders is er nog een heel programma voor amateurs. Van 24 januari tot en met 4 februari is er volop gele genheid om de ijzers onder te bin den. De sportredactie van de PZC is op zoek naar de Zeeuwen die naar Oostenrijk gaan om toertochten te schaatsen. Die kunnen een mailtje sturen naar sport@pzc.nl. vrijdag 20 januari 2017 volksfeest worden Met dressuur van goed niveau beten de L-combinaties gisteren in Nieuw- en Sint Joosland op Masters of Dressage het spits af. Willem van Wallenburg uit Ritthem mocht zich in het Hippsch Sportcentrum De Kroo als eerste winnaar van het vier daagse evenement laten kronen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Net op tijd is Rico van Damme weer in orde. „Ik ben nog niet helemaal op het niveau van vorig jaar, maar wel schaats- klaar", zegt de belofte uit Yer- seke, die de afgelopen maan den kampte met een scheen beenblessure. „Op de Weissen- see kan ik er in elk geval weer gewoon bij zijn." Roeland van Vliet Yerseke - Rico van Damme A Rico van Damme mist nog wedstrijdritme, fotomarcelledavidse Burgemeester Jan Frans Mulder (links), Kurt Vernimmen en wethouder Jean-Paul Hageman (rechts) kunnen niet wachten tot het 12 februari is. fotocamileschelstraete iAAïi,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70