ML, ■■A s w Op grote hoogte f 'f' i 6 ÜO Allemaal leuk en aardig dat knusse, winterse gevoel beleven in de eigen huiskamer. Maar je wil ook in dit weer wel eens de tuin in. Een warme muts is dan een must. Je oren zullen je dankbaar zijn. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: het plafond schilderen. UI lil 1. Gestreept I Es 4. Luipaard IIfee M' M:®: 3. Patches DE KLUSVROUW Doe alsof je je benen waxt Muurvuller voor een glad effect vrijdag 20 januari 2017 GO 38,50, Poederbaas 13,95, Dare2b 'fa; Wh "li .HOK wkm.™ Muts is een must .-'Vv 35, Mads Norgaard fA \%*l FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Vlak voordat ik mijn carrière als professionele klusvrouw begon, heb ik het huis van mijn moeder gerenoveerd. De op dracht: het hele huis van top tot teen schilderen en opnieuw stofferen. Vijftien jaar eerder trok ik hier een flap behang van de muur, omdat we het dan wel opnieuw móésten doen! Daar begon mijn liefhebberij voor klussen. Nadat mijn opa en oma waren overleden, trok ik hun vloerbedekking van de grond en legde die er bij ons thuis weer in. Ik kluste wat af in de huizen van vrienden en familie. Ik ben tig keer verhuisd en in mijn ogen viel er natuurlijk altijd wel wat te klussen. Jaren vol kluswerk ver streken, in de avonduren en weekenden. Toen ik aan het huis van mijn moe der werkte, fietste ik drie maanden lang uit mijn kantoorbaan naar haar toe. Zij kookte voor mij en daarna ging ik aan de slag. Of ik er niet moe van werd? Nee, ik laadde juist op van mijn uitputtende kantoorbaan. Ik kreeg er energie van. Behalve dan misschien van mijn eerste echte grote tegenvaller De plafonds moesten ge sausd. Toen ik mijn roller erop zette, bladderde de oude laag af. Wat een nachtmerrie! Hoe moest ik hier nu in vredesnaam mee verder? Kijk of de ondergrond bladdert. Gebruik een stuk schilderstape met gemiddelde kleefkracht, bijvoorbeeld de witte rol. Plak een stuk op het te schilderen oppervlak en trek hem er in één ruk af. Alsof je je benen waxt. Test op meerdere plekken, vooral bij scheuren in de huidige laag. Bladdert de boel inder daad af? Verwijder los zittende delen. Zorg dan met muurvuller voor een gladde ondergrond. Als je gaat rollen, kan het zijn dat er nog meer af komt, omdat de oude laag vochtig wordt en dan gemakkelijker los laat. Dan moet je helaas weer met muurvuller aan de slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47