Rabobank begint weer met Clubkas Campagne Zorgcampus zoekt kok 6 Gebouwtje Westdorpe bleef door oud papier Dockside in Sas gaat proefdraaien m Kindt is één van de mensen achter de restauratie van het voormalige elektriciteitsgebouwtje, dat de af gelopen jaren plaatsvond. Dat ge beurde op initiatief van Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de Werkgroep Industrieel Erfgoed en de Vrienden van de Zwarten- hoekse Zeesluis. Tot die laatste club behoort Kindt. Het kubusvormige huisje werd in 1922 gebouwd, naar een ont werp van architect A. A. Kok. „Vroeger stonden er twee van dit type in Westdorpe", weet Kindt te vertellen. „Er was er nog één in Zuiddorpe en één in Hoek. Dit is de enige in Zeeland die nog over is." Veel van dergelijke 'trafohuis jes' werden de afgelopen decennia gesloopt. Die in Westdorpe bleef gespaard, dankzij oud papier. In 1963 verloor het huisje zijn functie. Kindt: „Het zou gesloopt worden, maar een dorpsbewoner die veel voor het goede doel deed, vroeg of hij het mocht gebruiken om ingezameld oud papier in op te slaan. Later deed de voetbalclub hetzelfde. Uiteindelijk waren ze vergeten van wie het was en lieten ze het huisje maar staan." De eerste plannen voor de res tauratie dateren al van tien jaar ge- Ze waren vergeten van wie het was, dus hebben ze het maar laten staan leden. Het interieur werd als eer ste aangepakt. Van binnen oogt het huisje nu weer alsof het nog steeds dienst doet. Een oud-mede- werker van Delta richtte het hoog- en laagspanningsdeel opnieuw in. Een stenen paaltje bij het gebouw wijst op de aanwezigheid van een hoogspanningsleiding, ook al is die er niet meer. De buitenkant kreeg onlangs een opknapbeurt. Het gebouwtje heeft nu een nieuw zinken dak, de deuren werden in de lak gezet, er kwam nieuw deurbeslag en de muren kregen een nieuwe laag verf. Het gebouwtje is dus weer als nieuw. Van Kindt had het er best een beetje verweerder uit mogen zien. Maar dat komt wel, wijst hij naar de muurverf. „Die verf zit er maar heel dun op. Dat is met opzet gedaan. Met een jaar of twee ziet het er weer wat ouder uit." In de zomer, als het weer het toelaat, staat een deur van het transformatorhuisje open zodat passanten er een blik in kunnen werpen. TERNEUZEN Verenigingen en stichtingen kunnen zich aanmel den om hun clubkas te spekken. Rabobank Zeeuws-Vlaanderen begint weer met de jaarlijkse Clubkas Campagne. De Rabobank heeft in totaal 180.000 euro te vergeven aan ver enigingen en stichtingen uit de regio. Leden van de Rabobank krijgen vijf stemmen die ze mo gen verdelen over hun favoriete clubs. De stemmen zijn geld waard. Hoe vaker op een club ge stemd wordt, hoe hoger het be drag dat de stichting of vereniging ontvangt. Dierenasiel Zeeuws-Vlaande ren kreeg vorig jaar de meeste stemmen en mocht 3.649 euro bij schrijven op de rekening. Aanmelden kan tot en met 15 fe bruari via rabo.nl/zvl/clubkas. Daar zijn ook de voorwaarden te lezen. Stemmen kan van donder dag 6 tot en met dinsdag 18 april. SIJSELE Zorgcampus Sanapolis in Sijsele wil jonge ondernemers de kans geven om zich te bewijzen met een gezond pop-up restau rant. Sanapolis is in de plaats geko men van ziekenhuis AZ Alma, dat dit jaar één groot ziekenhuis in Eeklo opent. Sanapolis herbergt een polikliniek van AZ Alma en een woonzorgcentrum, maar biedt ook onder meer revalidatie en beweegfaciliteiten aan. Vanaf april hoort daar ook een begin nende ondernemer bij die ervoor een periode van één a twee jaar gezond eten gaat bereiden. Als dat een schot in de roos blijkt, kan de ondernemer zich er permanent vestigen. Sanapolis is niet gericht op het genezen van zieken, maar op het fysiek en mentaal gezond houden van mensen. In de week van 30 januari wor den gesprekken met kanshebbers gevoerd. Opgeven en meer infor matie via sanapolis.be. SAS VAN GENT Het waarschijn lijk grootste restaurant van de Ka naalzone, grillrestaurant Dockside in Sas van Gent, is bijna klaar en gaat volgende week proefdraaien. „Familie, bekenden en mensen die bij de bouw betrokken waren, komen", vertelt Jens Hoogstad die met zijn broer Bart de zaak gaat ex ploiteren. „Zo kunnen we de kin derziektes eruit halen, voordat