wittersDinses A A bM I Zeehondenpup kruipt dijk over Veiligheidsregio geeft rapporten over directeur niet vrij i 2 MAAN LEO Column In de papieren krant hebben de koppen niet zo veel verbeel dingskracht. De foto geeft vaak al weg waar het stuk over gaat, en anders doen de eerste zinnen van het artikel dat wel. Maar op Twit ter zijn de koppen losgezongen van de werkelijkheid. Je moet op de link klikken om te weten waar het artikel over gaat. In de paar se conden voordat je de link opent, verkeer je in een zalig vagevuur. Dan kun je vrijuit fantaseren over de portee van deze wonderlijke wirwar van woorden. Vandaag neem ik u mee in mijn hersenspinsels. Miljoenen euro stormschade én ruzie aan de Vlaamse kust. Er zijn zinnen die net zo veel beelden en emoties oproepen als een hele roman. Deze kop komt in de buurt. Je ziet ze zitten, de Vla mingen met hun natte voeten ter wijl ze elkaar voor rotte vis uitma ken. Nee, bij deze titel hoefje niet eens door te klikken. Gemis van Ringrijder wordt beschamend. Ook deze spreekt tot de verbeelding. Als ik net doe of ik niet weet dat de Ringrijder een standbeeld is, dan is dit een verrukkelijk melodrama tisch verhaal. De jonge ringrijder met zijn oranje sjerp mist zijn ge liefde zo vreselijk dat hij het hele dorp bij elkaar jammert. Zijn ge mis wordt beschamend... Oefening oliebestrijding in de Put. Ook deze is voor veel interpretaties vatbaar. Gaat het om de bestrijding van de afgrijselijke geur van frituurvet? Om het tegengaan van overmatig ingevette dames op het strand? Of moeten we minder oliefolie ge bruiken? En dan het prachtige 'in de Put'. Het is dat de hoofdletter verklapt dat het om een plaatsaan duiding gaat, want anders zou je kunnen vermoeden dat de bestrij ding met hevige tegenslag te kam pen heeft. Geen water in grote delen Zierikzee. Oké, die is een beetje flauw. Maar als er in de stad met de welluidende naam ZierikZEE geen water is.nou ja, u snapt 'm wel, hé? Erzijn zinnen die net zo veel beelden en emoties oproepen als een hele roman DESTELLING Vandaag: Ik let niet op mijn gewicht Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters tie VANfcAA© IS HET fcAM ZOVER Tibbits hoogleraar mensenrechten Hoogerland beklimt Mont Ventoux voor ALS Voorstelling Violetta Lazin afgelast 'Ik ben even wat later, ik ben aan het babysitten' appte Rob Swenne naar zijn collega's van camping Anna Friso in Kamperland. Hij fietste woensdagochtend naar zijn werk en zag wat langs de kant van de weg liggen. „Het was rond half acht, nog een beetje schemerig. Ik kon niet gelijk zien wat het was." Hij dacht eerst aan een haas en toen hij dichterbij kwam aan een hond of een vos. „Maar toen zag ik dat het een zeehond was en dacht 'hee vriend, jij hoort hier niet'. Maar ja, wat doe je dan? Dus ik ben even gaan googelen." Hij waarschuwde zeehondenop vang A Seal in Stellendam. „Ze vroegen of ik er even bij wilde blij ven staan omdat hij op de weg lag. Dat heb ik gedaan want anders kan hij zo maar aangereden worden door een auto." De zeehondenpup is waarschijnlijk tijdens de storm en het springtij van een zandplaat gespoeld. Dat het dier vervolgens de dijk over kruipt, is volgens Jaap van der Hiele van EHBZ (eerste huJp bij zeezoogdieren) niet uit zonderlijk omdat grijze zeehonden echte kruipers zijn. „Deze heeft waarschijnlijk een plekje gezocht om beschut en uit de wind te kun nen liggen." De pup was ondervoed en ver zwakt en is naar de opvang in Stel lendam gebracht om aan te ster ken. Het is nu de tijd van het jaar dat de vetgemeste pups van grijze zee honden op eigen benen komen te staan. Meestal gaat dat goed, maar De zeehondenpup is waarschijnlijk tijdens de storm van een zandplaat gespoeld soms gebeurt er iets (zoals een storm) waardoor ze te weinig te eten hebben gehad en verzwak ken. De