Groene Ster weer tegen leider O O) 0) O 12 ZE De Bruijn nog niet zeker van vervolg Oemoemenoe mist twee sterkhouders Overtuigend herstel Nieuwe Arbeid.nl VELDRIJDEN IN HULST In het stadhuis van 'de meest Vlaamse stad van Nederland' staat de datum 12 februari al geruime tijd rood omcirkeld. „De Vestingcross wordt een bruisend evenement."' Na de eerste speeldag van de Kling Masters, het officiële Nederlands kampioenschap drie banden voor elite spelers, is Jean Paul de Bruijn nog lang niet zeker van een vervolg. In de eerste ronde versloeg hij Thérèse Klom penhouwer, Nederlands kampioene bij de vrouwen, na een moeizaam begin in 3t beur ten met 40-24. In zijn tweede partij, tegen ti telverdediger Raimond Burgman, leidde de Hulstenaar snel met 18-2. Daarna kreeg Burg man vleugels (26-38), vocht De Bruijn zich te rug, maar maakte Burgman het na 17 beurten uit. Vandaag speelt De Bruijn tegen Jeffrey Jo- rissen voor een plaats in de kwartfinales. Het Middelburgse Oemoemenoe mengt zich vanaf morgen voor het eerst in het bestaan in de strijd om de vaderlandse rugbytitel. Op het eigen sportpark De Sprong treedt Oemoeme noe in het eerste duel in de kampioenspoule aan tegen 't Gooi uit Naarden, dat vorig jaar de finale verloor van landskampioen Hilversum. De Middelburgse formatie mist in de strijd om de titel de sterkhouders Elijah Makoni en Kyran Tanuvasa. Mikyle Webster keert wel te rug uit Zuid-Afrika. De kick-off van het duel is om 15.00 uur. Bij afgelasting van het veld in Middelburg wordt de wedstrijd verplaatst naar Naarden. Op de tweede speeldag van de voorjaarscom petitie van het bedrijfsvolleybal in Terneuzen herstelde Nieuwe Arbeid.nl zich van de kans loze nederlaag van vorige week tegen ZVW1. Promovendus UNPO1 werd overtuigend ver slagen door de najaarskampioen: 25-10,25-16 en 25-15. ZVW 1 kon de flitsende start van vo rige week geen vervolg geven tegen Timmer Service. Omdat de eerste set met 25-17 verlo ren ging, bleef de overwinning beperkt tot 2-1. Rijschool Tinus, dat met 3-0 van Stevo won, is in poule A nog het enige team zonder punten verlies. In poule B is De Hoop de nieuwe lijst aanvoerder. De Pooter werd met 3-0 verslagen. JVOZ J013-1 Kees Jansma Kort na de zesde meeting met mensen van de politie, brand weer, EHBO en andere ambte naren zitten burgemeester Jan-Frans Mulder, wethouder Jean-Paul Hageman en Kurt Vernimmen van de organisa tie Brico Cross nog even om tafel. Het drietal blikt terug op het lange traject om met de Vestingcross een internationale veldrit naar Hulst te halen, en vooruit naar het evene ment op zondag 12 februari. „Je moet je voorstellen dat je voordat je zo'n evenement binnen hebt, je al dertig tot veertig keer weg bent geweest", vertelt Hage man, naast politicus een groot veld- ritliefhebber. De wethouder was degene die alles meer dan een jaar geleden in gang zette. „Tijdens een feest van het bedrijf van Kurt werd geopperd dat het wel heel goed zou zijn als er een internationale cross in Nederland plaats zou vinden." Materiaalwagens „Toen werd gekscherend gezegd dat dat wel iets voor Hulst zou zijn", vervolgt Hageman. „Ik vond dat een schot in de roos en heb dat gelijk in het college gemeld. Vervolgens hebben we in Hoogerheide een af spraak geïnitieerd met UCI-coördi- nator Peter Van den Abeele, die binnen de UCI over het veldrijden gaat. Achter de materiaalwagens heb ik met hem een gesprek van een halfuurtje gehad. Daarna is het snel gegaan." De internationale kalender wordt namelijk tijdens het WK bepaald. Het WK werd vorig jaar op 31 ja nuari georganiseerd. De cross in Hoogerheide vond plaats op 22 ja nuari. „Dus we waren mooi op tijd", lacht Vernimmen. In Hulst waren de bestuurders snel om. „We hadden direct door dat dit weer een mooie kans was om Hulst van haar mooiste kant te laten zien", zegt de burgemeester. Maar diezelfde be stuurders kwamen er ook al snel achter dat een internationale veld rit het nodige vraagt van een orga nisatie. Mulder: „We leven in één Europa, maar er is overal verschil lende wetgeving, hè Kurt." De organisatie achter de Vesting cross richtte dit veldritseizoen al vier wedstrijden in: die in Ge- raardsbergen, Kruibeke, Zeven (Dui) en een B-cross in Lokeren. „En iedere wedstrijd heeft zijn ei gen uitdaging", weet Vernimmen. „Hier vroeg het qua regelgeving nogal wat. In België hebben we één veiligheidsplan. In Nederland zijn dat allemaal