Reddingsoperaties op hoog niveau ii Rechter oordeelt mild over man die seks had met minderjarige Verdachte rellen naar huis Water- 4 water iv specialist P Het Rope Rescue Team vraagt veel van de mensen, maar ze doen het met hart en ziel niet veilig genoeg was om veel hulp verleners op de bovenverdieping te la ten werken. „Uiteindelijk hebben we de brancard met stuurtouwen naar be neden gekregen", zegt Sparreboom. Het team telt twaalf mensen. „Die komen uit verschillende disciplines. Het zijn niet alleen brandweervrijwil- ligers, maar ook mensen die normaal bij ambulancedienst of politie werk zaam zijn. Die expertise is zeer wel kom, want als we als eerste hulpverle ner arriveren, willen we als het nodig is bijvoorbeeld ook ter plekke medi sche zorg kunnen verlenen." De RRT'ers volgen een intensieve opleiding. „Daarnaast bieden we elke week een oefenavond aan. Alle team leden zijn verplicht minimaal 25 oe fenavonden op jaarbasis te volgen. Dat is een serieuze inspanning. Het vraagt veel van de mensen, maar ze doen het met hart en ziel." Omdat ze maar beperkt echt nodig zijn, is elke inzet bijzonder, zegt Spar reboom. „Onze mensen willen erbij zijn. Dat stralen ze ook uit. Het gaat na tuurlijk om situaties met ellende, maar tegelijk wil je ook je kennis kunnen in zetten." In de lokale politiek wordt de nood zaak van het RRT soms ter discussie gesteld, juist omdat het niet vaak in ac tie hoeft te komen. Sparreboom kent die geluiden. „Ik sta er natuurlijk ge kleurd in, maar het is kortzichtig om te zeggen: we kunnen die teams wel op heffen. Dat kan ertoe leiden dat we een probleem niet kunnen oplossen of pas na heel veel tijd. Dan ben je mogelijk niet meer bezig een slachtoffer te red den, maar te bergen." Er zijn vier RRT's in Nederland. Een ervan heeft Terneuzen als uitvalsbasis en bestrijkt heel Zeeland en het deel van West-Brabant tot de A16 bij Breda. „We worden gemiddeld vijf a zes keer per jaar ingezet", zegt ploegleider Mar tin Sparreboom. Het RRT bestaat sinds 2008, aldus Sparreboom. Het team is opgericht om calamiteiten het hoofd te bieden op grote hoogten of moeilijk bereikbare locaties. Denk aan: windturbines, hoogspanningsmasten, kerktorens, kelders, sluizencomplexen en tanks en silo's op industriële terreinen. Maar ook bijvoorbeeld de plek voor delta vliegers in de duinen bij Zoutelande. „Daar komen we toch wel één keer per jaar." Touwsystemen Het Rope Rescue Team werkt - de naam zegt het al - met allerlei soorten touwsystemen. Vaak worden ingeni euze constructies gemaakt om slacht offers te kunnen vervoeren. Woens dagavond was de inzet in Terneuzen nodig omdat de hoogwerker niet goed bij het huis kon komen en de situatie Gouden BceJyes Deel 11: De tuinman en de fakir 8 710114 003423 De Middelburgse rechtbank is heel wat milder voor een 22-jarige inwoner van de gemeente Hulst dan het Openbaar Ministerie. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog een celstraf van twaalf maanden waarvan vier voorwaardelijk tegen de man. De rechters beslisten gisteren dat hij een celstraf van 90 dagen krijgt waarvan 36 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man is volgens de rechtbank schuldig omdat hij twee jaar gele den seks had met een meisje van dertien. De straf is veel lager dan de eis van de officier omdat hij meer dan twee jaar op zijn be rechting moest wachten. Volgens de rechters heeft hij daarom recht op een strafkorting. Daarnaast stond hij nooit eerder terecht voor een zedenmisdrijf. En de recht bank vindt het ook heel belangrijk dat de seks vrijwillig gebeurde. Twee weken geleden vertelde de man dat hij het meisje ont moette tijdens een feestje nabij Goes, dat haar familie zag dat ze intiem waren en dat zelfs haar moeder hem niet waarschuwde dat ze destijds nog maar dertien was. Hij zei ook dat het initiatief tot seks van haar uitging en dat hij het contact met haar direct verbrak toen hij hoorde hoe oud ze daad werkelijk was. Toen hij haar op het feestje zag dacht hij dat ze zeventien of acht tien jaar oud was. Tijdens de rechtszaak kwam ook aan de orde dat de moeder en het meisje niet wilden dat de inwoner van Hulst werd vervolgd. Het Openbaar Ministerie heeft weer een verdachte van de Nieuwjaarsrellen in Vlissingen la ten gaan. Het is een 19-jarige inwoner van Vlissingen. Hij was vorige week aangehouden omdat hij be trokken zou zijn bij de rellen in Vlissingen tijdens de jaarwisse ling. Deze man meldde zichzelf omdat de politie vorige week maandag bij hem aan de deur was geweest maar hem niet thuis trof. Die dag werden ook vijf anderen aangehouden. Volgens woordvoerder Elke Kool van het Openbaar Ministerie blijft de jongeman wel verdachte van betrokkenheid bij die rellen. Tot nu toe zit nog een verdachte vast. Het gaat om een 34-jarige Vlissinger die verdacht wordt van onder meer brandstichting. De rechtbank besliste begin deze week dat hij nog veertien dagen vast mag worden gehouden. Het onderzoek naar de rellen is nog steeds in volle gang. Meer aanhoudingen worden niet uitge sloten. £nj oq lAMfór! vrijdag 20 januari 2017 PC -Martin Sparreboom, ploegleider Ze zijn verantwoordelijk voor bij zondere reddingsoperaties: het Rope Rescue Team (RRT). Woens dagavond kwamen ze weer in actie, bij een bouwvallig pand in de 1e Verbindingsstraat in Terneuzen. Daar wisten ze een persoon, die medische hulp nodig had, op vei lige wijze uit het huis te krijgen. Rolf Bosboom Terneuzen Een 'gewonde' wordt gered tijdens een oefening in Terneuzen. 'JJeG/kting O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Plantage, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant Deze bon is geldig t/m 27 januari Een inwoner van de gemeente Hulst is veroordeeld tot een celstraf van 90 dagen waarvan 36 voorwaardelijk, omdat hij seks had met een minderjarig meisje. De straf is aanmerkelijk lager dan de eis van het Open baar Ministerie. Emile Calon Middelburg Emile Calon Vlissingen Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32