Vrienden van Amstel barst los WEET JIJ AL WAT HET IS? LUISTER EN RAAD HET GELUID 21 musc De shows verkopen uit voordat de artiesten bekend zijn gemaakt. Het publiek weet dat het goed zit. Op Vrienden van Amstel Live be geven de muzikanten zich buiten hun vaste sets. Ze brengen in Ahoy vaak versies van songs die ze daarmee een volkomen nieuwe betekenis geven. De uitvoeringen zijn hoe dan ook spectaculair. Zo opende de show gisteravond met een versie van Radar Love waarbij het slagwerkgedeelte was opgevoerd tot het niveau van een complete drumband. Acht drum mers, onder wie maestro Cesar Zuiderwijk die uit het plafond neerdaalde, lieten de 41 jaar oude hit klinken alsof hij net in de oefenruimte was geschreven. ■►Sterke muzikale staaltjes in een bruisend Ahoy Uiteraard, er ontgaat het pu bliek, dat in de loop van de avond onder steeds sterke invloed van het sponsorbier raakt, af en toe een nuance. Maar wie de gehele drie uur oplet, hoort tussen de gouwe ouwen sterke muzikale staaltjes. De Eurovisie-dubbelslag van de Common Linnets en Douwe Bob bijvoorbeeld. Calm after the Storm en Slow Down kre gen door hun samenzang nieuwe glans. Hetzelfde gold voor het fraai klein gehouden duet tussen Bart van der Weide (Racoon) en Matt Simons in Oceaan. Hoogtepunt in letterlijke zin was een Beatles-medley door VanVelzen, Racoon, Douwe Bob en Ilse DeLange, gezongen vanaf vier zwevende podia. De keuze om in het traditionele heldenblok geen plek te maken voor ons vorig jaar ontvallen legendes als David Bowie en Prince was opmerkelijk, maar wie DeLange haar aangrij pende versie van Yesterday hoorde zingen, vergaf dat snel. Volgend jaar telt de concertreeks veertien shows. Als ze uitverko pen, komen er 190.000 mensen naar Ahoy. Dit jaar blijft het bij negen stampvolle concerten. vW\v verzekering voor ons kind, dat niet in mijn buik groeit." Sophie en Xander lopen con stant tegen zulk regelwerk aan. „Als onze draagmoeder onze dochter op de wereld zet, ben ik officieel bij voorbeeld nog niet haar moeder, om maar even iets geks te noe men." Sophie doet dan ook een oproep aan de beleidsmakers om de wetgeving te versoepelen. Ze ziet haar dochter, die ze lief kozend Miss de Buisonjé noemt, daarom als een symbool van vrij heid. Al had ze haar dochter na tuurlijk het allerliefst gewoon zelf gedragen. „Hoewel ik elke dag besef hoe bijzonder het is dat wij op deze manier opnieuw ouders mogen worden, voelt het ook heel leeg. Wat ik het meest mis, is dat ik niet het allerleukste, warmste, gezelligste en prettigste gezelschap bij me heb. On the go. Zelfs als het even niet zo prettig is omdat hij of zij tegen je blaas of maag trapt. Zelfs dan kun je je geen beter gezelschap wensen. Omdat het jouw minimensje is waar je lek ker op zit te broe den." vrijdag 20 januari 2017 Sophie met zoontje Dex in 2012. Yesterday op een zwevend podium hoog boven het publiek, foto paul bergen Ilse DeLange zingt Yesterday i Vrienden van Amstel Live is een keurmerk geworden voor een bruisend feest met muzikaal vernuft én goed-humeur-garan- tie. Gisteravond begon de 19de editie van het muziekfeest. Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21