weer verschillende plannen. Een calamiteitenplan, een veiligheidsplan, de vergunningen zijn totaal anders, er wordt hier veel meer tot in detail gewerkt. Soms tot in het absurde. Paaltjes „Er is ons op een bepaald mo ment gevraagd: 'Kun je een plan maken met een tekening waar alle palen van het parkoers gaan staan?' Maar allez, je begint en dan kun je soms eens een metertje naar hier of een metertje naar daar opschuiven, zoiets intekenen is onmogelijk. Nu kunnen we gelukkig al wel zeggen dat het een leuke leerschool is ge weest." Het gaat nu nog om randzaken (zie kader) en de sportieve afloop. „Deze cross is erg lastig voor de rij ders", verwacht Vernimmen. „De stadswal zeifis relatief steil. De ren ners gaan een keer helemaal naar beneden en helemaal omhoog en door de molen. Dat gaat er specta culair uitzien en ik verwacht dat er Een week geleden maakte Ben hammou duidelijk dat niemand bij Groene Ster bang was voor Hovo- cubo. „Kom maar op!", zei de coach, die eraan toevoegde dat zijn team geen verstoppertje ging spelen. Het was geen grootspraak, want de ploeg uit Hoorn werd knap opzij gezet. Zit er vanavond tegen 't Knooppunt, de duurste en volgens velen ook beste ploeg van Neder land, een nieuwe stunt in? „Dat gaan we zien", zegt Ben hammou. „Thuis verloren we met 4-5 maar speelden we misschien wel de beste wedstrijd van het sei zoen. We hebben woensdag hard getraind en de jongens hebben weer honger. Tijd om in de euforie Ik heb straks vijf jaar bij Groene Ster gewerkt en een mooie tijd gehad te blijven hangen is er niet." De coach van Groene Ster vindt 't Knooppunt de beste ploeg in de eredivisie. „Ze hebben de beste ploeg en de beste spelers. Het is een mix van jongenouden van Neder landers en Belgen, met een karren vracht aan interlands." Benhammou maakte woensdag bekend aan zijn laatste seizoen be zig te zijn bij de Vlissingse club. „Het is goed zo. Ik heb hier straks vijfjaar gewerkt en een mooie tijd gehad, vol memorabele momenten. We hebben nu een jonge groep staan, waar nog veel rek in zit. Als ik die dit seizoen in veilige haven kan loodsen, ben ik tevreden." Benhammou kan vanavond in Amsterdam geen beroep doen op Nicky van Merrienboer, die met school in Londen verblijft. De coach neemt Younes Benkhedda en Mohammed Alhajaji, beiden spe lers van het tweede team, mee naar het duel met de koploper. vrijdag 20 januari 2017 BILJARTEN RUGBY VOLLEYBAL Op 76-jarige leeftijd is oud-speler en oud trainer Dick van Westen overleden. Van Wes ten maakte in de jaren zestig deel uit van het succeselftal van Middelburg, dat driemaal landskampioen werd. Later was hij trainer van onder meer Arnemuiden, Oostkapelle, Seroos- kerke en had hij het zaterdagteam van Middel burg onder zijn hoede. In Vlissingen vindt morgen de eerste wed strijd van het Frijters Automaterialen Zwem- loop Circuit plaats. Het is de eerste van in to taal zes zwemlopen. Het secretariaat is geves tigd in het Vrijburgbad in Vlissingen, waar vanaf 12.30 uur gestart wordt. De deelnemers kunnen uit vier afstanden kiezen. De finish is op de atletiekbaan in Vlissingen. Voor JVOZ J013-1 (D1) begint 2017 met een fraai affi che. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings bereikte voor de winter stop de laatste zestien in de KNVB beker en staat daarin mor gen tegenover het sterke AZ. De J013-1 van JVOZ en AFC - dat tegen Feyenoord speelt - zijn de enige twee teams van amateurs clubs in de acht ste finales. De af trap in Vlissingen is morgenmiddag om 12.00 uur. Vestingcross moet 'n Tom Boere is zon dagochtend te gast bij Kees Jansma. De uit Terneuzen afkom stige topscorer van de Jupiler League schuift rond 11 uur aan in het programma De Tafel van Kees. Dat wordt tussen 10.00 en 11.30 uur uitgezonden op betaalzender FOXSports. Boere, spits van FC Oss, scoorde tot nu toe 23 keer. Vanavond gaat hij met zijn ploeg op bezoek bij het Hel mond Sport van trainer Roy Hen- driksen. Mitchell Minnaard Hulst Mathieu van der Poel. fotoanp k Na de sensationele overwinning van een week geleden op Hovo- cubo (5-4) staan de zaalvoetbal lers van Groene Ster vanavond voor een nieuwe krachtproef. De ploeg van de vertrekkende coach Hicham Benhammou speelt in Amsterdam tegen de nieuwe koploper 't Knooppunt. Barry van der Hooft Vlissingen -Hicham Benhammou a A Oemoemenoe treedt vandaag aan tegen 't Gooi. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69