tje eikaars psychiaters geworden' 9 De kans was zo klein dat één van ons er kampioen zou worden." Pe ter: „En dan om vijf uur lekker naar de Chinees, dachten we." Maar het liep allemaal heel an ders. Jan-Kees: „In de halve finale zat ik opeens met Jaco aan tafel. Ik begon supergoed in die partij, maar het lukte net niet. Maar één van ons moest natuurlijk wel die finale ha len. Als ik het niet was, moest Jaco het maar worden." En zo gebeurde het ook. In die finale pakte Moelker de titel. Of dat op 4 februari weer gaat lukken, betwijfelt Moelker ten zeerste. „Ze kennen je nu." Vorig jaar kon hij zich nog van de domme houden, dit jaar komt de Kapelle- naar daar niet mee weg. „Als ze met z'n tweeën aan tafel proberen mij klein te krijgen dan ben ik kans loos." PZC ONLINE de dode koe in het water, dat vin den ze wel heftige beelden. Ze knikken, natuurlijk hebben ze wel eens bunkers gezien. Als ze naar het strand fietsen bij Dishoek of bij Vlissingen komen ze er tegen. De binnenkant hebben ze nog nooit gezien. Die gelegenheid krijgen ze nu, ze mogen met hun klas een kijkje nemen in de oude communi catiebunker op Park Toorenvliedt. Samen kijken door een schietgat, da's best speciaal. Nora: „Wij wonen in Middelburg in een heel oud huis, waar bommen zijn gevallen. Mijn vader vertelde dat het in de oorlog helemaal onder water heeft gestaan. Dat was wel bijzonder om in de film te zien." Shemarian: „Elet strand zag er vroe ger hetzelfde uit als nu. Ik herkende dere tijden pauze, Shemarian en Nora hebben nooit met hen ge praat. Dat het hier in Zeeland op nieuw oorlog kan worden en ze zelf zouden moeten vluchten, kunnen ze zich niet voorstellen. Hoewel, de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump vertrouwen ze niet. Hij zal misschien niet meteen voor een wereldoorlog zorgen, maar je weet het nooit. Shemarian: „Als ik alleen al zijn gezicht zie, dan denk ik aan alle boze dingen die hij zegt. Die ogen van hem" Nora: „Als ik Trump zie denk ik heel erg: rot op. Ik vind het echt een klote man, als ik dat mag zeggen." Als de politie je aanhoudt, werk ie gewoon mee. Schuldig of on schuldig. Wat los je op met te genstribbe len? Je verliest altijd. #oeps- eenmening Vlissingen en Domburg in de film. Nee, mijn ouders vertelden niet over de oorlog. Zij komen uit Ghana. Daar is al een paar jaar geen oorlog. Ik ben er twee keer op va kantie geweest, in Accra hebben de mensen het goed." Nora heeft gehoord dat mensen in de oorlog suikerbieten aten. Dat soort verhalen vindt ze interessant, voor de rest houdt ze helemaal niet van het vak geschiedenis. Shema rian duikt misschien iets liever in het verleden, zeker als het over sla vernij gaat: „Hoe mensen vroeger tegen de donkeren hebben gedaan, afschuwelijk. Daar wil ik dan best meer over weten." Er zijn een tijd lang Syrische vluchtelingenkinderen op hun school geweest. Die hadden op an- Mocht gen voor dit NK vroegtijdig eindi- de vier vrienden, dan is er nog geen man over boord. Jaco: „We hebben na melijk ook nog ons ei gen kampioenschap." Sinds 2013 maakt het viertal jaarlijks een tripje, waarbij ze ook over de lands grenzen gaan. De eerste keer was naar Engeland. „Toen zijn we op de boot naar Huil gegaan en hebben daar een wedstrijd gehouden." Na Huil volgden Amsterdam, Antwerpen en Brugge. j*d Jaco en Jeroen wonnen allebei twee keer. „We noemen dat ons Euro pees kampioenschap. Met een echte beker." Dus titelloos blijft het viertal niet dit jaar. Als het in Amsterdam niet lukt, pakken ze later toch weer gewoon de 'Euro pese' titel. Meedoen aan het NK Risk? Geef je op via www.nkrisk.nl. vrijdag 20 januari 2017 De vier Riskers tijdens de trai ning. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN UW REACTIE Kamperen in de winter? Je moet ervan houden, zo blijkt ook uit de reacties op de PZC.nl en Facebook. „Wij gaan al ruim 15 jaar met kerst en oud en nieuw kamperen bij de Roompot in Kamperland", zegt Peter Hanrath. „Het is erg gezel lig ook al hebben wij wel 's een flink pak sneeuw gehad of een keer vorst van -13 graden. Maar als je de spullen goed voor el kaar hebt, is er niks aan de hand." Sacha van der Veer zegt: „Ik herken hetook ooit in slechte tijd uit mijn nachtdienst naar de cara van gemoeten terwijl het vroor...respect als je dat vrijwillig doet." 3 Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie :er, da's best speciaal De film over de Atlantikwall wordt behalve op scholen ook vertoond in museumbunkers, en kele musea en informatiecentra. TWITTER Jochem Myjer @jochemmyjer Onenigheid in een bus in Tilburg over het eten van een broodje resulteerde woensdag in een arrestatie van een 25-jarige man waarbij dertien agenten nodig waren. Op sociale media was er kritiek over het hardhandige optreden van de agenten. Sommigen noemden het onnodig. ONLINE TOP 5 1. Gespecialiseerd team in gezet om persoon te red den uit pand in Terneuzen 2. Boer koning te rijk met vorst 3. 'Koud? Kamperen is al tijd schitterend' 4. Laat deze jongens maar boeren 5. 'Dode in Schelde-Rijnka- naal zat in crimineel circuit'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37