we 1 februari voor het grote publiek opengaan." Dockside zit in de monumentale Witte Villa bij het Industrieel Mu seum Zeeland. De horecabroers Hoogstad kochten het pand in 2015 voor één euro van de gemeente Ter- neuzen. Het is bijna helemaal ge stript en weer opgebouwd. Jens: „We hadden de keuze, ons grillres taurant De Parel in Watervliet op knappen of dit. De Witte Villa ligt veel beter. De Parel hebben we na twintig jaar verkocht." Op de begane grond is ruimte voor 140 a 150 gasten, op de eerste verdieping voor gezelschappen van 100 mensen, speciaal voor seminars en congressen. Dockside zal zes da gen in de week open zijn, alleen op de maandagen werken de broers Hoogstad niet. IN DE REGIO Muziekkids in concert Pubquiz MIJN DORP, MIJN STAD Rieu-sopraan op solotour vrijdag 20 januari 2017 Oud trafohuisje ziet er fonkelnieuw uit „Ja, het ziet er inderdaad wel erg nieuw uit. Alsof het net ge bouwd is." Maurice Kindt lijkt nu pas te beseffen hoe strak het transformatorhuisje aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe er weer uitziet. Guido van der Heijden Westdorpe A. Maurice Kindt is een van de initiatiefnemers, foto ronald den dekker -Maurice Kindt BRESKENS Muziekvereniging Breskens-Groede werkt aan verjon ging. In samenwer king met Oefening Baart Kunst (OBK) uit Hoofdplaat is een Muziekkids- groep opgericht. Op het nieuwjaars concert van de mu ziekvereniging, zon dag, laten de Mu ziekkids voor het eerst van zich horen. Het concert is vanaf 14.30 uur in de Samen Op Werk-kerk aan de Dorpsstraat in Breskens. Toegang vijf euro, tot en met twaalf jaar gratis. IJZENDIJKE De eerste pubquiz in café La Porte d'Or in IJzendijke aanstaande zondag vanaf 15.00 uur is bij voorbaat al een succes. Het maxi maal aantal teams -vijftien stuks met vier of vijf deelne mers- is inmiddels bereikt. De quiz staat onder leiding AXEL Gregoriuscentrum, 19.00 uur: Jeugd soos Downtown; De Halle, 20.00 uur: Voorstelling The Godmother door to neelvereniging St.Jan ten Steene CLINGE Zaal Malpertuus, 13.30 uur: Prijskaar ten HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Gezel schapsdansen HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; Grote Markt, 19.30 uur: Hulst by Light-run over verschillende af standen 5,4 en 9,1 kilometer KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; Binnendeur, 13.00 uur: Bingo SAS VAN GENT De Statie, 18.45 uur: Jeugdschaken; Bibliotheek, 10.15-10.45 uur: Baby voorlees half uurtje SINT-JANSTEEN De Warande, 19.00 uur: Jeugdsoos SLUIS Grote Markt, 08.00- 16.00 uur: Food- markt; De Keure, 19.30 uur: Ruilavond, met vei ling om 20.30 uur SLUISKIL 't Meulengat, 13.30 uur: Biljarten TERNEUZEN Winkelcentrum Zuidpolder, 08.30- 16.00 uur: Week- van Maartje Tim- mers en Karlijn de Splenter. TERNEUZEN Carla Maffioletti (foto), die ruim tien jaar als soprano optrad met violist André Rieu en zijn Johan Strauss Or kest, doet van avond, vrijdag, het Scheldetheater in Terneuzen aan. De zangeres van Brazi liaans-Italiaanse af komst is bezig met een solotournee door Nederland en België. Aanvang om 20.00 uur, entree 27,50 euro. markt; De Veste, 13.00 uur: Soos; 19.00 uur: Culturele avond met One Man Accordeon Octet olv Johan de Witte en met zan ger Martie van Langevelde; Scheldetheater, 20.00 uur: Rieu-so- praan Carla Maffio letti met A Dream; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo; Poppodium De PIT, in de avond: The Small Things; Hampshire Chur chill Hotel, Chur- chilllaan 700, 13.00-16.00 uur: Taxatie van oude boeken, foto's an sichtkaarten en al bums door Arie Molendijk, toegang vijf euro LINTJE IN DE LUNCHPAUZE OOSTBURG Perkash Bechai werd gistermiddag op zijn werk verrast door burgemeester Peter Cammaert van de gemeente Sluis. Bechai, werkzaam als conciërge bij het Zwin College in Oostburg, kreeg een lintje opgespeld. Hij kreeg de Koninklijke Onderscheiding voor zijn verdiensten als lid van Veiligheidsregio Zeeland, waar hij afscheid van neemt. Ruim 31 jaar zat Bechai bij de vrijwillige brandweer in de gemeente Sluis. Hij stond binnen het korps bekend als een betrokken en hardwerkende collega, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66