INAUGURATIE DONALD TRUMP Wat draagt ze? En, vooral, van wie? Melania's inauguratie-jurk is al weken voer voor discussies in modekringen. De stijl van de nieuwe presidents-vrouw in zeven stappen ontleed. 10 lllllll Wonderlijk, misschien, maar in tijden dat Trumphaters en Trumpfans elkaar in de VS nog steeds op alle fronten in de ha ren vliegen, is zelfs dé outfit voer voor politiek debat. Of, preciezer: de twee outfits waarin Trumps pronte eega Melania tijdens die o, zo plechtige inauguratie overdag en 's avonds acte de présence gaat geven. Het begon allemaal met een statement van de Franse modeontwerper Sophie Theallet, dat ze nooit zaken zou willen doen met een stel dat zich van 'racistische en seksistische' retoriek bediende, en andere designers zo dwong stelling te nemen. Inmiddels zijn er hele sites vol geklad over wie er wel of niet voor de Trumps willen ontwerpen. Mare Jacobs niet, Tommy Hilfiger weer wel. En dan is er nog de netelige kwestie 'made in the USA'. Want kiest Melania op het moment suprème wel voor een ont werp van vaderlandse bodem? Ze likkebaardt van Pa- rij se haute couture, maar zou zich zomaar eens de woede van Trumps patriottistische achterban op de hals kunnen halen als ze ook dit keer in een Dior ver schijnt. Een ding is zeker: niemand weet wat ze kiest. De kleding blijft tot het laatste uur net zo geheim als de trouwjapon van prinses Kate of de inhuldigingsjurk van koningin Maxima. En neen, die vergelijking is geen majesteitsschennis, want bij gebrek aan ko ningshuis wordt het echtpaar vanaf vandaag de facto 'Amerikaanse royalty'. Valt er dan tevoren niks over Melania's voorkeur te zeggen? Zeker wel. De geboren Sloveense blijkt, sinds haar verschalking van Donald én diens creditcard, opmerkelijk consequent in haar kledingstijl. Michelle Obama droeg zowaar nog af en toe iets be taalbaars, van Gap of J. Crew. Net als koningin Maxima of prinses Kate ook wel eens bij Zara shop pen. Maar of we Melania ooit in een zuinig fashion statement zullen zien? Tot nu toe is alles uit haar schier oneindige inloopkast duur, duurder of peper duur. Het hele verhaal begint zo'n beetje bij duizend euro (voor dat zogenaamde simpele roze Gucci- bloesje bij het presidentiële debat) en zwenkt uit naar een ton: het prijs kaartje van de Dior-jurk waarin ze in 2005 met Trump trouwde. Uni Tot enkele jaren geleden wilde een van de rijkste vrouwen van de VS nog wel eens in een multi- kleurig niemendalletje op een van die vele glamour- feestjes in New York verschijnen, maar inmiddels lijkt ze zo'n beetje fobisch voor alles wat met prints, bloemen, en streepjes te maken heeft. Melania zweert bij effen, en nog eens effen, en hult zich zelfs het liefst van top tot teen in dezelfde kleur (met vaak beige hakken). Rode zool Snel vraagje. Wie is er langer, Trump of zijn vrouw? Ha, fout! Donald is 1,91 en Melania 'slechts' 1.80 meter. Dankzij haar onmetelijke collectie naaldhakken oogt ze op het podium ech ter vaak rijziger dan haar man. En als we hakken zeggen, zeggen we Louboutins. De nieuwe pre sidentsvrouw is verliefd op de beroemde Franse stiletto's met de herkenbare rode zool. (Instapmodel: circa 500 euro.) We mo gen het niet over schuiten hebben - niet vrijdag 20 januari 2017 llllllll Rode zool houdt van duur, duurder, peperduur Eefje Oomen Rotterdam/Washington

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10