i* EUWS 11 Donald Trump is vanaf vandaag de machtigste man van de wereld. Hij zet de wereld op zijn kop, hoor je wel eens. De in Amerika veel verkochte horror-schrijver Thomas Olde Heuvelt laat zijn fantasie erop los. De grote C Klassiek gesneden jurken, stevige mantels, wollen pantalons. Melania heeft een voorkeur voor solide garderobestukken van door en door gevestigde mo denamen: Dior, Gucci, Louis Vuitton, Valentino en Chanel. Ze heeft een tic voor de tassen met de grote C. Héél hip is het dus allemaal niet, met af en toe een uitzondering. Met de witte jurk met pofmouwen van Servisch-Engelse ontwerper Roksanda oogstte ze in juli applaus. Decolleté Eva Jinek benadrukte het ooit eens: if you have it, flaunt it. Nou, Melania has it (cup D) en laat het bij ge paste gelegenheden ook gaarne zien. Ze houdt overi gens vol dat alles aan haar puur Sloveense natuur is. Het gebruikelijke verhaal van goede genen, gezond eten en blablabla. Feit is dat ze 46 is en volledig rim pelloos. ie dag stond de wereld op z'n kop. We wisten niet waarom het gebeurde. Sommigen van ons vroegen zich af of het aan ons lag. Of we tot de verkeerde goden had den gebeden of de ver keerde dingen hadden ge zegd. Maar dat was niet zo; de wereld stond al leen op z'n kop. Wetenschappers die het geluk hadden het voorval te overleven, zeiden dat de zwaarte kracht niet zozeer was verdwenen, maar zich als het ware had omgekeerd, alsof onze planeet in een kwinkslag al haar massa had verloren en door een kolossaal object werd omringd. Gelovi gen die de pech hadden het wonder te overle ven, zeiden dat het geven en nemen was en God nu eindelijk nam, na zoveel jaren gegeven te hebben. Maar er was geen kolossaal object, en door God genomen worden is een discutabel gegeven. Het gebeurde als een donderslag bij heldere hemel, juist na de inauguratie van de oude man op tv. Er was een moment, een magisch mo ment, waarop je ons allemaal halverwege onze woonkamers in de lucht kon zien zweven, on dersteboven in de houding van onze laatste be zigheid, koffiedrinkers koffiedrinkend uit om gekeerde kopjes koffie, verliefden zich vast klampend aan eikaars vallende lichaam, oude mannen graaiend naar afglijdende toupetjes, kinderen kraaiend en katten krijsend, allen om ringd door de asteroïden van onze bezittingen; 0, het was een moment van volmaakte waanzin, bevroren in de tijd. Toen begon het gekraak en gerinkel, het gebulder en geschreeuw. Een pan demonium was het. We kwakten tegen pla fonds en werden verpletterd onder het puin van ons oude leven. Schedels kraakten. Nekken bra ken. Baby's stuiterden. De meesten van ons stierven ter plekke of staken stuiptrekkend uit gaten in gipsplaten plafonds. Wij die overleef den lagen verbijsterd op inzakkende zolderin gen, het laatste beeld dat de tv ons had ingege ven voor altijd geëtst op ons netvlies: de oude blonde man met twee geheven vingers, die zei: 'So help me God.' Maar buiten was het altijd nog erger. Voor ie mand ook maar besefte dat de hemel niet langer boven, maar onder ons was, viel men pardoes van het aardoppervlak. Binnen de kortste keren was het luchtruim bezaaid met tuimelende po litici en buitelende critici, wapperende handels verdragen en klapperende lawsuits, spartelende immigranten en wentelende minderheden, boze blanke mannen en nooit gebouwde mu ren, loeiende sirenes en gloeiende kernkoppen in kleuren die de hemel in vuur en vlam zetten. Media-anchors onder portieken van televisie stations rollebolden