u Dressuurtoppers trekken naar Masters of Dressage O O) CD O 12 ZE Spits Tom Boere bejubeld na hattrick Broers Mesu rijden mee op natuurijs VERTREK BIJ TELSTAR Dennis de Nooijer is per direct weg bij Telstar, waar hij assistent-trainer was. „Het was niet wat ik er in zocht." Tom Boere uit Terneuzen is door zijn drie treffers tegen FC Dordrecht (4-2-zege) in de twintigste speelronde opgenomen in het Elf tal van de Week en is genomineerd voor het Doelpunt van de Week. De spits en topscorer (23 doelpunten) van FC Oss verdiende die no minatie met zijn eerste goal tegen De Scha penkoppen. In de 43e minuut joeg hij de bal van dichtbij in de rechterbovenhoek. Stem men kan op de website van Voetbal Interna tional. Boere staat na het duel met het FC Dor drecht van trainer Gérard de Nooijer op 23 doelpunten in de huidige jaargang. Dat is vrij bijzonder, omdat de Ossenaren - dertiende - ondanks de productie van Boere niet weg ko men uit de onderste regionen. Zowel Niels als Erwin Mesu rijdt woensdag de eerste marathon op natuurijs van 2017. Beide Middelburgse broers komen in de ochtend uren aan het vertrek in Noordlaren. Vorig jaar was Niels er ook bij in Haaksbergen, dat toen de primeur had. Hij eindigde toen rond de tiende plaats, nadat hij in de kopgroep had gezeten. Erwin deed toen niet mee. Hij was - stiekem - al afgereisd naar Oosten rijk, waar hij zich optimaal wilde voorberei den op de Alternatieve Elfstedentocht. Hij had immers een titel te verdedigen. Erwin kwam zeker goed voor de dag op het natuurijs in Oostenrijk, zoals hij later ook zou doen in Zweden, maar Niels stal er uiteindelijk de show: hij won de Alternatieve Elfstedentocht. m Van Drongelen Bouzambou In december voelde Dennis de Nooijer (47) al dat het niet de goede kant opging. „Ik ging niet met tegenzin naar de club, maar helemaal goed voelde het ook niet." Tijdens de winterstop ging hij met zijn twee jongste kinderen naar Dubai en dacht hij na over wat hij wilde; als assistent-trainer het seizoen af maken bij Telstar of er per direct mee stoppen. Zondag hakte hij de knoop door, gisteren leverde de oud-prof zijn contract in en trok de deur in Velsen-Zuid achter zich dicht. „De afgelopen weken heb ik heel goed nagedacht over wat ik wilde", legt De Nooijer uit. „Het assistentschap was het gewoon niet helemaal voor mij. Het vol deed niet aan de verwachtingen die ik er vooraf van had. Dat ligt vooral aan mezelf en zeker niet aan de club of de mensen waar ik mee werkte. Ik kende Telstar niet goed toen ik er begon. Maar ze hebben het goed voor elkaar, alles is prima geregeld. Alleen was het assistent schap niet wat ik er in zocht." Om half 9 lichtte De Nooijer gis terochtend hoofdtrainer Michel Vonk in en vertelde hem waarom hij per direct stopte. „Michel nam het sportief op. Hij had de afgelo pen weken natuurlijk ook wel in de gaten dat ik er iets anders in stond. Voor de winterstop bekeken we beelden, waren we veel aan het appen met elkaar en gingen we echt aan de slag. Na de winterstop was er iets minder toewijding. Dan moet je oppassen dat er geen irritatie ontstaat. Hij respecteerde mijn besluit, maar zei er wel bij dat het gisteren dan ook meteen mijn laatste dag was. Vrijdag speelt Telstar een belangrijke wed strijd tegen Fortuna Sittard, daar Het assistentschap was het gewoon niet helemaal voor mij. Dat ligt vooral aan mezelf Jeanine Nieuwenhuis is misschien wel de grote trekpleister