Eindelijk I Vrienden van Amstel Live Wet wordt creatief toegepast met één dag cel Uit S Thuis l-W RS Walcheren Racoon en Matt Simons gaan met elkaar in duet Leven na Rieu Vorig jaar is 622 keer een taakstraf opgelegd in combinatie met één dag cel. In 2012 - het jaar waarin het taakstrafverbod werd ingevoerd - gebeurde dat nog maar 83 keer. Dat blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij de Raad voor de rechtspraak. Het taakstrafverbod schrijft voor dat ernstige delicten en zedenza ken in principe niet met een taak straf mogen worden afgedaan. Het verbod geldt ook voor lichtere za ken als een veroordeelde in de vijf jaar ervoor al een taakstraf kreeg voor hetzelfde delict. Rechters kunnen het verbod omzeilen: ze mogen wél een taak straf opleggen in combinatie met een onvoorwaardelijke gevange nisstraf. Dat gebeurde recent onder meer in de Valkenburgse zeden zaak. 23 mannen die betaalden voor seks met een minderjarig meisje kregen een taakstraf en één dag cel. Tot woede van het OM, dat hoge gevangenisstraffen had ge ëist. „De escape om slechts één dag cel te geven wordt nu op grote schaal gebruikt", zegt Henny Sac- kers, hoogleraar sanctierecht aan de Radboud Universiteit Nijme gen. „Het verbaast mij niet. Rech ters hebben zich flink verzet tegen de invoering van het taakstrafver bod. Ze houden zich op deze ma nier keurig aan de wet." CDA-Ka- merlid Madeleine van Toorenburg is het daar totaal niet mee eens. „Te veel rechters lijken de wet nu naast zich neer te leggen. Dit ondermijnt het rechtsgevoel van slachtoffers." Rechter Elianne van Rens noemt het 'jammer' dat het taakstrafver bod is ingevoerd. Ze vindt een taakstraf soms gepaster dan een celstraf. P7 WÊÊKÊÊÊÊÊjÊÊgf^ Lynn (4) ontdekt het natuurijs ps Boeren blij met vorstzeeland 1 Spanning loopt op bij ijsclub zeeland2 Kamperen in de winterzeeland 2 Niels Mesu baalt van gemiste kans in eerste natuurijsmarathon zeeland 12 Kras.nl/actie of bel 0900-9697 Nieuwsmedia It c? winter Air- -a, VAwi Rechter omzeilt taakstrafverbod Rechters omzeilen steeds vaker het verbod om een taakstraf op te leggen aan gewelds- en ze dendelinquenten. Dat doen ze door een taakstraf in combinatie met één dag cel te geven. De dag cel wordt vaak niet uitgeze ten. Raynond Boere Peter Winterman Den Haag Zie kras.nl/actievoorwaarden donderdag 19 januari 2017 2°C Kans op ijzel pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1