i r 17 Komend jaar wordt een experiment. Ik denk soms dat Trump zelf ook niet precies weet wat hij doet wij een sugar high noemen. Beleggers reageerden op de aankondiging van grote belastingverlagingen. Dat zegt nog niks over de uiteindelijke effecten", aldus een zichtbaar geïrriteerde Sum mers, omdat er blijkbaar een heel domme vraag wordt gesteld. „Inderdaad. Investeren in infrastructu rele werken zoals bruggen, wegen en vliegvelden is dringend nodig, want ze verkeren in erbarmelijke staat. Maar de manier waarop Trump dit aanpakt is schandalig. Hij geeft bedrijven 8o pro cent subsidie. Het overgrote deel van dat geld belandt bij grote bouwbedrij ven en commercieel interessante pro jecten. Maar daar heeft het grote pu bliek niets aan. We hebben nieuwe vliegvelden nodig. Commercieel inte ressante projecten komen toch wel van de grond, ook zonder subsidie. Wegge gooid geld dus en niet effectief." „Zijn belastingplannen zullen de één procent allerrijksten een veertien pro cent hoger besteedbaar inkomen geven. De middeninkomens daarentegen zien nauwelijks verbetering. De middenin komens die Trump in het zadel hielpen, gaan er dus niet op vooruit. Maar het wordt nog erger, want juist in het mid densegment zullen banen verdwijnen door zijn protectionisme." „Nee. Jullie media moeten beter oplet ten op wat er achter de schermen ge beurt. Trump creëert heel zichtbaar en kele tientallen banen, maar aan de ach terkant raken Amerikanen er door dit soort acties tienduizenden kwijt. Dat komt omdat Amerikaanse producten op de wereldmarkt verhandeld worden. Trump kan wetgeving aanpassen maar de economische wetten van vraag en aanbod gelden zelfs voor hem! „Om een voorbeeld te geven: toen Trump de muur bij Mexico aankon digde, daalde de Mexicaanse peso in waarde. Mexicaanse producten werden daardoor veel goedkoper op de wereld markt dan de vergelijkbare Ameri kaanse producten. Dat heeft de Mexica nen veel werk opgeleverd ten koste van Amerikaanse banen. Weer precies het tegenovergestelde van wat zijn bedoe ling was." „Mijn grootste zorg is niet eens wat er binnen Amerika gebeurt, maar daarbui ten. Als Trump zich terugtrekt uit alle internationale afspraken, gaat er een enorme stabiliserende kracht verloren. We komen dan in een wereld waarin grote politieke conflicten realistisch worden." „Zou kunnen, maar we weten het niet. Komend jaar zal in veel opzichten een volstrekt experiment zijn. Ook voor Trump wordt het lastig. Sinds zijn ver kiezing is het vertrouwen in hem aan het dalen. Ik denk soms dat hijzelf ook niet precies weet wat hij doet. De beste manier om zijn acties in te schatten is door acht te slaan op zijn eigen vier vuistregels. Die vuistregels lijkt hij han teren bij al zijn beslissingen: concrete acties zijn beter dan abstracte. 'Nu' is belangrijker dan 'straks'. Nationaal gaat voor internationaal, en tot slot: emoties zijn voor hem belangrijker dan feiten." vrijdag 20 januari 2017 'Trump zal meeste leed veroorzaken bij zij n eigen kiezers' Een van zijn grootste plannen is de mega-investering in infrastructuur. Daar pleit u toch al jaren voor? Wat vindt u van Trumps plannen om de belastingen te hervormen? Banen verdwijnen? Trump wil bedrij ven toch dwingen hun producten in Amerika te maken? Daarmee creëert hij toch juist banen? Wat is uw grootste zorg? Het zouden ook allemaal slechts dreigementen van Trump kunnen zijn. Venetië en Porec Italiaanse Bloemenrivièra en gegarandeerd vertrek Franse Cóte d'Azur incl. ontbijt en diner va 669 gegarandeerd vertrek va 659 10 dagen oad.nl/BEHR06 5HÜ V 10 dagen oad.nl/BEIT06 <#m Inspirerend Toscane Florence Schilderachtig Gardameer gegarandeerd vertrek gegarandeerd vertrek incl. ontbijt en diner va 679 incl. ontbijt en diner va 599 10 dagen oad.nl/BEIT07 Z&Bê 10 dagen oad.nl/BEIT04 ïSi Boek nu op oad.nl/pzc C 0547 28 44 88 (ma-zo) of ea naar uw reisbureau «$joad.niM;orwaarden kas*. VI Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. vP' U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17