tot ze tot stilstand kwamen op krakende afdakjes, staarden met holle ogen over de rand in peilloze diepten en dachten: Hebben wij dit gecreëerd? Zelfs het klimaat ver dween, en met het klimaat het klimaatverdrag, en men zou nooit weten welk van de twee nu eigenlijk eerder was geweest. Een mol die zijn neus uit de grond stak werd gegrepen door de zwaartekracht en een opspringende walvis zou nooit meer terug in zee landen. Moe van haar last schudde Moedertje Aarde al wat zij niet lan ger kon dulden van zich af. In een opwaartse stuwing viel het de dampkring in. Gevechts vliegtuigen, spionagesatellieten en ruimtestati ons verdwenen in het vacuüm en zelfs Vadertje Maan werd van ons weggeduwd. We zagen hem kleiner en kleiner worden, tot hij verdrietig zijn eigen baan om de zon trok. Hij zei niet eens vaarwel. En de oude man zelf? Die was alleen toen het gebeurde. Hij stond voor een spiegel in het Oval Office en deed eigenlijk niets. Hij las geen boek en hij keek geen tv. Hij stuurde zelfs geen tweet. Was de wereld op dat moment vergaan, dan had hij het niet gemerkt. Het enige wat hij probeerde was zijn stropdas vast te knopen, maar zijn han den trilden te hevig. De oude man wilde sterven. Meer dan ieder een was hij als de dood voor wat de toekomst in petto had. De grap was te ver doorgevoerd; het was zijn vloek geworden. Zo had hij het alle maal niet bedoeld. Hij voelde zich gedwongen naar buiten te gaan. Daarbuiten rezen hun eeuwige gejuich en geschreeuw en accolades en venijn als het nade rende gedreun van zich verzamelende krachten. Hij wist wat hij had beloofd op zijn eerste dag te doen; welke verdragen hij zou doorscheuren en welke executive orders hij zou tekenen. Maar nu het moment was aangebroken kon hij het niet opbrengen. Met grote open ogen staarde hij naar zijn spie gelbeeld. Hij fluisterde zijn smeekbede. Make. America. Great. Again. Auteur Thomas Olde Heuvelt (Nijmegen, 1983) studeerde Amerikanistiek. Hij schrijft thrillers, magisch realisme en horrorverhalen. Zijn roman HEX (Luitingh Sijthoff, 2016) verschijnt momenteel in negentien landen en werd door Stephen King 'briljant en volstrekt origineel'genoemd. Inauguratie is geïnspireerd op het korte verhaal The Day the World Turned Upside Down, waarmee Olde Heuvelt in 2015 de prestigieuze Amerikaanse Hugo Award won. Maagdelijk Of Melania een van die vele hooggeplaatste Claire Underwood-fans is, vertelt de geschiedenis niet. Maar ze hult zich sinds campagnetijd wel opval lend vaak in hetzelfde chique kleurenpalet als de fictieve presidentsvrouw/hoofdrolspeel ster uit Netflix-serie House of Cards. Ze draagt veel wit, bijvoorbeeld op die beroemde verkiezingsavond in november (een jumpsuit van Ralph Lauren). En zwart. En ijs- blauw, camel, beige. Wit zou trouwens ook een voor de hand liggende tint voor de inauguratie zijn. Strak Hillary had stevige heupen, Michelle een aanwezig achterste, en Eleanor Roosevelt een ferm postuur: dingetjes waar de ontwerpers toch even rekening mee moesten houden. Maar Melania, ex-model met ultiem zandlopersilhouet? Die komt met alles weg. Logisch dus dat ze zich vroeger op gala's zonder gêne in niks verhullende zijden gevalletjes hulde. Als (aan komende) First Lady houdt ze het graag bij strak, héél strak. Bijna alles wat ze aan heeft, zit zo'n beetje op haar lijf gelijmd. respectvol - maar kloeke voeten heeft de dame wel: maat 42. vrijdag 20 januari 2017 e Maagdelijk wit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11