van deze editie. De amazone uit het Wal- cherse Serooskerke werd in 2016 ge kroond als Nederlands kampioen en veroverde goud op het Europees kampioenschap bij de Young Ri ders in het Spaanse Olivia. Nieu wenhuis start zondag met haar top- paard TC Athene in de U25, voor ruiters tot en met 25 jaar. „Met Jeanine hebben we een Eu ropees- en nationaal regerend kam pioen in huis, bovendien een ras echte Zeeuw. Dit is een primeur. De bezetting van de Grand Prix is nog nooit zo groot en sterk geweest Daar zijn we best trots op", zegt Martin de Kroo namens Stichting Hippische Sport Zeeland. Hij vindt de enorme belangstelling niet zo vreemd. „De ZZ-Zwaar en de Lichte Tour zijn selectiewedstrij den voor het NK en de Grand Prix en de U25 voor nationale kadervor ming. Dat trekt extra ruiters. De be zetting van de Grand Prix is nog nooit zo groot en sterk geweest." Met onder anderen Marlies van Baaien, Patrick van der Meer, Jea- nette Haazen, Danielle Heijkoop en Madeleine Witte komen zondag in de Grand Prix inderdaad toppers aan de start, die er ongetwijfeld op uit zijn een plaats in de ploeg van de nieuwe KNHS-bondscoach Rien van de Schaft te bemachtigen. Witte werd afgelopen zomer uit het Olympisch kader en Neder lands team verbannen, nadat de amazone uit Schijndel bedankte voor de eer om als reserve mee te gaan naar de Spelen in Rio. De sanctie is per 1 januari opgegeven. Zondag krijgt ze de eerste kans zich te revancheren. woensdag 18 januari 2017 Tom Boere. foto marcel bonte VOETBAL MARATHONSCHAATSEN De volleyballers van In den Vlaemschen Pot uit Philippine verlieten in de recreatieve com petitie van Sas van Gent de laatste plaats. De gewezen nummer laatst won met 2-1 van De Waterneuzen en gaf de rode lantaarn aan Puur en Strak, dat met 3-0 van het nummer twee Savok/Outokumpu verloor. Aan kop van de ranglijst veranderde niets, omdat ook koploper De Ahaatjes de maximale winst behaalde. Dat ging ten koste van De Jantjes. Dennis de Nooijer 1» Rick van Dronge len is een vaste basiskracht bij Sparta Rotterdam, maar begon zijn carrière ooit in Axel. Daarom or ganiseert FC Axel op 23 april busrei zen naar Rotter dam. De fusieclub wil - bij voldoende animo - met twee bussen naar de wedstrijd Sparta- ADO Den Haag en gaat die dag met maximaal 139 mensen richting Het Kasteel. Opgeven kan mor gen en zaterdag in de kantine van FC Axel. 151 Vlissinger Said Bouzambou neemt het op maandag 23 en dinsdag 24 januari met het Neder lands zaalvoetbal team in een bom volle Sporthal Landstede op tegen Rusland. Oranje kan voor de twee oefenin terlands in Zwolle - in aanloop naar het EK-kwalifica- tietoernooi dat in april in Wit-Rus- land gehouden wordt - rekenen op de steun van 850 toeschou wers. Daarmee is de sporthal tot de laatste plaats bezet. Barry van der Hooft Velsen Dennis de Nooijer, hier als assistent-trainer met stagiair Edgar Davids, leverde gisteren zijn contract in. foto koen van weel/anp - Dennis de Nooijer Nieuw- en Sint Joosland is vanaf morgen tot en met zondag in de ban van de Masters of Dressage. De belangstelling voor het eve nement, dat op het Hippisch Sportcentrum De Kroo wordt gehouden, overtreft alle ver wachtingen. Gedurende deze vier dagen gaan bijna driehon derd combinaties van start. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Martin de Kroo a HENDRIKS Niels (I) en Erwin Mesu. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71