3 Abstract behangetje Bubbels komen uit de kraan Voor dierenvrienden een plek om te koken, op de bank te hangen en te relaxen. Ik heb het ap partement in Hong Kong ingericht met spullen die ik fijn vind, ik heb fo to's aan de koelkast gehangen en ik zet bloemen neer als we er zijn, maar toch voelt het appartement daar meer aan als een huis dan een thuis. Thuis is in Utrecht." Daar woont Diana - samen met vriend en dochter - in een ruim ap partement, vlakbij het centrum. „Soms logeren er vrienden in ons huis als we er niet zijn, maar meestal is het leeg als we in Hong Kong zijn. Ik heb eraan gedacht om het onder te Toen we nog geen oppas hadden, is ons hele huis in Paramaribo leeggeroofd verhuren of te verhuren via Airbnb, maar ik vind dat toch te veel gedoe. Nu hebben we de vrijheid om weg te gaan wanneer we willen en thuis te komen wanneer we willen, zonder dat je met de pech kan zitten dat het huis verhuurd is." Vanaf dit jaar zal er minder heen en weer worden gereisd. Paisis' doch ter Zoë Cat wordt binnenkort 4 jaar. „We willen dat ze in Nederland naar school gaat. Ik geloof dat kinderen hier een leukere en normalere jeugd hebben." Ze beseft wat voor geluk ze heeft. „Ik heb er een hele nieuwe vrienden groep bij gekregen en doordat we zo dicht bij China en Tokio zitten, vlie gen we daar wel eens heen voor een kleine vakantie. Eigenlijk net zoals je hier een weekend naar Berlijn zou gaan. Wie kan dat nou doen? Die mix maakt het leuk: het beste van beide werelden." Suriname Ook Gerard Slingerland (70) en zijn vrouw Mariene (71) zijn verbonden met twee plekken op de wereld: Suri name en Nederland. „Elk jaar over winteren we in Paramaribo", vertelt Gerard. „Vijfenhalfjaar geleden leer den we elkaar kennen. We zijn vlot getrouwd en sindsdien wonen we op deze manier. Mariene is verknocht aan haar Suriname. Of zoals ze het liefkozend zegt: Su. En ik vind het ook heerlijk daar. De natuur is prach tig, we hebben een uitgebreide vrien denkring en het klimaat trekt. Het is zo fijn om die warmte te voelen. En als het regent sta je onder een warme douche." Post In Haarlem huren Gerard en Mariene een seniorenwoning. Als ze er niet zijn, houden de buren een oogje in het zeil. Ze regelen de post en geven de planten water. In Suriname heb ben ze een vrijstaande woning op ei gen grond. Boven in het huis woont achterfamilie van Mariene en zelf ge bruiken ze de benedenverdieping. Drie jaar geleden hadden ze wel dikke pech. „We hadden toen nog geen oppas voor het huis in Suri name, toen is alles leeggeroofd. Van de pannen in de keuken tot de schil derijen aan de muur. Er stond alleen nog een stoel in de woonkamer. Ze hebben zelfs alle koperen leidingen meegenomen. De buren kregen pas in de gaten dat er iets aan de hand was toen de tuin blank stond. Dat kwam doordat ze alle leidingen had den meegenomen. Dat was heel hef tig om mee te maken. Vanaf toen hebben we ook besloten dat er altijd iemand aanwezig moet zijn als we in Nederland verblijven." Vissen Het leven op twee plekken is kost baar voor het echtpaar Slingerland. „We hebben een klein pensioen, dus we moeten soms de eindjes aan el kaar vastknopen. Verhuren voor ex tra inkomsten is niet echt een optie. We vinden het niet prettig dat men sen dan in onze privéspullen komen te zitten. Maar we redden het en we vinden het zo heerlijk om in Suri name te zijn, dat we het niet zouden kunnen missen. Ik ga daar graag vis sen met vrienden - een mengelmoes van Creolen, Javanen, Chinezen en Hindoestanen. Ik ben de enige bleek scheet. En de natuur is werkelijk prachtig. In onze tuin zitten tiental len verschillende vogeltjes." Overwinteren vinden Gerard en Mariene heerlijk, maar ze vinden het ook fijn om in Nederland bij de kin deren te zijn. Gerard: „Beiden heb ben we onze kinderen hier wonen en het is fijn dat we hen en de kleinkin deren kunnen zien. Daarbij is het in Nederland ook wat beter geregeld qua gezondheidszorg. Nu we wat ou der worden, beginnen ook de kwaal tjes. We zijn afgelopen maanden be hoorlijk ziek geweest. We moeten de komende tijd even aankijken hoe het met onze gezondheid gaat, maar zo gauw we kunnen gaan we naar Suri name toe. Het is een eldorado." buiten de EU, dan moet je soms twee verzekeringen nemen. Wat prijzig is. We krijgen verschillende verhalen te horen van de respondenten. De ko mende tijd onderzoeken we wat het juiste antwoord is. Waarschijnlijk kunnen we later dit jaar de eerste re sultaten presenteren." In Hong Kong huurt Diana Paisis een klein appartement op de zevende verdieping van een flat in een van de drukste wijken van de stad, met veel restaurantjes en winkeltjes. „We de len het huis met Jos, onze compag non, maar omdat we elkaar afwisse len, zitten we er bijna nooit tegelijk. Huren is voordeliger dan altijd in een hotel overnachten. En zo heb je toch vrijdag 20 januari 2017 GO Gerard Slingerland Diana Paisis heeft erover gedacht haar Utrechtse huis onder te verhuren, maar vindt het toch te veel gedoe. FOTO'S SHODYCAREM AN Het patroon van dit behang, dat de naam 'Prince Char les' heeft, bestaat uit een scala aan ab stracte lijnen en pa tronen, die doen den ken aan een cactus. g&KlMi Allessandro Pollio liet zich bij het ontwerpen van dit behang voor Graham Brown (30 euro per rol) inspireren door de natuur. Het design is afgedrukt met een metallic inkt. Ben je ook helemaal klaar met het zeulen van zware en dure flessen mineraalwa ter uit de super markt? Dan is de Grohe Blue Home (te koop vanaf 1349 euro) een duur zaam alternatief. Het is een keuken kraan voor thuis waaruit je gekoeld, gefilterd én (licht) bruisend water kunt halen, door simpel weg op de juiste knop op de hand greep te drukken. Heb je al een mooie kraan in de keuken die je niet weg wil doen? De Mono variant past er naast. Meer weten? Kijk dan op grohe.nl Ben je beste vriendjes met je huisdier? Ga dan next level en laat dat met een sieraad aan de buitenwereld zien. Eco dierenwinkel EK04petz presenteert Friendshipcollars: halsbanden voor hond of kat, die per fect matchen met een armband voor jou. De sets zijn er vanaf 23 euro met allerlei kleu- ren en prints. Er zijn ook bijpassende rie- men te koop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44