WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 5 10 9 Een roeping was het niet, maar het leek Piter Goodijk uit Renesse vroeger prachtig om buschauffeur te zijn. En nog steeds als hij in een bus stapt, kriebelt het. Buschauffeur. Het is geen jeugddroom, maar meer dat ik altijd dacht: dat lijkt me nou leuk. Achter zo'n groot stuur, met al die mensen. Het is een heel so ciaal beroep. En het is concreet, daar houd ik van. Van huis uit werd ik gestimu leerd te studeren. Ik ging de op leiding theologie volgen om me te verdiepen in vragen omtrent God, omdat ik zelf ook allerlei vragen had. Dat boeide me vanaf het begin. Niets. Wel heeft het nog even ge speeld tijdens de periode dat ik pas toraal werker was in een Utrechtse volksbuurt. Toen nog niet duidelijk was of ik daarmee kon doorgaan, was er in Utrecht schreeuwende behoefte aan buschauffeurs. Ik dacht: dat doe ik. Maar toen kwam de financiering voor mijn baan toch nog rond. Jammer is een groot woord. Ik heb pas sinds kort een auto, ik ben een echte OV-man. En als ik in een bus stap, denk ik nog altijd: dat zou toch leuk zijn, als bijbaantje. Het kriebelt echt nog wel. Ik ben dominee in Renesse en Noordwelle. Twee dorpen met maar één kerk, waar iedereen wel kom is en waar dus ook mensen uit allerlei stromingen komen. Ik doe mijn werk met veel vol doening en toewijding. Ik ben iemand die zoekt naar zingeving, en dan word ik er nog voor betaald ook. Dat is toch eigenlijk te gek. Uit begeleiding bij uitvaarten. In de gesprekken met familie komt mijn beroep het mooist uit de verf. Ik doe mijn werk met veel liefde, maar het is ook zwaar. En soms ook frustrerend, als er op zon dag maar een handjevol mensen in de kerk zit. Dus ik sluit niet uit dat ik volgend jaar stop en buschauffeur word. Al moet ik dan nog wel even mijn groot rijbewijs halen. - donderdag 19 januari 2017 PC Sturend door het leven Wendy Wagenmakers Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? A Piter Goodijk achter het stuur van een bus. Hij sluit niet uit dat hij alsnog buschauffeur wordt, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37