gevonden pup heet Sem en wordt waarschijnlijk geadopteerd door de samenwerkende Ooster- scheldecampings. Volgens het VRZ-bestuur is het rapport Demmers 'een document bestemd voor intern beraad'. „Het rapport van de Commissie Dem mers bestaat uitsluitend uit een op tekening van hetgeen is gemeld door de personen die de commissie heeft gehoord, zonder dat deze op tekening een feitelijke grondslag kent en zonder dat er hoor- en we derhoor is toegepast. De inhoud van het rapport is daarmee naar de mening van het bestuur dusdanig beschadigend en grijpt dusdanig in in de persoonlijke levenssfeer van de algemeen directeur, dat het be lang van eerbiediging van de per soonlijke levenssfeer prevaleert bo ven dat van openbaarmaking van de informatie." Voor het rapport van E&Y geldt hetzelfde, aldus het VRZ-bestuur. De verzoeken om openbaarma king kwamen van het Reimers- waalse raadslid Marien Weststrate, twee particulieren en de stichting LAKA (documentatie- en onder zoekscentrum kernenergie). Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (ssTerneuzen) wil dat bur gemeesterjan Lonink, in navolging van burgemeester Harald Berg- mann van Middelburg, erkent dat er fouten zijn gemaakt rond de di- recteursaffaire. Lonink is voorzitter van de VRZ. Freeke stelt dit in schriftelijke vragen aan B en W. Het stilzwijgen over 'de VRZ-beerput' heeft vol gens hem lang genoeg geduurd. Hij prijst Bergmann voor de deze week in de Middelburgse gemeenteraad getoonde openheid. 'De VRZ-beer- put' draait om een onderzoek naar het functioneren van directeur Ruijs. Het VRZ-bestuur, bestaande uit alle Zeeuwse burgemeesters, hield dit geheim. Na publicaties in de PZC afgelo pen juni werd een waarnemend di recteur aangesteld en zit Ruijs thuis. Freeke wil ook weten of ze met ziekteverlof is of op non-actief is gesteld. Hij vreest de financiële gevolgen voor de VRZ 'en uiteinde lijk voor de Terneuzense belasting betaler'. vrijdag 20 januari 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Heerlijk, die kou! 873 reacties MIDDELBURG Felisa Tibbitts is aan Universiteit Utrecht be noemd tot eerste hoog leraar mensenrechtene- ducatie. Zij zal nauw sa menwerken met Univer sity College Roosevelt (UCR) in Middelburg, aangezien de vier vrijhe den van Roosevelt en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens pijlers van UCR zijn. In Middelburg wor den om de twee jaar de Four Freedoms Awards uitgereikt. De benoe ming van Tibbitts is mo gelijk gemaakt door de Unie van de Soroptimist- clubs in Nederland, Suri name en Curagao. LANGEWEEGJE Johnny Hoogerland stapt toch weer op de fiets. De in oktober gestopte voor malig Nederlands kampi oen beklimt op 8 juni in Frankrijk de Mont Ven toux. Dit keer niet in de Tour de France, maar tij dens Tour du ALS. Hoog erland daagt iedere wie- Ierliefhebber uit om met hem mee te fietsen en zo veel mogelijk geld in te zamelen voor onderzoek naar de spierziekte ALS. Informatie of aanmelden: www.tourduals.nl NW- EN ST. JOOSLAND Het optreden van Violetta Lazin dat vanavond in De Wegwijzer zou zijn, gaat niet door. De sopraan heeft wegens ziekte af gezegd. Na haar herstel wordt er gekeken voor een nieuwe datum voor het optreden 'My name is woman'. Deel 11: De tuinman en de fakir O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant Deze bon is geldig t/m 27 januari 8 710114 003423 Melita Lanting Kamperland Het bestuur van de Veiligheidsre gio Zeeland (VRZ) maakt de twee rapporten over directeur Gerrie Ruijs niet openbaar. Verzoeken om openbaarmaking van het rap port van de Commissie Demmers en het accountantsrapport van E&Y op grond van de WOB zijn af gewezen. Theo Gieie Harmen van der Werf Middelburg Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. foto huib de jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2